Sekite naujienas

Verslas

„Avia Solutions Group“ pirmojo pusmečio rezultatai: EBITDA augo 20 proc. iki 133 mln. Eur

Paskelbta

-

„Avia Solutions Group“, viena didžiausių ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikiančių įmonių grupių pasaulyje, paskelbė šių metų pirmojo pusmečio finansinius rezultatus. Lyginant su pirmuoju pusmečiu pernai, grupės pajamos augo 22 proc. iki 955 mln. Eur, koreguota EBITDA augo 20 proc. iki 133 mln. Eur.

Dėl investicijų į aktyvią plėtrą pirmąjį šių metų ketvirtį grupė patyrė 34 mln. Eur nuostolių. Nepaisant to, antrąjį šių metų ketvirtį grupė uždirbo 31 mln. Eur pelno. Lyginant antrą šių metų ketv. su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, grupės pelnas augo daugiau nei dvigubai, o koreguota EBITDA 60 proc. – 110 mln. Eur.

Pirmąjį šių m. pusmetį grupė aktyviai plėtė orlaivių parką — nuo šių metų pradžios grupės parką papildė 19 orlaivių. Iš viso jame šiuo metu – 192 orlaiviai, iš kurių 153 keleiviniai ir 39 krovininių. Naujų orlaivių paruošimas veiklos startui, įgulų paieška bei apmokymai ir kitos su tuos susijusios išlaidos turėjo įtakos grupės šių metų pusmečio finansiniams rezultatams — dėl to grupė patyrė 3 mln. Eur. nuostolių.

Visame pasaulyje veikianti aviacijos įmonių grupė pirmą šių metų pusmetį tęsė ir aktyvią geografinę plėtrą. „Mūsų pagrindinė verslo kryptis išlieka ACMI paslaugos, todėl matydami didelę paklausą rinkoje toliau investuojame ne tik į orlaivių parko plėtrą, bet ir įsigyjame avialinijų bendroves, kad dar labiau sustiprintume savo pajėgumus bei galėtume plėsti skrydžių geografiją“, — teigia Jonas Janukėnas, „Avia Solutions Group“ generalinis direktorius.

Nors grupės pajėgumai yra vieni didžiausių rinkoje, ACMI paklausa vis dar viršija pasiūlą, todėl bendrovė čia mato daug perspektyvų. Pirmąjį šių m. pusmetį „Avia Solutions Group“ sustiprino savo pajėgumus įsigydama dvi ACMI avialinijų bendroves: regione lyderiaujančią Slovakijos „AirExplore“ bei Jungtinėje karalystėje veikiančią „Synergy Aviation“. Be to, veiklą greitu metu pradės grupės avialinijų bendrovė Indonezijoje – „BBN Airlines Indonesia“.

„Grupės plėtra šiuo metu nukreipta į Lotynų Ameriką, Aziją ir Australiją, kad žiemą galėtume sėkmingai valdyti dėl sezoniškumo Europoje sumažėjusią paklausą perkeliant lėktuvus į priešingo sezoniškumo regionus“, – teigia J. Janukėnas.

2023 m. pirmąjį pusmetį pagrindinės rinkos, kuriose „Avia Solutions Group“ generavo pajamas, buvo Europa (71 proc.), Azijos regionas (16,3 proc.), Šiaurės ir Pietų Amerika (6,6 proc.), Afrika (4,7 proc.) bei Australija ir Ramiojo vandenyno regionas (1,4 proc.).

Šiemet „Avia Solutions Group“ perkėlė savo būstinę į Dubliną, Airiją, ir tapo antrąja pagal dydį Airijoje registruota aviacijos įmone. Grupė veikia 68 pasaulio šalyse, turi biurus Lietuvoje, Niujorke, Dubajuje, Dubline ir kituose pasaulio miestuose.

Grupės planuose — tolesnė plėtra kuriant aviacijos paslaugų infrastruktūrą. Neseniai grupės dukterinė įmonė „FL Technics“, teikiant orlaivių remonto paslaugas, paskelbė apie naujų orlaivių remonto angarų statybos planus Punta Kanoje bei Balyje.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |