Sekite naujienas

Verslas

Alytiškio Arūno sėkmės istorija „Iki“: parduotuvėje įsidarbinęs apsaugos darbuotoju, dabar jau yra jos vadovas

Paskelbta

-

„Aš nesu kabinetinis vadovas. Pats buvau paprastas darbuotojas, tad ir dabar padedu net pakrauti prekes. Visi su komanda stengiamės, o dirbant kartu, galima pasiekti viską – todėl ir darbuotojų kaita net nėra didelė“, – sako Arūnas Kižys, ir pats esantis ilgamečiu „Iki“ darbuotoju. Prieš 24 metus į „Iki“ parduotuvę Alytuje jis atėjo kaip apsaugos darbuotojas, o dabar jau vadovauja visai parduotuvei ir jos komandai.

Arūnui naujas profesinis etapas prasidėjo 2000-aisiais, kai ieškojo kito darbo, o Alytuje kaip tik atsidarė nauja „Iki“ parduotuvė. Ji iškart paliko įspūdį – naujutėlė, balta, graži. Todėl sulaukęs kvietimo dirbti apsaugos darbuotoju, Arūnas nedvejodamas sutiko. Juokiasi, kad kartais jį iš tų laikų atpažįsta netgi kadaise įkliuvusieji. „Visada stengiausi su visais vienodai bendrauti. Gal dėl to net ir jie atsimena, mini geruoju“, – šypsosi Arūnas.

Vyras toje pozicijoje ilgai neužsibuvo – jį visuomet traukė prekyba, ir pats yra prekiavęs. Juolab, visada patiko darbas su žmonėmis, o parduoti kažką ir pasiekti tikslus būdavo paprasta. Tad Arūnui buvo patikėtos „Iki“ parduotuvės administratoriaus pareigos.

„Administratoriumi išdirbau 14 metų, per juos teko padirbėti ir pamainos vadovu, pavaduoti atostogų išėjusį parduotuvės vadovą. Kai gavau pasiūlymą pats imti vadovauti parduotuvei, dar kurį laiką svarsčiau – iš pradžių gąsdino lentelės ir biudžetai. Bet sulaukiau daug paskatinimo iš buvusių vadovų, o su laiku išmokau ir kaip dirbti su skaičiuoklėmis, ir kaip organizuoti darbą“, – pradžią naujose pareigose prisimena Arūnas.

Sėkmės pagrindas – tvirta komanda

Svarbiausia, pasak Arūno, darbe mokėti reaguoti į iššūkius. Jo „Iki“ parduotuvę supa sodai, todėl ji pasižymi sezoniškumu. O tai reiškia – dienos niekada nebūna vienodos, vis atsiranda naujų klausimų, kuriuos reikia spręsti.

„Bet mane motyvuoja darbas su žmonėmis, todėl man įdomiausia – rūpintis sveiku mikroklimatu savoje komandoje. Laikausi principo: nesielk su kitais taip, kaip nenorėtum, kad elgtųsi su tavimi. Kad ir kiek turėjau pats vadovų, su visais gerai sutarėme. Dabar dirbu su 27 žmonėmis, visur stengiuosi ir pats pridėti ranką, kad darbas eitųsi sklandžiau – jeigu reikia, prekes paskaičiuoti, jeigu reikia, pakrauti jas. Man tai visiškai natūralu“, – požiūrį į darbą dėsto Arūnas.

Komandiniai ryšiai stiprinami ne tik darbo metu, bet ir už jo ribų. Arūnas su kolegomis „Iki“ krepšinio čempionatuose yra skynęs prizines vietas, aktyviai dalyvauja vasaros šventėse su nuotaikingais pasirodymais.

„Aš esu toks vadovas, kuris supranta, kad vienas nieko nepadarysi, todėl svarbu dirbti komandoje. Jeigu nori žaisti atskirai, eik žaisti lauko tenisą. Jeigu nori būti komandos dalis, turi su ja ir žaisti. Kai pats parodai pavyzdį, viskas būna gerai“, – įsitikinęs parduotuvės vadovas.

Vertina skaidrumą ir stabilumą „Iki“

Arūnas džiaugiasi, kad požiūris „komanda – kaip kumštis“ vyrauja visoje „Iki“. Jis atsiskleidžia ne tik per kasdienius santykius su artimiausiu kolektyvu, bet ir procesų sustygavimą taip, kad darbuotojais būtų pasirūpinta.

„Aš žmogus esu pastovus, tarp darbų nesimėtau. Ši darbovietė yra trečia gyvenime, bet ji nuo pat pradžių man išsiskyrė savo skaidrumu ir stabilumu: visi atlyginimai mokami laiku ir sąžiningai, rūpinamasi darbuotojais, suteikiamos tikrai geros darbo sąlygos, jau kiek metų turime ir papildomą sveikatos draudimą. Be to, saugumo bei pasitikėjimo duoda ir tai, kad „Iki“ priklauso tarptautinei grupei. Čia ne UAB „Mažiukas“, kuris gali rytoj bankrutuoti. Čia gali jaustis saugiai, užtikrintai – tik dirbk ir džiaukis“, – sako Arūnas.

Jis įsitikinęs, kad čia slypi ir „Iki“ sėkmės paslaptis, kaip ji nuo mažo skaičiaus parduotuvių jau yra išaugusi į vieną iš stipriausių prekybos tinklų visame sektoriuje.

„Viso yra buvę per šiuos 24 metus – ir blogesnių, ir geresnių dienų. Bet jeigu rinkoje sugebi įsitvirtinti tarp lyderių, tai vadinasi, esi iškėlęs teisingus tikslus, vyksta daug teisingų pokyčių. Tą labai gerai parodo ir faktas, kad nemažai mūsų jau dirba virš dvidešimt metų. Tai reiškia, kad čia paprasčiausiai yra tikrai gerai, ir jauti, kad „Iki“ labiau nei kapitalas rūpi savi žmonės“, – įsitikinęs Alytaus „Iki“ parduotuvės vadovas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |