Sekite naujienas

Uncategorized

Prof. Alfonso Eidinto knygos „Antanas Smetona ir jo aplinka” pristatymas

Paskelbta

-

Prof. Alfonso Eidinto knygos „Antanas Smetona ir jo aplinka” pristatymas
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune
Vilniaus g. 33, Kaunas; Tel. 8 37 201778;  www.istorineprezidentura.lt
 
Istorinė LR Prezidentūra ir VDU Lietuvių išeivijos institutas maloniai kviečia dalyvauti istoriko ir diplomato prof. Alfonso Eidinto knygos „Antanas Smetona ir jo aplinka” pristatyme kovo 8 dieną, ketvirtadienį, 17 val. Renginyje dalyvaus knygos autorius, prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, prof. dr. Šarūnas Liekis ir doc. dr. Pranas Janauskas. Renginys vyks Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33, Kaunas).
Naujoje knygoje apie prezidentą Antaną Smetoną autorius daugiausia dėmesio skiria lietuvių tautos atgimimui ir nepriklausomos Lietuvos valstybės sukūrimui XX amžiuje, jos raidai. Kas padėjo Antanui Smetonai du kartus būnant Lietuvos prezidentu, su kuo jis artimiausiai dirbo konstruodamas ir diegdamas autoritarinės valdžios modelį? Smetoną visuomet rėmė ištikimi draugai, padėjo jam ir tikėjo juo žmona Sofija, Juozas Tūbelis ir jo žmona Jadvyga, tautininkų ideologas kunigas Izidorius Tamošaitis, Juozas Tumas-Vaižgantas, Vladas Mironas ir kiti kunigai, teisininkas Stasys Šilingas, kariškiai Kazys Skučas, Kazys Musteikis.
Studijoje ieškoma ir atsakymų, kodėl išsiskyrė Smetonos keliai su Augustinu Voldemaru, Vincu Krėve-Mickevičiumi, generolu Stasiu Raštikiu, Ernestu Galvanausku. Aprašytas ir Antano Smetonos šeimos, artimiausių draugų, bendražygių likimas po 1940 metų okupacijos.
Renginys nemokamas. Bus galima įsigyti knygų leidyklos kainomis.
________________________________________
Istorinėje Prezidentūroje iki Kovo 11-osios veikia Vasario 16-osios šventinių sveikinimų paroda, kurioje per 1000 sveikinimų iš visų Lietuvos kampelių. Vaikiškai nuoširdūs palinkėjimai Lietuvai bei artimiesiems sušildo ir sujungia abi svarbiausias mūsų valstybės datas. Kviečiame apžiūrėti parodą ir palaikyti vaikus, kurie savo sveikimuose kaip antai Šėtos gimnazijos antrokas Kajus pasižada „ginsiu Lietuvą ir padėsiu žmonėms”. Muziejus dirba kasdien, išskyrus pirmadienį, nuo 11 iki 17 val. Kovo 11-ąją dirbsime iki 15 val. Įėjimas su muziejaus bilietu.
Pagarbiai,
Renata Mikalajūnaitė
Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune vadovė
Tel. 8 37 204488, 8 616 20115
www.istorineprezidentura.lt

Reklama:

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt