Sekite naujienas

Verslas

Darbas, primenantis kompiuterinį žaidimą – ką veikia inžinierius?

Paskelbta

-

Viešojoje erdvėje dažnai galima išgirsti, kad darbo rinkoje jaučiamas inžinierių trūkumas. Inžinerinių ir technologinių įmonių atstovai mano, kad viena tokio specialistų trūkumo priežasčių – nesuvokimas, kaip iš tiesų atrodo inžinieriaus darbas. Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad jis yra nuobodus ir monotoniškas, o tokios nuostatos atbaido jaunus žmones nuo šios specialybės pasirinkimo.

Vienos didžiausių pramonės automatizavimo paslaugų ir produktų tiekėjų Lietuvoje „Elinta“ vadovas Vytautas Jokužis sako, kad inžinieriaus darbas savotiškai primena kompiuterinius žaidimus – kasdien tenka „žaisti“ su programomis, kurių pagalba galima realizuoti savo mintis ar vaizduotę.


„Tai yra ateities darbas. Inžinieriai kuria tokius prietaisus, kurių dar nėra, o kiekvienas sukurtas produktas yra geresnis už ankstesnį. Mus supančią aplinką taip pat kuria inžinieriai – baldus, pastatus, automobilius, buitinius prietaisus. Viskas, kas padaro mūsų buitį patogią, yra inžinierių darbas. Žinoma, reikia ir menininkų, dizainerių ir kitų specialistų, bet be inžinieriaus nieko nebūtų“, – tikina V. Jokužis.

Bendraudamas su moksleiviais ir jaunais žmonėmis pašnekovas sako visuomet pateikiantis savo pavyzdį – dar besimokydamas 10 klasėje, jau programavo šviesoforus, sukūrė švieslentę mokyklos sporto salei, kad krepšinio varžybų metu būtų galima stebėti rezultatą.

„Beje, mano sūnus, kai jam buvo 16 metų, sukūrė ir sukonstravo elektrinį motorolerį. Šis jo „pažaidimas“ išaugo į elektrinių transporto priemonių komercinę gamybą ir kūrimą. Taip vaikystės hobis tapo svajonių darbu – štai kokias galimybes atveria inžinerija“, – dalinasi jis.

Darbuotojų trūkumas buvo visada

Kad inžinieriaus darbas nėra monotoniškas, sutinka ir produktų ženklinimo, inžinerinio pakavimo ir gamybos automatizavimo įmonės „Pakmarkas“ inžinerijos departamento direktorius Linas Starkevičius. Šioje įmonėje dirba net 3 skirtingų sričių inžinieriai – projektų, technikos ir pardavimo.

„Projektų inžinieriai dažniausiai dirba su techninėmis dokumentacijomis, specifikacijomis, gamybiniais brėžiniais. Technikos inžinieriai daug laiko praleidžia pas klientus montuodami, instaliuodami gamybinę įrangą. Na, o pardavėjai didžiąją dalį laiko klientams pristatinėja įmonės paslaugas, įrangą. Šis darbas yra labai įvairus, rutina čia retas svečias“, – teigia jis.

Nepaisant to, technologinės ir inžinerinės įmonės susiduria su specialistų trūkumu. L. Starkevičius sako, kad rasti tinkamų kandidatų į inžinieriaus darbo poziciją nėra lengva.

„Šios profesijos žmonių trūksta ir trūko nuolat. Pirmiausiai todėl, kad pati profesija iki šiol nebuvo pakankamai vertinama arba buvo klaidingai įsivaizduojamas inžinieriaus darbo pobūdis. Kita priežastis yra tai, kad techninio profilio žmonės dažnai nelinkę viešinti savo pasiekimų aplinkiniams ar socialiniuose tinkluose. Didžioji dalis mūsų darbuotojų atėjo į įmonę per rekomendacijas arba „galvų medžioklę“, – dalinasi inžinerijos departamento direktorius.

Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA) vadovas Darius Lasionis sutinka, kad dabartinis inžinierių trūkumas nėra kažkas neįprasto – šios specialybės žmonės buvo paklausūs anksčiau, yra paklausūs dabar ir tikrai bus paklausūs ateityje.


„Inžinerijos sritis nuolat keičiasi ir vystosi, atsiranda naujų technologijų, su kuriomis kartu „ateina“ ir nauji iššūkiai. Verta suprasti, kad inžinieriai svarbūs ne tik gaminant kokius nors buitinius prietaisus, automobilius ar technologijas, bet ir karinėje pramonėje, dirbant su kibernetiniu saugumu. Jaunimui, besidominčiam matematika, fizika ir technologijomis, inžinerija siūlo daugybę įdomių ir perspektyvių karjeros galimybių“, – tikina jis.

Patys inžinieriai vertina darbdavio dėmesį

V. Jokužis sako, kad į darbuotojų trūkumą įmonė reaguoja pati juos augindama nuo universiteto ar net mokyklos.

„Universitete ieškome gabių jaunuolių, kuriuos pakviečiame į praktiką. Vėliau šie jaunuoliai pradeda pas mus dirbti. Dabar, beje, turime ir apie 10 moksleivių, kurie atlieka dviejų dienų praktiką. Šiuo metu turime keletą darbuotojų, kurie pirmą kartą pas mus apsilankė būdami moksleiviais“, – dalinasi pašnekovas.

Tuo tarpu L. Starkevičius priduria, kad patys darbuotojai vertina tokį jiems įmonių rodomą dėmesį, norą išmokyti, paruošti. Anot jo, didelė motyvacija darbuotojui yra ir galimybė jaustis komandos dalimi.

„Inžinieriui svarbu, kad jis nejaustų atskirties tarp skirtingų pareigų ar statuso – jis nori dirbti komandoje. Partneriški santykiai yra didžiausia vertybė. Ne „darbdavio“ ir „darbuotojo“ santykiai, bet būtent partnerių, kai dalinamasi žiniomis, laiku, pinigais. Tada visi yra motyvuoti siekti bendro tikslo. Tai taip pat yra geras pavyzdys jaunimui, kuris dar svarsto, kokią specialybę rinktis“, – reziumuoja pašnekovas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |