Sekite naujienas

Verslas

Apskųstas teismo sprendimas dėl skandalingo plakato Šiauliuose nukabinimo

Paskelbta

-

Šiaulių apylinkės teismas patenkino „Gustuko picerijos“ savininko įsteigtos asociacijos „Petys už laisvę“ prašymą ir pripažino, kad bendrovė „Owexx“ pernai nepagrįstai nukabino plakatą, kuriuo skleistos abejonės skiepų nauda ir priteisė sumokėti 632,92 Eur žalos atlyginimo bei padengti bylinėjimosi išlaidas. Šį sprendimą „Owexx“ apskundė apeliaciniam teismui.

Didelio atgarsio sulaukęs ginčas tarp „Owexx“ ir „Petys už laisvę“ kilo pernai. Savo stende iškabinusi asociacijos plakatą, kuriame abejojama skiepų nauda, „Owexx“ netrukus plakatą nukabino bei paskelbė savo iniciatyva pradedanti 58 tūkst. Eur vertės skiepijimo skatinimo kampaniją „Owexx“ valdomuose reklaminiuose plotuose.

Reklama:

Asociacijai buvo pasiūlyta grąžinti jos už plakatą sumokėtus pinigus, tačiau „Petys už laisvę“ atsisakė pasiūlymo ir kreipėsi į teismą siekdama, kad ta pati suma – 632 Eur ‒ būtų grąžinta po bylinėjimosi.


Sprendimo nukabinti nesigaili

Proceso metu pasisakiusi Žurnalistų etikos tarnybos inspekcijos atstovė nurodė, jog plakatas ir jo turinys neprieštarauja viešajai tvarkai, gerai moralei, pateikta žinutė nėra neetiška. Jos vertinimu, negalima iš plakato turinio suprasti, kad tai plakatas prieš skiepus, kadangi jame informacija pateikta kaip klausimas.

Tačiau „Owexx“ vadovas Viktoras Tolvaiša laikosi kitos pozicijos. „Noriu priminti, jog tuo metu nuo koronoviruso buvo mirę jau beveik 8 tūkst. Lietuvos gyventojų. Ir skiepai – bent tokios nuomonės laikosi mokslo bendruomenė – buvo geriausias būdas tiek stabdyti ligos plitimą, tiek lengvinti jos eigą, tiek mažinti mirčių skaičių.

Plakato iškabinimo metu nuo COVID-19 kiekvieną dieną šalyje mirdavo apie 15 žmonių. Pakartosiu – po 15 gyvybių kiekvieną dieną. Man kaip žmogui sudėtinga suvokti kokiu būdu tokiame kontekste skleidžiamos abejonės skiepų nauda gali atrodyti atitinkančios ne tik kad geros, bet ir bet kokios kitos moralės ar etikos normas. Todėl sprendimo nukabinti plakatą nesigailiu“, ‒ tvirtina „Owexx“ vadovas.

Sulaukė išpuolių

„Owexx“ vadovo teigimu, priteista suma nėra didelė ir bendrovei nebus sudėtinga ją sumokėti. Tačiau šiuo atveju kalbame ne apie pinigus, o apie teisę apginti tiesą. Todėl ir nutarta ginčą perkelta į apeliacinį teismą.

„Be to, po plakato nukabinimo „Petys už laisvę“ apie mano bendrovę viešai skleidė melagingą informaciją, o vėliau, pasinaudojant viešu reitingavimu, buvo nusitaikyta ir į bendrovės reputaciją.

Tačiau vargu ar galima tikėtis ko nors kito iš asociacijos, kuri pasisavino nepatentuotą Sveikatos apsaugos ministerijos vykdytos skiepijimo kampanijos pavadinimą ir ėmė jį naudoti kardinaliai priešingiems tikslams“, ‒ teigia V. Tolvaiša.

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt