Sekite naujienas

Lietuvoje

AB „Kauno energija“ žengia į vėsumos tiekimo rinką: įsigytas pirmasis absorbcinis įrenginys

Paskelbta

-

Nors patalpų oro vėsinimas nėra naujas dalykas, tačiau centralizuotai tiekiama vėsuma – dar pakankamai nauja paslauga. Lietuvoje ji dar nėra plačiai išvystyta. Centralizuotai šilumą Kaunui tiekianti AB „Kauno energija“, reaguodama į vis šiltėjančio klimato pokyčius, žengia į šią naują, Lietuvoje dar mažai išbandytą centralizuoto vėsumos tiekimo rinką.

Centralizuotas vėsinimas – tai centralizuota vėsumos gamyba ir tiekimas, paverčiant šilumos energiją į vėsumą ir panaudojant turimą centralizuoto šilumos tiekimo infrastruktūrą. Ši paslauga vertinama už tai, kad pastatų savininkus „išvaduoja“ nuo rūpesčių, apsirūpinant šia energija.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Viena iš naujausių technologijų vėsumai iš šilumos gaminti – absorbciniai šilumos siurbliai. Juose, gana sudėtingo technologinio proceso metu, šilumos energija paverčiama vėsuma, kuri kitais įrenginiais tiekiama į patalpas.

Vieną iš tokių absorbcinių šilumos siurblių įsigijo ir miesto energetikos bendrovė „Kauno energija“. 2020 metų balandžio 8 dieną šis įrenginys atvežtas į bendrovės „Inkaro“ katilinę Kaune.

„Įsigydami šį įrenginį, žengėme žingsnį į mums dar naują verslo sritį. Planuojame pradėti teikti centralizuoto vėsumos tiekimo paslaugą konkurencingomis kainomis ir patraukliomis sąlygomis. Pastatų savininkams galėsime pasiūlyti apsirūpinti vėsuma pigiau už dabar naudojamus būdus. Jiems nereikės patiems investuoti į vėsinimo įrangą ir mokėti už jos eksploataciją, nereikės rūpintis jos priežiūra, bus mokama tik už faktiškai sunaudotą vėsumos energijos kiekį“, – sako AB „Kauno energija“ generalinis direktorius Tomas Garasimavičius. Be to, pasak Generalinio direktoriaus, bendrovė klientui galės pasiūlyti tiek vėsumos, tiek ir šilumos tiekimo paslaugas iš vienų rankų bei užtikrinti visišką techninį palaikymą.

Absorbciniai šilumos siurbliai yra gerokai ilgaamžiškesni už šiuo metu paplitusius kompresorinius oru aušinamus vėsinimo įrenginius, o jais pagaminama vėsuma yra iki 20 proc. pigesnė. Taip pat jie ir ne tokie triukšmingi, bei suvartoja mažiau elektros energijos.

Kol kas naujasis įrenginys bus išbandomas AB „Kauno energija“ „Inkaro“ katilinėje. Juo pagaminta vėsuma nebus tiekiama vartotojams, tačiau bus bandomas įrenginio veikimas, suderinamumas su kita įranga bei analizuojamos tiekimo galimybės. Tačiau jau dabar žinoma, kad geriausiai tokių absorbcinių siurblių savybės atsiskleidžia administracinės, visuomeninės, komercinės ir pramoninės paskirties objektuose, kuriuose projektinis vėsinimo poreikis didesnis nei 500 kW.

Panašus, tik gerokai galingesnis absorbcinis šilumos siurblys pagal sudarytą sutartį bus įrengtas Kauno miesto savivaldybės pradedamame statyti mokslo muziejuje „Mokslo sala“.

Dar viena absorbcinių šilumos siurblių naudų yra ta, kad ši technologija leidžia vasarą efektyviau išnaudoti centralizuoto šilumos tiekimo tinklo katilines. Vasarą šilumos poreikis yra mažas, o įrengus absorbcinius šilumos siurblius, jis galėtų padidėti, kadangi juose, kaip varančioji energija, panaudojama šilumos tinkluose cirkuliuojančio šilumnešio energija. Taigi, įdiegus šią technologiją, šilumą gaminančios katilinės vasarą galėtų dirbti efektyviau.

Įrenginį AB „Kauno energija“ įsigijo iš Pietų Korėjos kompanijos „World Energy Co., LTD.“ AB „Kauno energija“ „Inkaro“ katilinėje naujasis įrenginys turėtų būti sumontuotas jau per balandžio mėnesį.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |