Sekite naujienas

Verslas

„Avia Solutions Group” 2023 m. audituoti finansiniai rezultatai – EBITDA augo 36 proc. iki 392 mln. Eur

Paskelbta

-

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, pranešė 2023 m. audituotus finansinius rezultatus: grupės grynasis pelnas augo 5,5 karto iki 68,2 mln. Eur., koreguota EBITDA – 36 proc. iki 392 mln. Eur., pajamos – 22 proc. iki 2,3 mlrd. Eur. Daugiausia pajamų bendrovė generavo Europoje (67 proc.), Azijoje (20 proc.) bei Š. ir P. Amerikos regionuose (6 proc.).

Pernai metais aviacijos įmonių grupė toliau tęsė investicijas į orlaivių parką ir papildė jį 27 orlaiviais – iki 200 lėktuvų. Iš viso jame metų pabaigoje buvo: 159 keleiviniai ir 41 krovininis lėktuvas.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

2023 m. grupės pajamos iš ACMI paslaugų keleiviniais orlaiviais augo 53 proc. ir siekė 950 mln. Eur. Anot „Avia Solutions Group“ generalinio direktoriaus Jono Janukėno, ženkliai išaugusios paslaugų apimtys rodo, kad daugelis pasaulio lyderiaujančių avialinijų ACMI paslaugas mato kaip integralią savo veiklos dalį, padedančią efektyviau valdyti savo orlaivių parką. Situacija keleivinių orlaivių paslaugų rinkoje rodo, jog aukštus augimo tempus grupė išlaikys ir ateityje.

Pernai „Avia Solutions Group“ tęsė plėtrą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione kur veiklą pradėjo „BBN Airlines Indonesia“, o 2024 m. pradžioje grupė įsigijo Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“. Iki 2024 m. pabaigos įmonė planuoja įsteigti dar 4 ACMI paslaugas teikiančias oro linijų bendroves Brazilijoje, Filipinuose, Tailande ir Malaizijoje.

Bendrovė ruošiasi ir toliau plėsti orlaivių parką ir išlaikyti lyderiaujančias pozicijas ACMI paslaugų segmente, kur jaučia didelį rinkos poreikį, o įmonės kuriama infrastruktūra Azijos bei Ramiojo vandenyno regione ir P. Amerikoje leis efektyviai valdyti sezoniškumo iššūkius aviacijoje perkeliant lėktuvus iš vieno regiono į kitą.

„Grupė orlaivius naudos Europoje vasaros sezono piko metu, o žiemos metu lėktuvai bus perkelti į priešingo sezoniškumo regionus. Taip galėsime maksimaliai išnaudoti mūsų orlaivių parko pajėgumus, o mūsų klientai, lyderiaujančios pasaulio avialinijos, gaus orlaivius sezoninio piko laikotarpiu“, – teigia J. Janukėnas.


Amerikos rinka įmonei taip pat viena iš prioritetinių. Bendrovė neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su įmone „Impact Investments LLC“, kurios vykdantysis valdybos pirmininkas – buvęs JAV valstybės sekretorius Mike Pompeo. Bendrovė aviacijos grupei teiks strateginės plėtros konsultacijas.

Airijos bendrovė „Avia Solutions Group“ turi biurus Airijoje, JAV, JAE, Lietuvoje, Australijoje, Azijos Ramiojo vandenyno regione ir Pietų Afrikoje. Grupei priklauso tokios visame pasaulyje veikiančios avialinijų bendrovės kaip „SmartLynx Airlines“, „Avion Express“, „AirExplore“, „KlasJet“, „Magma Aviation“. Bendrovė taip pat valdo lėktuvų priežiūros ir remonto paslaugų (MRO) įmonę „FL Technics“, turinčią lėktuvų techninės priežiūros ir remonto angarus Indonezijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje bei 100 operatyvinių priežiūros stočių įvairiose šalyse. Tarp grupės įmonių – didžiausias nepriklausomas pilotų mokymo centras „BAA Training“, turintis pilotų mokyklas Ispanijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje ir Vietname.

„Avia Solutions Group“ komandą sudaro daugiau kaip 11.700 aukštos kvalifikacijos aviacijos profesionalų visame pasaulyje.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |