Sekite naujienas

Verslas

Dažna dilema: keisti darbą ar pareigas?

Paskelbta

-

Naujus metus dažnai pradedame išsikėlę naujus tikslus – vieni užsirašo į sporto klubą, kiti ima sveikai maitintis, treti siekia karjeros pokyčių. Darbdaviai, be abejo, linkę geriausius specialistus išlaikyti, todėl varžosi skatinimo priemonių gausa. Nepaisant to, dalis specialistų pasirenka naują pradžią kitoje įmonėje, kartais net už mažesnį atlyginimą.

2024-aisiais ir vėlesniais metais taip pat prognozuojamas nemažas darbuotojų judėjimas, skelbiama Pasaulio ekonomikos forumo ateinančio penkmečio darbo rinkos analizėje „The Future of Jobs Report“.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Personalo specialistai sako, kad tam tikra darbuotojų kaita yra neišvengiama ir netgi pageidautina, mat tai padeda įmonėms atsinaujinti ir tam tikrus dalykus, įskaitant vertybes, įvertinti šviežiomis akimis. Tačiau kaita turi būti nuosaiki ir pamatuota, kitu atveju įmonės veikla gali išsiderinti. Naujokų įvedimo į darbą procese labai svarbus yra patyrusių darbuotojų įsitraukimas. Tačiau labiausiai patyrę specialistai verslui paprastai sukuria ir daugiausia vertės, tad vadovai turėtų padėti jiems rasti balansą tarp mentorystės ir tiesioginių pareigų.

Kodėl keičia darbą?

Kalbant apie darbo keitimo priežastis, apklausose tarp dažniausiai minimų išlieka finansiniai aspektai, nepasitenkinimas tiesioginiu vadovu, karjeros galimybių ir pripažinimo stoka, prasta atmosfera ir vertybių sankirta.

„Darbo keitimo priežastys būna labai skirtingos ir priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant amžių ir sektorių, kuriame žmogus dirba. Pastebime, kad jaunajai kartai dažniau atrodo, kad kitur „žolė yra žalesnė“, ir jie linkę greičiau pakeisti darbą, ieškodami kitokių sričių bei naujų galimybių. Tačiau kiekvienam žmogui ilgiau dirbant toje pačioje vietoje natūraliai kaupiasi nedidelės nuoskaudos. Jos galiausiai virsta didesniu nepasitenkinimu ir kyla noras peržiūrėti darbo skelbimus“, – teigia Personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė Aušra Bytautienė.

Bendrovės, be abejo, geriausius darbuotojus nori pasilikti, todėl paprastai siūlo atlygio padidinimą, karjeros galimybes ir kitas skatinimo priemones. Tačiau A. Bytautienė atkreipia dėmesį, kad įsiklausymas ir rūpestis darbuotojų gerove turi būti visapusiškas ir nuolatinis. Kitu atveju, jei žmogus jau yra prikaupęs nuoskaudų, padidintas atlyginimas ar aukštesnis karjeros laiptelis jį sulaikys tik laikinai.

„Toks žmogus vis tiek anksčiau ar vėliau norės išeiti. Tuo tarpu jei darbuotojas savo organizacijoje jaučiasi gerai ir jį pakeisti darbą kalbins kita organizacija, jis nebus linkęs skubėti daryti pokyčių. Lietuvoje atliekamos kandidatų apklausos rodo, kad didesnioji dalis darbuotojų, apie 70 proc., yra linkę pasilikti toje pačioje organizacijoje. Atrankas vykdantys specialistai dalinasi, jog kandidatai, gavę iš savo įmonės geresnį pasiūlymą, atsisakydavo tolesnių pokalbių“, – pasakoja A. Bytautienė.

Anot jos, tokią situaciją dažnai lemia psichologiniai aspektai – darbuotojai savo įmonę ir jos procesus gerai pažįsta, jaučiasi saugiai ir neskuba palikti įmonės.

Darbdavių patirtis

Siekdami išvengti nuoskaudų susikaupimo ir išsiaiškinti darbuotojų lūkesčius pažangūs darbdaviai atlieka periodines skirtingų sričių apklausas. Pavyzdžiui, draudimo bendrovė BTA kas 3 mėnesius darbuotojams suteikia galimybę tiek tiesiogiai, tiek anonimiškai užduoti klausimus valdybai, o vieną kartą per metus vykdomas išsamus darbuotojų pasitenkinimo tyrimas.

„Praeitų metų pabaigoje atliktas tyrimas parodė, kad 91 proc. visų darbuotojų yra patenkinti darbu įmonėje ir noriai eina į darbą. 86 proc. didžiuojasi savo darbdaviu. Palyginti ilgamečių (dirbančių daugiau nei dešimtmetį) darbuotojų pasitenkinimo rodiklis siekia net 95 procentus“, – sako draudimo bendrovės BTA Žmogiškųjų išteklių valdymo skyrius vadovė Jevgenija Krikščiūnė.

Ji priduria, jog 93 proc. darbuotojų sako, kad dirbdami BTA patobulino savo profesines kompetencijas, o 88 proc. yra pasiruošę sieti savo tolimesnę karjerą su BTA.

„Pripažinimas ir karjeros kelias yra labai svarbūs darbuotojams, todėl bendrovės viduje turime galimybę augti ne tik vertikaliai ar horizontaliai, bet ir pareigybės lygio viduje. Ilgamečiai darbuotojai yra labai gerbiami mūsų įmonėje, jie yra puikūs pavyzdžiai ir mentoriai naujiems darbuotojams. Kalbant apie darbo rezultatus, ypač klientų aptarnavimo ir pardavimų srityse, su kiekvienais metais specialistų pasiekimai pagerėja dviženkliu procentiniu rodikliu“, – tvirtina BTA Žmogiškųjų išteklių valdymo skyrius vadovė.

Šiuo metu net 56 proc. BTA vadovų yra užaugę įmonės viduje. Dalis jų karjeros laiptais pakilo nuo pačių žemiausių pozicijų. Kai kurie iš jų perėjo dirbti ir dar laipteliu aukščiau – į tarptautinę „Vienna Insurance Group“, kurios dalimi yra BTA.

„TOP 3 atsakymai į klausimą „Kas tave motyvuoja dirbti BTA?“ yra komandiškumas, įdomus ir prasmingas darbas bei darbo aplinka. Tačiau suteikiame ir platų, per 15 papildomų naudų paketą. Iš jų darbuotojai labiausiai vertina papildomą sveikatos draudimą, metinę premiją, lanksčias darbo valandas ir hibridinio darbo galimybes“, – paklausta apie bendrovėje taikomas motyvavimo priemones pasakoja J. Krikščiūnė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |