Sekite naujienas

Verslas

Darbą pradeda išrinkta nauja Lietuvos pašto valdyba

Paskelbta

-

Šią savaitę darbą pradeda nauja AB Lietuvos pašto valdyba. Valdybą sudarys 4 nepriklausomi valdybos nariai ir vienas valstybės tarnautojas. Naujoji valdyba buvo formuojama pasibaigus ankstesnės valdybos kadencijai.

Valdybos atrankoje dalyvavo 68 kandidatai, o atranką vykdė personalo atrankos bendrovė „AIMS International Lietuva“.

„Lietuvos paštas tampa finansiškai tvarus ir turi galimybę investuoti į paslaugų plėtrą. Bendrovė už 2023 m. į valstybės biudžetą pirmą kartą per 10 metų sumokėjo dividendus – iš viso daugiau kaip 3 mln. eurų. Sparčiai vykdoma paštomatų plėtra tiek Lietuvoje, tiek ir Latvijoje bei Estijoje, stiprinant Lietuvos pašto pozicijas tarptautinėse rinkose. Seimo rudens sesijoje bus svarstomi Pašto įstatymo pakeitimai, kurių esminis reikalavimas – geresnė bendrovės teikiamų paslaugų kokybė. Tad paslaugų kokybės užtikrinimas – vienas iš pagrindinių mano lūkesčių naujajai valdybai“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Į AB Lietuvos pašto naują 4 metų kadencijos valdybą atrinkti nepriklausomi nariai Vaidotas Dirmeikis, Liutauras Varanavičius ir Vytautas Vorobjovas. Taikant gerosios valdysenos principus bei užtikrinant valdybos veiklos tęstinumą, darbą Lietuvos pašto valdyboje tęs atranką laimėjusi Jūratė Stanišauskienė. Taip pat valdyboje darbą tęs valstybės tarnautoja Kristina Semėnė.

Vadybinį bei inžinerinį išsilavinimą turinti J. Stanišauskienė dirbo Belgijoje, kur vadovavo globalios siuntų ir logistikos kompanijos „UPS“ Rytų Europos regionui, taip pat ji ėjo „Western Union“ globalių operacijų viceprezidentės pareigas. Šiuo metu J. Stanišauskienė yra valdymo įmonės „Silver ventures“ bendraįkūrėja ir vadovaujanti partnerė bei kitos susisiekimo sektoriaus įmonės – AB „Oro navigacija“ – valdybos pirmininkė.

Naujasis valdybos narys V. Dirmeikis turi ekonomikos bakalauro ir vadybos magistro laipsnį. Finansų valdymo ir vadybinę patirtį V. Dirmeikis įgijo didelėse bendrovėse Lietuvoje ir užsienyje – Liuksemburgo „Guardian Industries corporation“, „Igničio“ ir „Lietuvos geležinkelių“ grupėse. Šiuo metu naujasis valdybos narys vadovauja „KN Energies“ (buvusi „Klaipėdos nafta“, aut. past.) finansų skyriui.

Verslo vadybos magistro laipsnį turintis naujasis valdybos narys L. Varanavičius 2010–2024 m. vadovavo AB „Litgrid“ strategijos departamentui. Strateginio planavimo, verslo plėtros, rizikų valdymo bei rinkodaros patirties L. Varanavičius taip pat įgijo dirbamas konteinerių terminale „Klaipėdos Smeltė“.

Politikos mokslų bakalauro laipsnį turintis V. Vorobjovas šiuo metu yra UAB „Dotcon“ valdantysis parneris. Ši įmonė automatizuoja prekybą „Amazon“ platformoje ir yra „Amazon“ agentūrų programos auksinis partneris. Antrąją kadenciją V. Vorobjovas eina kaip nepriklausomas, už e. komercijos sritį atsakingas „Batpool“ biokuro biržos valdybos narys.

Darbą naujojoje Lietuvos pašto valdybos kadencijoje tęsianti valstybės tarnautoja K. Semėnė Vilniaus universitete yra įgijusi teisės magistro išsilavinimą. Nuo 2021 m. ji užima Susisiekimo ministerijos Telekomunikacijų ir pašto atašė pareigas. Valstybės valdomų įmonių reguliavimo ir veiklos ypatumų žinių bei patirties turinti K. Semėnė šioje ministerijoje dirba nuo 2002 m.

Paskirti valdybos nariai artimiausiame valdybos posėdyje, vyksiančiame liepos 5 dieną, išsirinks valdybos pirmininką.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |