Nepakartojamų FREE TALLINN TRIO su LIUDU MOCKŪNU koncertai Lietuvoje.

Nepakartojamų FREE TALLINN TRIO su LIUDU MOCKŪNU koncertai Lietuvoje.
 
Anne-Liis Poll – vokalas
Anto Pett – fortepijonas
Jaak Soo¦¦r – el. gitara ir elektronika
Lietuvos džiazo federacija ir Estijos džiazo sąjunga tęsia ne vienerius metus vykstantį abiejų šalių džiazo atlikėjų mainų projektą ir lapkričio 21 – 23 dienomis pristato unikalios estų trijulės „Free Talinn Trioヤ ir Liudo Mockūno koncertus Kedainiuose, Vilniuje ir Kaune. Projektą iš dalies finansuoja Kultūros rėmimo fondas.
Free Talinn Trio – unikali trijų menininkų kombinacija, kurioje puikiai dera plačių galimybių Anne-Liis Poll balsas, klasikinio fortepijono virtuozas Anto Pett, kuris paskutinius dvidešimt metų gilinasi į free džiazą ir džiazo gitaristas Jaak Sooaar, vienas žinomiausių Baltijos šalių džiazo muzikantas.
Free Talinn Trio atliekama improvizacinė muzika gali būti apibūdinama kaip improvizuota kamerinė opera, tačiau labiausia trio veikia šiuolaikinė ir  modernaus džiazo muzika. Skirtingos muzikantų patirtys veda į naujų šio žanro teritorijų įsisavinimą ir padeda išvengti tradicinių laisvos improvizacijos klišių. Įkurtas 2006 m, trio koncertavo Austrijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Švedijoje, Vokietijoje (Moers festivalyje), Prancūzijoje (Jazzycolours festivalyje), Anglijoje (LIFEM festivalyje), Nyderlanduose (Stranger Than Paranoia festivalyje), Suomijoje (Pori festivalyje), Graikijoje ir Estijoje. Debiutinis albumas „Full Moonヤ (AVA Muusika) išleistas 2007 – ųjų metų balandį, antroji kompaktinė plokštelė „A Taleヤ (gyvai Moers festivalyje) išleista Anglijos įrašų kompanijos „Leo Recordsヤ. Koncertiniam turui Lietuvoje prie trio papildys saksofonistas Liudas Mockūnas.
Saksofonininkas Liudas Mockūnas, kryptingai dirbantis ir be atvangos grojantis, palaipsniui pelnė kaip rimto ir į kompromisus nesileidžiančio muzikanto reputaciją. Baigęs mokslus Lietuvos Teatro ir Muzikos Akademijoje ir Danijos Ritmo muzikos konservatorijoje, apkeliavęs ne vieną pasaulio šalį, L. Mockūnas grojo beveik visoje Europoje, JAV, Izraelyje, Turkijoje, Japonijoje bei Kinijoje. Muzikantas nuolat bendradarbiauja su Marc’u Ducret, Barry Guy, Vladimiru Tarasovu, Stefan’u Pasborg’u, Mats’u Gustafsson’u, Jacob’u Anderskov’u, Mikko Innanen’u, Copenhagen Art Ensemble ir kt., yra grojęs su Andrew Hill’u, Scot’u Colley, Nasheet’u Waits’u ir kt. Saksofonininkas apdovanotas įvairiais prizais tarp jų トVilnius Jazz“, トBirštonas Jazz“, トMūzų Malūnoヤ ir トLietuvos Muzikų Sąjungosヤ prizais už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai. 2004 su savo grupe トToxikum“ pelnė prestžiškiausią muzikos apdovanojimą Danijoje トDanish Music Award“, o 2011 m. Auksinį scenos kryžių Kompozitoriaus nominacijoje už muziką spektakliui トPrakeiktieji“ (rež. A. Areima, OKT teatras).
 
„Rimtas, absoliučiai originalus ir įtraukiantis pasirodymas daugėliu aspektu buvo įspūdingas.ヤ Chris Parker apie Free Talinn Trio koncertą Londone.
Koncertai vyks Kedainių daugiakultūriame centre (Lapkričio 21 d., 18 val.), Piano.lt koncertų salėje, Vilniuje (Lapkričio 22 d., 19 val.) ir Kauno menininkų namuose (Lapkričio 23 d., 18 val.). Be to Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei VDU muzikos akademijoje Anne – Liis Poll, Anto Petti r Jaak Sooaar surengs meistriškumo kursus.
 
Šių metų mainai jau įsibegėję – rugsėjį Estijoje viešėjo lietuvaičių grupė „Dittiesヤ, pries savaitę solo pasirodymą festivalyje VDU Jazz Jungtys surengė gitaristas Martas Soo, gruodį Estijoje koncertus surengs Kęstučio Vaiginio kvartetas ir Liudas Mockūnas su Free Talinn Trio.
Daugiau Informacijos:
Julius Griškevičius, [email protected] , GSM.: +370 646 56256
http://www.myspace.com/freetallinntrio

3359830cookie-checkNepakartojamų FREE TALLINN TRIO su LIUDU MOCKŪNU koncertai Lietuvoje.

Kiti straipsniai