Sekite naujienas

Verslas

Darbodulys gali lemti motyvacijos trūkumą – kaip pasirinkti tinkamą darbo vietą

Paskelbta

-

Net 56 proc. Lietuvos gyventojų patiria nuobodulį darbe, rodo „Lidl Lietuva“ užsakymu atlikta apklausa. Nuobodulio, kurį sukelia rutiniški ir monotoniški veiksmai, pasekmė – apatija, motyvacijos trūkumas ir beprasmiškumo jausmas. Siekiant atkreipti dėmesį į šį visuomenėje svarbų klausimą, „Lidl Lietuva“ siūlo nuoboduliui darbe priskirti terminą – darbodulys. Tuo pačiu bendrovė siūlo būdus kaip atpažinti įvairovę ir dinamiką darbe siūlančius darbdavius.

Klaidinga manyti, kad darbo dinamika priklauso tik nuo sektoriaus ar užimamų pareigų. Visgi, net ir toje pačioje pozicijoje, tačiau skirtingose organizacijose dirbančių asmenų atliekami darbai ir atsakomybės gali skirtis.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Ar darbas bus monotoniškas, priklauso ne tik nuo pozicijos, bet ir nuo organizacijos procesų. Pavyzdžiui, vienoje įmonėje pardavėju dirbantis žmogus gali visą dieną praleisti kasoje, o kitoje – darbo dienos laiką padalinti skirtingiems darbams, pavyzdžiui, kelias valandas praleisti kasoje ar salėje, o gal kepykloje, kur nuolat ruošiami švieži kepiniai. „Lidl“ prekybos tinkle siekiame užtikrinti, kad darbuotojai išvengtų monotonijos. Matome, kad dinamiškas darbas yra įvertinamas kaip didelis privalumas“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė.

Pasak S. Savickienės, norint išvengti darbodulio, svarbu, kad darbuotojas pats aiškiai įsivardintų ir suprastų, kokie darbai jam yra įdomūs, kurias užduotis sekasi atlikti lengviau ir geriau, o kurioje vietoje dar reikėtų patobulėti.


Darbodulys – pavojingesnis nei gali pasirodyti

Jau tapo įprasta stengtis atrasti darbo ir poilsio balansą, neperdegti darbe, skirti pakankamai laiko ne tik artimiesiems, bet ir hobiams ar savirealizacijai. Tiek darbdaviai, tiek darbuotojai atkreipia dėmesį, kad skubėjimas, greitas tempas ir darbų gausa didina riziką perdegti, tačiau pamirštama ir kita problema – darbodulys (nuobodulys darbe, angl. boreout).

„Darbodulys, kurį sukelia pernelyg rutiniškas ir monotoniškas darbas, yra ne mažiau pavojingas nei perdegimas. Jis gali sukelti beviltiškumo ir beprasmybės jausmą, todėl šią emociją patiriantiems darbuotojams gali atrodyti, kad jų atliekamos užduotys neturi prasmės, jiems trūksta savirealizacijos“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Tyrimai rodo, kad monotoniškas ir besikartojantis darbas gali neigiamai veikti ne tik darbuotojų emocinę sveikatą, bet ir motyvaciją ar net kelti stresą. Tarptautinės įmonės „Korn Ferry“ atliktos darbuotojų apklausos rezultatai atskleidė, kad net trečdalis apklaustųjų nusprendė pakeisti darbą dėl patiriamo nuobodulio ir iššūkių trūkumo.
„Jei pastebite, kad darbe nuolat kartojasi ta pati rutina, kuri nekelia džiaugsmo, trūksta veiklos, dingo motyvacija ir noras įgyti naujų įgūdžių, tai signalizuoja, kad jaučiate darbodulį“, – aiškina S. Savickienė.

Su darboduliu susiduriančiam žmogui atrodo, kad jo atliekamos užduotys yra nevertos skiriamo laiko ir pastangų. Dėl šios priežasties darbuotojas gali prarasti motyvaciją bei jaustis apatišku. Tokia būsena ne tik kenkia fizinei bei emocinei sveikatai, bet ir sumažina atliekamo darbo kokybę.

Naujos kampanijos centre – dinamiškas darbas ir konkurencingas atlyginimas

Šią savaitę „Lidl Lietuva“ pristato naują darbdavio įvaizdžio kampaniją „Rutina daro savo. Tu daryk savo!“. Ja prekybos tinklas kviečia prisijungti naujus parduotuvių komandos narius, vertinančius dinamišką darbą, užduočių įvairovę ir didžiausią vidutinį atlyginimą sektoriuje.

„Kampanijai parinkome tokį šūkį, kuris tiksliausiai apibūdina „Lidl“ parduotuvių išskirtinumą – mūsų darbuotojai per dieną atlieka įvairius darbus, todėl nelieka vietos rutinai. Be to, visi komandos nariai bendrauja kaip lygūs su lygiais, todėl prireikus, visuomet gali kreiptis pagalbos ar gauti patarimą iš kolegų, nepriklausomai nuo užimamų pareigų. Tikime, kad toks darbo principas ne tik padeda išlaikyti kolektyvo narių susidomėjimą ir motyvaciją, bet ir patraukia potencialių darbuotojų dėmesį“, – sako S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ akcentuoja ir už dinamišką darbą siūlomą didžiausią vidutinį atlyginimą tarp didžiųjų šalies prekybos tinklų. Remiantis naujausiais portalo „Rekvizitai.lt“ duomenimis, šių metų liepos mėn. užmokesčio vidurkis prieš mokesčius įmonėje siekė 1898,29 eurus.

Reklaminiais kampanijos veidais tapo „Lidl Lietuva“ darbuotojai. Lauko, socialinių tinklų, interneto ir viešojo transporto reklamose jie atvaizduoja skirtingas, kasdien atliekamas užduotis – darbą savitarnos kasose, kepykloje, vaisių šviežumo patikrą ar prekių krovimą.

Reklaminiuose vaizdo įrašuose bus šmaikščiai atvaizduojamos darbe pasitaikančios monotoniškos situacijos, kai darbuotojai nuolat stebi laikrodį ar negali sulaikyti žiovulio ir dinamiškas bei aktyvus „Lidl“ darbas.

Vaizdo įrašus galima peržiūrėti čia:

youtube.com/watch?v=PGsCjXrz240
youtube.com/watch?v=gwuWdIAfvtI

Motyvuoja ir padeda realizuoti save


„Top Darbdaviu“ Lietuvoje ir Europoje pripažinta įmonė „Lidl Lietuva“ visapusiškai rūpinasi savo darbuotojais, todėl prireikus ne tik suteikia emocinę pagalbą, bet ir užtikrina dinamišką darbo pobūdį.

Kertinis įmonės parduotuvių veiklos principas – darbų rotacija. „Lidl“ parduotuvių darbuotojai kasdien atlieka skirtingas užduotis: dirba kepykloje ar kasoje, rūpinasi prekių šviežumu, asortimentu lentynose ir užtikrina tvarkos palaikymą salėje.

„Siekdami dirbti efektyviai ir išvengti monotonijos darbe, stengiamės darbuotojams sudaryti visas sąlygas, kurios padėtų atsiskleisti, realizuoti save, tobulėti ir įsitraukti į sprendimų priėmimą. Visiems komandos nariams suteikiame galimybę atrasti savo stipriąsias savybes, siūlome platų mokymų sąrašą ir skiriame papildomą biudžetą norimiems mokymams ir seminarams“, – pasakoja S. Savickienė.

Naujienos

Verslas3 val prieš

Pirmoji LOGIN diena: pranešėjai iš viso pasaulio, išskirtiniai renginiai ir uždaras vakarėlis dalyviams

Šiemet didžiausiam Baltijos šalyse inovacijų festivaliui LOGIN – aštuoniolika. Ta proga į konferenciją atvyksta rekordinis kiekis pranešėjų, dvi dienas Litexpo...

Ekspertai22 val prieš

Kripto ekspertai piešia verslo ateitį: paprastės NT įsigijimas, o Lietuva pasiūlys savo kriptovaliutą

Finansinių technologijų pažanga pasaulyje padarė didžiulį postūmį teikiant klientams inovatyvias ir patogias paslaugas. Finansų valdymas mobiliąja programėle jau nieko nebestebina....

Verslas22 val prieš

2023 m. „Hostinger“ fiksavo pelną, pajamos augo 57 proc. iki 110,2 mln. Eur

„Hostinger“ įmonių grupės konsoliduotos pardavimo pajamos 2023 m., lyginant su ankstesniais metais, didėjo 57 proc. – iki 110,2 mln. Eur....

Verslas1 d. prieš

„Akropolis Group“ trečius metus iš eilės išlaikė „S&P Global Ratings“ suteiktą BB+ reitingą su stabilia perspektyva

Tarptautinė reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ iš naujo įvertino rezultatus ir kitas aplinkybes, kuriomis remiantis prekybos ir pramogų centrų valdymo...

Verslas4 d. prieš

„Planas Chuliganas” tapo „Ignitis” klientų aptarnavimo partneriais

Laimėjęs viešą pirkimą teikti klientų aptarnavimo paslaugas, kontaktų centras „Planas Chuliganas” oficialiai tapo sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis” klientų aptarnavimo...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |