Sekite naujienas

Uncategorized

Teisėjų taryba inicijuoja susitikimus su antikorupcijos prevenciją atliekančiomis institucijomis

Paskelbta

-

 

Šiandien vykusiame Teisėjų tarybos posėdyje teismų vadovybė inicijavo susitikimą su generaliniu prokuroru E. Pašiliu, teiraudamasi, kada galėtų gauti apibendrintą informaciją, reikalingą identifikuoti galimas rizikas. Teisėjų taryba artimiausiu metu inicijuos susitikimus ir su kitų už korupcijos prevenciją atsakingų institucijų atstovais, siekdama stiprinti bendradarbiavimą, identifikuoti galimas rizikas teismų sistemoje ir užkirsti kelią jų pasireiškimui ateityje.

Reklama:

 

Šiandien vykusiame susitikime su generaliniu prokuroru E. Pašiliu, Teisėjų taryba domėjosi, kada nepakenkiant tyrimui galėtų gauti apibendrintą informaciją, kuria remiantis būtų galima identifikuoti galimas rizikas ir ieškoti būdų jas eliminuoti. Teisėjų taryba pabrėžė, kad yra pasirengusi bedradarbiauti, kad tyrimas būtų užbaigtas kaip galima greičiau ir visuomenei būtų pateikti visi atsakymai.

 

„Nepaisant visus sukrėtusių įvykių, šiandien labai svarbu būti atspariems viešumoje pasigirstančioms spekuliacijoms ir į esamą situaciją žvelgti sistemiškai: identifikuoti galimas silpnas vietas ir ieškoti priemonių, kad panašios negerovių apraiškos nepasikartotų. Todėl artimiausiu metu organizuosime neeilinės Teisėjų tarybos posėdžius, kviesdami juose dalyvauti ir kitų institucijų, atsakingų už korupcijos rizikų tyrimą ir vertinimą, atstovus”, – sakė Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas.

 

Teisėjų tarybos posėdyje pirmininkas kalbėjo, kad nors visuomenės nusivylimas ir pasipiktinimas šių dienų įvykių aplinkybėmis akivaizdus ir suprantamas, sakyti, kad viskas teismuose tik blogai – neatsakinga ir grėsminga: „Per beveik trisdešimt nepriklausomos Lietuvos metų teismų sistemoje iš tiesų būta visko – stiprių teismų sistemos sukrėtimų, kritikos, pripažinimo, kad ne viskas gerai. Iššūkių akivaizdoje, Lietuvos teismų bendruomenė visada buvo pasiryžusi žengti reikalingus žingsnius, didinančius teismų atvirumą ir eliminuojančius bet kokias korupcijos apraiškas. Todėl ir šiandien galime drąsiai pasakyti, kad esame nepakantūs negerovėms – jas pripažįstame, nesislapstome ir ieškome būdų užkirsti kelią panašioms negerovių apraiškoms ateityje”.

Reklama:

 

A. Valantinas dar kartą priminė, kad šiandien visi drąsūs reikšti savo nuomonę, tačiau konstruktyvios diskusijos pasigendama: „Viešojoje erdvėje pasigirsta kalbos apie pokyčius teismų sistemoje pirmiausia reiškiant nepasitenkinimą, tačiau nekeliami klausimai, ko trūksta, kokie sprendimai ir priemonės reikalingi – tai kuria nepasitikėjimo ir grėsmės atmosferą visuomenėje ir kelia riziką demokratinės valstybės principams”, – sakė A. Valantinas.

 

Pirmininkas pabrėžė, kad tik skaidria veikla yra kuriamas ir puoselėjimas pasitikėjimas teismais bei teisine valstybe: „Šiandienos įvykių kontekste galiu atsakingai pareikšti – Lietuvos teismai ir toliau dės maksimalias pastangas, kad pradėti įgyvendinti pokyčiai teismų sistemoje būtų tęsiami, o visuomenė neprarastų pasitikėjimo teisingumu”.

Kontaktai žiniasklaidai

 

Gabija Vaičeliūnaitė

Nacionalinės teismų administracijos

Komunikacijos skyriaus vedėja

 

Tel. (8 5)  2514120, trumpasis tel. 7000 (teismų tinkle)

Mob. 8 652 85 974, faks. (8 5)  2685 187

L. Sapiegos g. 15, LT-10312 Vilnius

www.teismai.lt

 

Skaitykite

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |