Sekite naujienas

Verslas

Elektros rinkos barometras: dėl sumažėjusios vėjo energijos gamybos Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę kilo 50 proc.

Paskelbta

-

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 50 proc. ir vidutiniškai siekė 96,45 Eur/MWh. Tokia pati kaina buvo ir Latvijoje, o Estijoje ji augo 55 proc. iki 99,51 Eur/MWh.

Kainų kilimas buvo stebimas ir kitose Europos šalyse: Lenkijoje didmeninė elektros kaina vidutiniškai siekė 80,66 Eur/MWh, Vokietijoje – 64,80 Eur/MWh.

Nepriklausomų elektros tiekėjų Lietuvos gyventojams siūlomos kainos taip pat šiek tiek keitėsi. „Elektrum Lietuva“ žemiausia fiksuota kaina siekė 21,99 ct/kWh, fiksuojant ją 6 mėnesiams.

„Kainų didėjimą Baltijos šalyse lėmė 5 proc. išaugęs elektros energijos suvartojimas ir 55 proc. sumažėjusi vėjo energijos gamyba. 10 proc. išaugusi elektros gamyba saulės elektrinėse ir 14 proc. padidėjusi hidroenergijos gamyba to nekompensavo. Be to, energijos srautai iš Švedijos SE4 prekybos zonos sumažėjo 2 proc., o srautai iš Suomijos, kur savaitės kaina šoktelėjo iki 103,97 Eur/MWh, palyginti su ankstesne savaite, sumažėjo 71 proc.“, – aiškina energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas.

Vidutinė „Nord Pool“ elektros biržos kaina, palyginti su ankstesne savaite, išaugo daugiau nei dvigubai iki 68,92 Eur/MWh.

Pasak eksperto, „Nord Pool“ regiono kainų augimą taip pat lėmė 50 proc. sumažėjusi vėjo energijos gamyba Šiaurės šalyse. Be to, elektros energijos sąnaudos čia buvo 14 proc. didesnės nei savaitę anksčiau, o tai nulėmė žemesnė nei įprasta temperatūra.

Elektros vartojimas „Nord Pool“ regione ankstesnę savaitę didėjo iki 10 493 GWh, gamybos apimtys taip pat augo – iki 10 536 GWh.

Lietuvoje vartojimas augo, gamyba mažėjo

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę pakilo 5 proc. ir siekė 596 GWh. Lietuvoje elektros suvartota 4 proc. daugiau – 259 GWh, tiek pat vartojimas augo ir Latvijoje, iki 147 GWh, o Estijoje – 8 proc. iki 192 GWh.

Elektros energijos bendros gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę augo 2 proc. iki 428 GWh. Lietuvoje pagaminta 15 proc. mažiau elektros energijos nei ankstesnę savaitę – 152 GWh, Latvijoje gamyba išaugo 21 proc. iki 185 GWh, o Estijoje gamybos apimtys kilo 6 proc. iki 91 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 72 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 59 proc., Latvijoje – 126 proc., Estijoje – 48 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |