Sekite naujienas

Verslas

„Circle K Lietuva“ praėjusiais finansiniais metais investavo į tinklo plėtrą, parduotuvių atnaujinimą ir gerino finansinius rodiklius

Paskelbta

-

Kanados kapitalo grupei „Alimentation Couche-Tard“ priklausantis Lietuvos degalinių tinklas „Circle K Lietuva“ praėjusiais finansiniais metais išaugino savo pajamas ir grynąjį pelną, o tinklo plėtra leido beveik dešimtadaliu padidinti darbuotojų skaičių.

Auditorių patikrintais duomenimis, 2021-ųjų gegužę-2022-ųjų balandį „Circle K Lietuva“ pajamos pasiekė 857,866 mln. eurų, o grynasis pelnas – 18,913 mln. eurų, atitinkamai 59 proc. ir 11 proc. daugiau, palyginti su ankstesniais įmonės finansiniais metais. Apyvartos augimui didžiulę įtaką turėjo degalų savikainos didėjimas, atitinkamai sumokami mokesčiai ir degalų kaina.

Reklama:

„Circle K Lietuva“ vadovas Skirmantas Mačiukas sako, kad po COVID-19 pandemijos sukelto netikėtumo, masinių karantinų ir vartojimo smukimo, vėliau rinka ir vartotojai vėl tapo aktyvesni.

„Dirbame mažmeninės prekybos degalais sektoriuje, kuris nestabdė savo veiklos net per didžiausius pandemijos laikotarpius. Pandemijos pradžia ekonomikai bei atskiriems jos sektoriams tapo dideliu sukrėtimu, tačiau mes reagavome išties operatyviai, keitėmės, prisitaikėme, įdiegėme naujoves ir dirbome toliau. Finansiniai rezultatai pagerėjo ir tai nuteikia optimistiškai, tačiau dabar ekonomikai lėtėjant dėl karo Ukrainoje ir jo padarinių tenka konstatuoti, kad pajamų ir grynojo pelningumo augimo skirtumas rodo, jog verslo kaštai didėja ir, tikėtina, dar padidės, o pelno maržos atsilieka“, – sako jis.

Kaip ir ankstesniu finansiniu laikotarpiu, bendrovė dividendų nemokėjo, o uždirbtą pelną paliko nepaskirstytą.

Konkretesnių finansinių rezultatų prognozių kitiems finansiniams metams „Circle K Lietuva“ neskelbia, tačiau Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje nurodė, kad juos tikisi baigti pelningai.

„Circle K“ nuosekliai plečiasi ir investuoja Lietuvoje. Per praėjusius finansinius metus tinklas atidarė dvi naujas degalines – dabar šalyje jų yra 95, išaugo ir įmonės įkurtų darbo vietų skaičius. Šiemet balandžio pabaigoje įmonėje dirbo 988 darbuotojai, arba 9 proc. daugiau (909).

Pasak S. Mačiuko, mažmeninės prekybos ir aptarnavimo sektorius pasižymi nuolatiniu darbuotojų poreikiu, todėl „Circle K“ darbo sąlygoms, motyvavimui bei darbo užmokesčiui skiria prioritetinį dėmesį.

Pernai degalinių tinklo operatorės darbuotojų darbo užmokestis ir su juo susijusios sąnaudos pasiekė 15,196 mln. eurų bei buvo 16 proc. didesni, palyginti su ankstesniais finansiniais metais.

Infliacijai šturmuojant rekordus, nuo liepos „Circle K Lietuva“ atlyginimus darbuotojams padidino vidutiniškai 10 proc. Nuo 2018 metų įmonėje darbo užmokestis vidutiniškai kilo 6-10 proc.

„Siekdami mažinti poveikį aplinkai jau kuris laikas renkamės pirkti iš atsinaujinančių išteklių pagamintą elektros energiją, investuojame į nuosavos jos gamybos sprendimus, imamės kitų veiklos efektyvumo sprendimų. Dėl jau turimo įdirbio rekordus mušančią infliaciją ir laukiantį šaltąją metų laikotarpį galime pasitikti kiek ramiau, nes tai padės amortizuoti energetikos kainų bumą. Neutralumą klimatui didinsime ir toliau, taip pat ir priėmę sprendimą savarankiškai šalyje plėtoti ateities transporto – elektromobilių – įkrovimo stotelių tinklą“, – teigia S. Mačiukas.

„Alimentation Couche-Tard“ valdoma „Circle K“ turi beveik 14,5 tūkst. parduotuvių ir degalinių JAV, Kanadoje ir 23 kitose šalyse. Rugpjūčio pradžioje Kanados grupė galutinai pasitraukė iš karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos rinkos. Paskutines 30 degalinių perėmė įmonė „CK Holding LLC“. Anksčiau 8-ias „Circle K“ degalines Sankt Peterburge ir regione įsigijo Rusijos bendrovė „Tatneft“.
2022 finansinių metų ataskaitoje „Alimentation Couche-Tard“ nurodė, kad dėl Rusijos turėto verslo praradimo ji patyrė 56,2 mln. JAV dolerių ikimokestinį nuostolį.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |