Sekite naujienas

Verslas

„Elektrum Lietuva“: balandį elektros gamyba Lietuvoje augo, didmeninė kaina mažėjo daugiau nei dešimtadaliu

Paskelbta

-

Balandžio mėnesį Lietuvoje didmeninė elektros kaina vidutiniškai buvo 12 proc. mažesnė nei kovą ir siekė 60,25 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir Latvijoje, o Estijoje jos kainos vidurkis siekė 60,39 Eur/MWh.

Valandinės elektros kainos balandį Baltijos šalyse svyravo nuo 10,00 Eur/MWh iki 249,96 Eur/MWh.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Baltijos šalyse elektros kainos mažėjimui balandį įtakos turėjo 6 proc. sumažėjęs elektros poreikis, o energijos gamyboje ir toliau didelė procentinė dalis išliko iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių. Saulės elektrinėse pagaminamos energijos kiekis padidėjo maždaug 29 proc. ir tai kompensavo beveik 3 proc. sumažėjusią vėjo energijos gamybą bei 7 proc. smukusį hidroelektrinėse pagaminamą energijos kiekį“, – sako energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Balandį ir toliau tęsėsi Suomijos ir Estijos jungties EstLink-2 remonto darbai, apriboję energijos importo iš Šiaurės šalių galimybes.

Kainos, kurias Lietuvos gyventojams siūlė fiksuoti nepriklausomi elektros tiekėjai, balandį šiek tiek kilo. „Elektrum Lietuva“ žemiausia elektros kaina buitiniams vartotojams praėjusį mėnesį siekė 22,95ct/kWh, fiksuojant ją 6 mėnesiams.

„Nord Pool“ biržoje balandžio mėnesio vidutinė elektros energijos kaina sumažėjo 14 proc. iki 48,67 Eur/MWh.

M. Gigos teigimu, šį pokytį taip pat daugiausia lėmė sumažėjusi paklausa ir išaugusi energijos iš atsinaujinančiųjų išteklių gamyba regione. Balandį, atšilus orams, „Nord Pool“ prekybos zonoje elektros energijos suvartota 10 proc. mažiau, palyginti su kovo mėnesio paklausa. Be to, Šiaurės šalyse pamažu tirpo sniegas ir krituliai viršijo įprastą normą, todėl hidroelektrinių gamybinė galia išaugo 11 proc. Vėjo elektrinių gamybos rodikliai, palyginti su kovu, išliko nepakitę, o saulės elektrinėse, ilgėjant paros trukmei, pagaminta 78 proc. daugiau energijos.

Lietuvoje mažėjo vartojimas, augo gamyba

Elektros energijos vartojimas Baltijos šalyse balandžio mėnesį sudarė 2 143 GWh, o tai 6 proc. mažiau nei kovo mėnesį. Lietuvoje ir Estijoje per balandį suvartota 6 proc. mažiau elektros energijos nei ankstesnį mėnesį, atitinkamai 953 GWh ir 675 GWh, o Latvijoje – 7 proc. mažiau, 515 GWh.

Baltijos šalyse elektros energijos gamyba taip pat mažėjo – balandžio mėnesį buvo pagaminta 1 732 GWh, 9 proc. mažiau nei kovą. Lietuvoje gamyba, palyginti su ankstesniu mėnesiu, padidėjo 4 proc. iki 636 GWh, o kitose Baltijos šalyse sumažėjo: Latvijoje – 18 proc. iki 744 GWh, Estijoje – 7 proc. iki 352 GWh.

Balandžio mėnesį Baltijos šalys bendrai pasigamino 81 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje šis rodiklis siekė 67 proc., Latvijoje – 144 proc., Estijoje – 52 proc.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |