Sekite naujienas

Verslas

Dvidešimtą kartą paskelbtas tvariausių pasaulio įmonių šimtukas

Paskelbta

-

„Corporate Knights“ – tarptautinė žiniasklaidos ir finansų tyrimų bendrovė – jau dvidešimtą kartą paskelbė tvariausių pasaulio bendrovių reitingą. Kompanija įvertino beveik 7000 bendrovių ir paskelbė aukščiausius tvarumo standartus pasaulyje taikančių įmonių sąrašą. Tarp šimto geriausiai įvertintų įmonių paminėta ir Lietuvoje veikianti suomių korporacija „Neste“.

Sudarydama tvariausių pasaulio įmonių sąrašą tyrimų bendrovė vertino 38 pramonės šakas, kaip bankininkystė, komunalinės paslaugos, naftos ir dujų gavyba, gamyba ir kitos. Įmonės buvo vertinamos pagal 25 veiklos kriterijus: aplinkosaugos, investicijų ir pajamų tvarumo, išteklių, personalo, finansų, tiekėjų vykdomos veiklos valdymo ir kt.

Tvariausia pasaulyje įmone šiais metais įvertinta Australijos atliekų tvarkymo bendrovė „Sims“, antroje vietoje atiteko australų logistikos kompanijai „Brambles“. Lyderių trejetuką uždarė danų vėjo energijos turbinų gamintoja „Vestas Wind Systems“.

Į tvariausių kompanijų sąrašą jau aštuonioliktą kartą iš eilės pateko ir Lietuvoje veikianti suomių korporacija „Neste“, kuri šiemet pakilo per dešimt pozicijų ir pasauliniame reitinge užėmė 19 vietą. Didžiausia dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja tarp naftos perdirbėjų pasiekė geriausią rezultatą, taip pat išliko vienintele energetikos sektoriaus bendrove pasaulyje be pertraukos išsilaikiusia tvariausių įmonių sąraše.

„Būti sektoriaus lyderiais visame pasaulyje – tai didžiulis įvertinimas ne tik korporacijai ir jos partneriams, bet ir komandai Lietuvoje. Praeitais metais toliau vystėme aplinkai draugiškesnius sprendimus transportui, įžengėme į elektromobilių rinką, prisidėjome prie gamtą tausojančių socialinių iniciatyvų, kurios reikšmingos ne tik mūsų veikloje, bet ir plačiajai visuomenei. Tvarumas išlieka strategine mūsų kryptimi, kuriai skiriame išskirtinį dėmesį ir toliau sieksime didinti tvarių projektų apimtis“, – sakė „Neste Lietuva“ generalinė direktorė Julija Matisonė.

Anot J. Matisonės, tarp pagrindinių bendrovės tikslų – iki 2030 m. Porvo naftos perdirbimo gamyklą padaryti tvariausia Europoje, o iki 2035 m. pasiekti anglies dioksido atžvilgiu neutralią gamybą. Kompanija taip pat siekia iki 2030 m. padėti savo klientams sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas bent po 20 mln. tonų kasmet, o nuo 2030 m. yra užsibrėžusi kasmet perdirbti daugiau kaip 1 mln. tonų plastiko atliekų.

Tvariausių įmonių sąrašą paskelbusios kompanijos duomenimis, šiemet ženkliai išaugo verslų investicijos į tvarumo projektus – jos augo šešis kartus greičiau nei visa ekonomika. Aukščiausiai įvertintos bendrovės daugiau nei pusę (55 proc.) investicinių lėšų skyrė tvarios veiklos plėtrai. Palyginimui, pernai šis rodiklis siekė 47 proc.

„Corporate Knights“ šimto tvariausių pasaulio bendrovių sąrašą sudaro kasmet nuo 2005 m., reitinguodama virš 1 mlrd. JAV dolerių pajamas turinčias įmones.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |