Sekite naujienas

Verslas

„Elektrum Lietuva“: gegužę gyventojai sulauks mažesnių sąskaitų už elektrą

Paskelbta

-

Gegužės mėnesį gyventojai sulauks mažesnių sąskaitų už balandį suvartotą elektros energiją. Anksčiau nei įprastai peržiūrėjus valstybės reguliuojamą dalį, kaina mažės apie 0,5 cento už kilovatvalandę. Vidutiniškai elektros energijos vartojančiam būstui kas mėnesį gaunama elektros sąskaita bus 1–1,5 euro mažesnė.

„Valstybės reguliuojamos dalies dedamosios – tai bendros elektros sąskaitos dalis, kuri įprastai peržiūrima du kartus per metus. Šįkart mažėjo elektros skirstymo operatoriaus (ESO) dedamoji. Kitos dalys – valstybės interesus atitinkantis paslaugų tarifas ir papildomas skirstymo tarifas – lieka nepakitusios“, – sako „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Eksperto teigimu, mažesnių sąskaitų vartotojai sulauks jau artimiausiomis dienomis. Jas elektros tiekėjai dažniausiai pateikia iki 10 mėnesio dienos, kai iš ESO gauna gyventojų praėjusio mėnesio elektros suvartojimo duomenis.

Primena, kas sudaro galutinę elektros kainą

Kalbėdamas apie elektros kainos dedamąsias, M. Kavaliauskas primena, kad ją sudaro dvi dalys – nepriklausomam tiekėjui mokama kaina ir valstybės reguliuojama dalis. Kintant bent vienai iš dalių, keičiasi ir bendra mokėtina suma.

„Nepriklausomam tiekėjui mokama kaina už patiektą elektros energiją gali priklausyti nuo to, kokį planą pasirinkęs vartotojas – biržos ar fiksuotos kainos. Pasirinkę fiksuotos kainos planą, vartotojai yra atsparesni išorės veiksniams, kadangi kainos pokyčius lemia nebent valstybės dedamųjų peržiūra, kaip nutiko ir šį mėnesį. Tuo tarpu biržos planą pasirinkę gyventojai, siekiantys efektyviai valdyti išlaidas elektrai, turi sekti elektros kainų dinamiką ir, atsižvelgdami į ją, planuoti energijos vartojimą“, – sako „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas.

Pasak M. Kavaliausko, antrąją sąskaitos dalį – valstybės reguliuojamos dalies dedamąsias – daugiausia sudaro persiuntimo mokestis. Taip pat yra įtraukiamas skirstymo mokestis ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų dedamoji.

„Šie kainų dydžiai yra tvirtinami Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos ir sudaro apie 40 proc. bendros elektros sąskaitos. Nepriklausomai nuo pasirinkto elektros tiekėjo, valstybės reguliuojamos dedamosios yra vienodos visiems vartotojams ir dėl priimtos perskaičiavimo tvarkos dabar įprastai keičiasi du kartus per metus“, – sako M. Kavaliauskas.

Jis priduria, kad gaunamose elektros sąskaitose gyventojai taip pat gali rasti suteikiamas nuolaidas arba kitus taikomus mokesčius, pavyzdžiui, abonentinį, jei tiekėjas tokį yra įvedęs.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |