Sekite naujienas

Verslas

„DUOday“ dienoje – rekordinis skaičius dalyvių: save išbandė ir „Telia“ vadovės rolėje

Paskelbta

-

„Telia“ jau penktą kartą dalyvavo „DUOday“ iniciatyvoje, kuri kviečia žmones su negalia išbandyti save įvairiose profesijose iš arčiau susipažinti su darbo rinka ir atrasti naujų savirealizacijos galimybių. Bendrovė šiemet pritraukė rekordinį žingeidžių dalyvių skaičių – 27, o su savo kasdieniais darbais „šešėliatuoją“ supažindino ir „Telia“ Lietuva vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.

Daugiau nei 20 skirtingų darbo pozicijų

Socialinės įdarbinimo agentūros „SOPA“ kartu su partneriais įgyvendinamos „DUOday“ iniciatyvos metu žmonės su negalia „šešėliuoja“ įmonės darbuototojus ir visą darbo dieną praleidžia pasirinktoje organizacijoje: stebi įmonės darbo procesus, pagal galimybes atlieka kai kurias užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su darbuotojais, kartu pietauja.

Pasak „Telia“ Įvairovės ir įtraukties partnerės Julijos Markeliūnės, „DUOday“ bendrovėje šiemet vyko Vilniuje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje ir Mažeikiuose, o dalyvių skaičius buvo rekordinis – sudaryti net 27 duetai.

„Iniciatyvoje dalyvavę žmonės, turintys negalią šiemet galėjo išbandyti save pačiose įvairiausiose pozicijose – nuo salono konsultantų, asistentų iki žmogiškųjų išteklių ar net pačios bendrovės vadovo. „DUOday“ labai teigiamai įvertino ir patys įmonės darbuotojai, kurie ne tik mokė, bet ir patys mokėsi – empatijos, prisitaikymo, įžvalgumo bei kūrybiškumo”, – sako J. Markeliūnė.

Vienai dienai – organizacijos vadovės kėdėje

Prie „DUOday“ iniciatyvos prisijungė bei darbo dieną kartu su nauju kolega Vitalijumi, turinčiu regos negalią, praleido ir „Telia“ vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters. Ji pastebi, kad nors iš pradžių ir šiek tiek nerimavo, ši patirtis buvo labai įdomi bei parturtinanti.

„Iš tiesų buvo šiek tiek neramu, nes niekada nesu dirbusi su žmogumi, turinčiu regos negalią. Kaip jo neįžeisti, kaip užpildyti tylą, jei tokia bus – klausimų turėjau ne vieną. Tačiau viskas buvo kur kas paprasčiau. Vitalijus pats drąsiai pasakydavo, ko jam reikia, buvo labai komunikabilus ir uždavinėjo daug klausimų, tad diena prabėgo nepaprastai greit ir smagiai”, – pasakoja G. Kaminskaitė-Salters.

„Telia” vadovę taip pat maloniai nustebino, kiek daug apie organizaciją žinojo „DUOday“ dalyvis Vitalijus ir tikina daug iš jo išmokusi.

„Vitalijaus vaikystė buvo ypatingai sunki, tačiau vaikinas baigė programavimo studijas, puikiai kalba angliškai, daug sportuoja, visur aktyviai dalyvauja. Jo svajonė – gauti darbą, rasti merginą ir nusipirkti namą. Iš jo išmokau išbraukti savigailą iš savo žodyno ir atkakliai siekti savo svajonių, kaip benutolusios jos atrodytų”, – sako G. Kaminskaitė-Salters.

Prieš daugiau nei dešimtmetį Belgijoje startavusi „DUOday“ iniciatyva šiandien vyksta daugelyje pasaulio šalių. Lietuvoje ji organizuojama nuo 2019 metų ir kasmet plečiasi – daugėja prisijungiančių įmonių, siūlomų išbandyti darbo pozicijų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |