Sekite naujienas

Verslas

„Creditreform International“ keičia kai kurių ūkio šakų reitingus

Paskelbta

-

Beveik pusė 23-ose pasaulio šalyse veikiančių verslo kreditingumą vertinančių įmonių, priklausančių susivienijimui „Creditreform International“ (Vokietija), keičia ūkio subjektų reitingus. Kreditingumo reikalavimai daliai ūkio sektorių griežtinami, tačiau yra ir sektorių, kur kreditingumo reitingai gerėja.

„Kreditingumo vertinimo ir skolų išieškojimo įmonių susivienijimas „Creditreform International“ savo istoriją skaičiuoja nuo 1879 m., – pasakoja UAB „Creditreform Lietuva“ direktorius Saulius Žilinskas, – per šį laiką organizacija sėkmingai pergyveno ne vieną didelę krizę: pradedant nuo 1926-1939 m. Didžiosios depresijos, 1970-ųjų Energijos krizės, 1998 m. Rusijos krizės ir baigiant 2007-2009 m. ekonomine krize. Teko susidurti su su 1918 m. pasaulį nuniokojusia Ispaniškojo gripo epidemija. Per daugiau kaip 140 veiklos metų sukaupta patirtis naudojama ir dabar, susidūrus su nauju sunkmečiu ekonomikai ir žmonėms.

„Kaip rodo mūsų partnerių užsienio šalyse pateikti duomenys, labiausiai keičiasi tokiuose sektoriuose kaip „Apgyvendinimo veikla“, „Maitinimo ir gėrimų teikimo veikla“, „Pagaminto valgio tiekimas renginiams ir kitų maitinimo paslaugų veikla“ veikiančių kompanijų kreditingumo vertinimas. Daugumos šalių kreditingumo analitikai vietinių šių sektorių įmonių reitingavimą griežtina (Vokietijos, Lietuvos, Latvijos, Kroatijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Rusijos, Austrijos), tačiau yra ir tokių šalių, kur minėtų sektorių vertinimas lieka toks pats (Šveicarija, Bulgarija, Italija) arba net sušvelnintas (Liuksemburgas, Vengrija, Turkija, Rumunija).

Kaip pastebi „Creditreform International“ regioniniai biurai, informacijos paslaugas teikiančių verso atstovų kreditingumas išlieka tame pačiame lygyje, nes krizės akivaizdoje poreikis žinoti, kaip jaučiasi partneris, tampa dar aktualesnis. Dėl greitai besikeičiančios situacijos ekspertai pataria pastoviai stebėti verslo partnerių būklę. Beje, didėja ir kontaktinės informacijos poreikis, nes verslui tenka persiorientuoti, o tam dažnai prireikia naujų partnerių.

Kreditingumo ekspertų nuomonės apie mažmeninės prekybos ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse įmones, kol kas gerokai varijuoja. Kai kuriose šalyse šių įmonių reitingai lieka stabilūs, kai kuriose prastinami (Ispanija, Rusija), o kai kuriose netgi gerinami (Rumunija, Turkija, Kroatija).

Iš viso 49 proc. „Creditreform“ biurų pasaulyje nurodė keičiantys kreditingumo reitingus, 19 proc. artimiausiu metu neplanuoja to daryti, o 32 proc. dar neapsisprendė dėl tolimesnių veiksmų, nes šiuo metu analizuoja informaciją. Labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusios Italijos kreditingumo analitikai teigia, kad šiuo metu perėjo nuo individualaus reitingavimo, t.y. vertina konkretų atvejį neišskirdami veiklos, kuria užsiima vertinamoji įmonė.

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos