Sekite naujienas

Uncategorized

Liubline – Lietuvos ir Lenkijos parama Ukrainai

Paskelbta

-

 

2019–22

Reklama:

 

Penktadienis, vasario 22 d. (Liublinas). Valstybinio vizito į Lenkiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo trišaliame susitikime su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda ir Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.

 

Susitikimas įvyko bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos LDK didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio karinės brigados LITPOLUKRBRIG štabe Liubline. Valstybių vadovai taip pat susitiko su joje tarnaujančiais trijų valstybių kariais.

 

Susitikime aptartas trišalio karinio bendradarbiavimo stiprinimas. Pasak Prezidentės, bendra trijų valstybių karinė brigada yra sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys ir puiki galimybė Ukrainai priartėti prie NATO.

Reklama:

 

Euroatlantinę valstybinės raidos kryptį pasirinkusi Ukraina šį savo siekį įtvirtino ir atskira konstitucine pataisa.

 

Karinė brigada LITPOLUKRBRIG aktyviai prisideda prie Ukrainos ir NATO partnerystės stiprinimo, karių parengimo, karinių pajėgų reformavimo ir NATO standartų įdiegimo.

 

Susitikime kalbėta ir apie saugumo situaciją Rytų Ukrainoje. Lietuvos, Lenkijos ir kitų šalių iniciatyva pasiektas ES politinis sutarimas dėl papildomų sankcijų įvedimo už agresiją Kerčės sąsiauryje atsakingiems asmenims.

 

Lietuva buvo pirmoji, kuri reagavo į Azovo jūroje Rusijos atvirai pademonstruotą karinę agresiją prieš Ukrainą, neteisėtą šios šalies laivų užgrobimą bei įgulų įkalinimą ir įvedė nacionalines sankcijas Rusijai.

 

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Lietuva nuosekliai remia ir rems Ukrainą, teikdama visokeriopą politinę, karinę, medicininę, finansinę ir ekspertinę paramą.

 

Vizito Liubline metu Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai taip pat dalyvavo simbolinėje ceremonijoje, skirtoje prieš 450 m. šiame mieste pasirašytai Liublino unijai paminėti.

Prezidentės spaudos tarnyba

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt