Sekite naujienas

Verslas

EIMIN: pradėti trys stambūs projektai Lietuvoje sukurs per 500 naujų darbo vietų

Paskelbta

-

Ekonomikos ir inovacijų ministerija su bendrovėmis „JPackaging“, „JPresswood“ ir „Vengast Investment Limited“ pasirašė sutartis, kurioms suteiktas stambaus investicinio projekto statusas.

„Dar trys įmonės investuos daugiau kaip 189,6 mln. eurų į naujus projektus, kurie prisidės stiprinant mūsų šalies regionus. Šiuo metu iš viso esame pasirašę sutartis dėl keturiolikos stambių investicinių projektų, kurie padės sukurti 3951 darbo vietą ir pritraukti daugiau kaip 1,25 mlrd. eurų investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„JPackaging“ planuoja Radviliškio rajono savivaldybėje pastatyti gamyklą, kurioje bus naudojama pjautinė mediena – padėklai bei padėklų apvadai. Gamyba bus vykdoma taip, jog būtų užtikrinamas beatliekis gamybos procesas ir ilginamas medienos panaudojimo terminas. Šiam tikslui pasiekti bus investuota 20 mln. eurų investicijų ir sukurta 150 naujų darbo vietų.

„JPresswood“ projektą įgyvendins Marijampolėje – planuojama pastatyti gamyklą ir įsigyti įrenginius, kurie leis efektyviai naudoti turimas žaliavas ir pasiekti iškeltus beatliekės gamybos tikslus. Numatoma gaminti presuotus blokelius, medienos plaušo izoliacinę vatą. Planuojama investuoti 110 mln. eurų ir sukurti 150 naujų darbo vietų.

„Vengast Investment Limited“ 59,6 mln. eurų vertės projektas bus įgyvendintas Kėdainių LEZ. Įmonė planuoja pastatyti naują gamyklą, kurioje bus gaminamas naminių gyvūnų ėdalas. Taip pat planuojama įsigyti įrenginius, kurie leis efektyviai naudoti turimas žaliavas ir pasiekti iškeltus pažangios gamybos tikslus. Numatoma sukurti 201 naują darbo vietą.

„Įgyvendinami stambių investicijų projektų iniciatyvą sudarome kur kas greitesnes ir paprastesnes sąlygas kurtis investuotojams, kartu suteikdami paskatas investuotojus priimančioms savivaldybėms. Jau dabar matome projekto rezultatus – steigiamos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos, taip pat pritrauktas reikšmingas skaičius investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir nuo 2021 metų pradėta taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.

Taip pat nuo liepos 1 d. įsigalios nauji stambių projektų kriterijai, bus reikalaujama, kad stambi įmonė sukurtų nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų, o darbo užmokestis būtų ne mažesnis kaip 1,25 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio.

Pranešimą spaudai parengė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |