Sekite naujienas

Uncategorized

Nemaloni sveikatos problema, kurios priežastimi gali tapti net antsvoris ar kava

Paskelbta

-

162b2723d01d3aa2669abae84477361e.jpg

Daug nepatogumų kelianti ir viešai mažai aptariama problema – šlapimo nelaikymas – dažnam asocijuojasi tik su garbingo amžiaus žmonių iššūkiais. Tačiau su šlapimo nelaikymu susiduria ir vis daugiau jaunų žmonių, o to priežastys gali ir slypėti ir įprastuose dienos ritualuose. Jei laiku nesikreipiama pagalbos, šis sutrikimas rimtai paveikia gyvenimo kokybę – be tualeto pertraukų tampa sunku įveikti ilgesnį atstumą, atsiranda psichologinis diskomfortas. Kai kuriais atvejais, tai – ir labai rimtų ligų pranašas.

Reklama:

Pasak „Eurovaistinės” farmacijos specialistės Elvyros Ramaškienės, šlapimo nelaikymas iš tiesų pasireiškia daugumai vyresnių moterų, nes po menopauzės suplonėja ir susilpnėja šlapimo pūslės raumenys. Tačiau pastebima, kad su šia problema susiduria ir vis jaunesni žmonės, taip pat ir vyrai.

„Šlapimo nelaikymas gali būti ir jaunų moterų, patyrusių gimdymo traumas, problema, jis gali pasireikšti ir vyrams po prostatos operacijos, taip pat visiems, turintiems antsvorio, nes padidėjęs riebalinis sluoksnis spaudžia šlapimo pūslę”, – paaiškina vaistininkė.

Šlapimo nelaikymą gali sukelti ir ilgalaikis tam tikrų vaistų vartojimas, pavyzdžiui, raminamųjų, migdomųjų ar antidepresantų. Kartis jį išprovokuoja ir kasdieniai įpročiai. Pavyzdžiui, kofeino vartojimas. „Kofeinas erzina šlapimo pūslę ir veikia kaip šlapimą varanti priemonė. Jeigu piktnaudžiaujate ir išgeriate daugiau negu 4 puodelius kavos per dieną, šlapimo nelaikymo tikimybė ateityje gerokai padidėja”, – sako E. Ramaškienė.

Nereikia slėpti

Vaistininkė pastebi, kad pacientai nėra linkę atvirauti apie intymias sveikatos problemas, bet jei  norime apsaugoti save, pasireiškus bet kokiam šlapinimosi sutrikimui, svarbu kuo skubiau reaguoti. Sveikam žmogui normalu šlapintis kas 3-4 valandas ir bet koks nukrypimas jau gali būti pirmasis šlapimo nelaikymo požymis.

„Net ir nedideliais kiekiais išsiskiriantis šlapimas juokiantis, čiaudint, kosint ar kitaip įsitempiant fiziškai, taip pat jeigu negalite susivaldyti vos išgirdę tekantį vandenį, streso metu, ar paprasčiausiai kelis sykius keliatės šlapintis naktį – visa tai praneša apie šlapimo nelaikymo pradžią”, – sako „Eurovaistinės” specialistė ir pataria tokiu atveju nedelsti, kreiptis į gydytoją.

Reklama:

Laiku nesikreipus į sveikatos specialistus, liga progresuoja, didėja fizinis ir psichologinis diskomfortas, o taip pat galima pavėluotai diagnozuoti pilvo bei dubens srities darinius, neurologinius susirgimus ar šlapimo pūslės akmenis bei infekcijas.

Pratimai ir mityba

Jeigu susiduriate su silpnu šlapimo nelaikymu, padėti gali kasdienis tarpvietės raumenų stiprinimas atliekant Kėgelio pratimus.

„Sutraukite tarpvietės raumenis ir laikykite kol suskaičiuosite iki 10, o tada atpalaiduokite. Šį pratimą reikėtų kartoti po 10 kartų mažiausiai 3 sykius per dieną. Jis naudingas ne tik jau turintiems problemų, bet ir visiškai sveikiems žmonėms, nes stiprindami raumenis sumažinsite šlapimo nelaikymo riziką ateityje”, –  nurodo vaistininkė.

Jeigu tiesiog jaučiamas poreikis labai dažnai šlapintis, „Eurovaistinės” farmacijos specialistė pataria treniruoti ir šlapimo pūslę. „Eikite į tualetą kas valandą, net jei nenorite. Kitą dieną padidinkite laiko tarpą įki 1,5 valandos, dar kitą – pakentėkite papildomai dar 30 min. ilgiau, kol pradėsite šlapintis kas kelias valandas”, – sako E. Ramaškienė.

Norint išvengti nemalonių simptomų, svarbi ir sveika, subalansuota mityba. Patariama vengti saldiklių, nepiktnaudžiauti kofeino turinčiais produktais. Pasak vaistininkės, bendram organizmo ir  dubens dugno raumenų stiprinimui naudinga į  mitybos racioną įtraukti produktus, kuriuose gausu seleno, cinko, A, C ir E vitaminų. Cinko ir vitamino E galima gauti valgant riešutus, žalios spalvos daržoves, raudoną žuvį, seleno gausu jūros gėrybėse, o vitaminas C slypi citrusiniuose vaisiuose, raudonose paprikose, kopūstuose.

 

Skaitykite

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |