Sekite naujienas

Verslas

„Avia Solutions Group“ pirmojo pusmečio rezultatai: EBITDA augo 20 proc. iki 133 mln. Eur

Paskelbta

-

„Avia Solutions Group“, viena didžiausių ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikiančių įmonių grupių pasaulyje, paskelbė šių metų pirmojo pusmečio finansinius rezultatus. Lyginant su pirmuoju pusmečiu pernai, grupės pajamos augo 22 proc. iki 955 mln. Eur, koreguota EBITDA augo 20 proc. iki 133 mln. Eur.

Dėl investicijų į aktyvią plėtrą pirmąjį šių metų ketvirtį grupė patyrė 34 mln. Eur nuostolių. Nepaisant to, antrąjį šių metų ketvirtį grupė uždirbo 31 mln. Eur pelno. Lyginant antrą šių metų ketv. su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, grupės pelnas augo daugiau nei dvigubai, o koreguota EBITDA 60 proc. – 110 mln. Eur.

Reklama:

Pirmąjį šių m. pusmetį grupė aktyviai plėtė orlaivių parką — nuo šių metų pradžios grupės parką papildė 19 orlaivių. Iš viso jame šiuo metu – 192 orlaiviai, iš kurių 153 keleiviniai ir 39 krovininių. Naujų orlaivių paruošimas veiklos startui, įgulų paieška bei apmokymai ir kitos su tuos susijusios išlaidos turėjo įtakos grupės šių metų pusmečio finansiniams rezultatams — dėl to grupė patyrė 3 mln. Eur. nuostolių.

Visame pasaulyje veikianti aviacijos įmonių grupė pirmą šių metų pusmetį tęsė ir aktyvią geografinę plėtrą. „Mūsų pagrindinė verslo kryptis išlieka ACMI paslaugos, todėl matydami didelę paklausą rinkoje toliau investuojame ne tik į orlaivių parko plėtrą, bet ir įsigyjame avialinijų bendroves, kad dar labiau sustiprintume savo pajėgumus bei galėtume plėsti skrydžių geografiją“, — teigia Jonas Janukėnas, „Avia Solutions Group“ generalinis direktorius.

Nors grupės pajėgumai yra vieni didžiausių rinkoje, ACMI paklausa vis dar viršija pasiūlą, todėl bendrovė čia mato daug perspektyvų. Pirmąjį šių m. pusmetį „Avia Solutions Group“ sustiprino savo pajėgumus įsigydama dvi ACMI avialinijų bendroves: regione lyderiaujančią Slovakijos „AirExplore“ bei Jungtinėje karalystėje veikiančią „Synergy Aviation“. Be to, veiklą greitu metu pradės grupės avialinijų bendrovė Indonezijoje – „BBN Airlines Indonesia“.

„Grupės plėtra šiuo metu nukreipta į Lotynų Ameriką, Aziją ir Australiją, kad žiemą galėtume sėkmingai valdyti dėl sezoniškumo Europoje sumažėjusią paklausą perkeliant lėktuvus į priešingo sezoniškumo regionus“, – teigia J. Janukėnas.

2023 m. pirmąjį pusmetį pagrindinės rinkos, kuriose „Avia Solutions Group“ generavo pajamas, buvo Europa (71 proc.), Azijos regionas (16,3 proc.), Šiaurės ir Pietų Amerika (6,6 proc.), Afrika (4,7 proc.) bei Australija ir Ramiojo vandenyno regionas (1,4 proc.).

Šiemet „Avia Solutions Group“ perkėlė savo būstinę į Dubliną, Airiją, ir tapo antrąja pagal dydį Airijoje registruota aviacijos įmone. Grupė veikia 68 pasaulio šalyse, turi biurus Lietuvoje, Niujorke, Dubajuje, Dubline ir kituose pasaulio miestuose.

Grupės planuose — tolesnė plėtra kuriant aviacijos paslaugų infrastruktūrą. Neseniai grupės dukterinė įmonė „FL Technics“, teikiant orlaivių remonto paslaugas, paskelbė apie naujų orlaivių remonto angarų statybos planus Punta Kanoje bei Balyje.

Naujienos

Ekspertai1 val prieš

„Citus“ ekspertai: koks svarbus interjero sprendimas padės ir žiemą išlaikyti gerą nuotaiką bei energiją

Atėjusi žiema atsineša ne tik minkštą sniegą ir Kalėdas, bet ir tamsą, kuri veikia nuotaiką bei darbingumą. Šviesos poveikis žmogaus...

Nekilnojamas turtas22 val prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Technologijos1 d. prieš

Pasaulinė 5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais, o Lietuva toliau lenkia kaimynus

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023...

Finansai2 d. prieš

Renata Medvedeva. Šiais metais Kalėdoms išleisiu mažiau. Bet ar tai įmanoma?

Praėjusiais metais persistengiau. Tad šiais metais ruošiantis šventėms tikrai pataupysiu ir išlaidausiu protingiau. Tikėtina, jog tai yra situacija bent kartą...

Verslas2 d. prieš

„Estoty Vilnius“ ir „Kilo Health“ ėmėsi bendro projekto: sukūrė žaidimą vaikams, mokysiantį sveikos gyvensenos įpročių

Atsižvelgdami į tai, kiek vaikų ir paauglių visame pasaulyje susiduria su sveikatos problemomis, mobiliuosius žaidimus kurianti studija ,,Estoty Vilnius“, bendradarbiaudama...

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |