Sekite naujienas

Verslas

„Elektrum Lietuva“ į saulės elektrinių parką Šalčininkuose investuos 38 mln. eurų

Paskelbta

-

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ Šalčininkuose plėtos 65 megavatų (MW) galios saulės elektrinių parką. Investicijos į jį sieks 38 mln. eurų, o elektrą parkas gaminti pradės jau 2025 metais.

Pasak „Elektrum Lietuva“ vadovo Martyno Gigos, Šalčininkų projektas papildys jau anksčiau Klaipėdos ir Rokiškio rajonuose pradėtus vystyti 91 ir 26 MW saulės elektrinių parkus, į kuriuos bendrovė investuos beveik 80 mln. eurų.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Šių trijų saulės parkų neparduosime ir nenuomosime gaminantiems vartotojams. Tai mūsų indėlis į Lietuvos energetinę nepriklausomybę, leisiantis atliepti augančius mūsų privačių vartotojų, verslo klientų, viešojo įkrovimo žaliosios energijos poreikius“, – sako M. Giga.

Jo teigimu, saulės parkai bus jungiami į „Litgrid“ tinklą. Bendrovė Šalčininkų projektui jau rezervavo tinklo galią, tam buvo skirta 2,7 mln. eurų SEB žaliųjų garantijų, dėl kurių „Elektrum Lietuva“ su banku sutarė praėjusių metų liepą.

„Elektrum Lietuva“ vadovas sako, kad Šalčininkų saulės parko projektas bus užbaigtas 2025 m., o statybų rangovo konkursą bendrovė skelbs jau artimiausiu metu.

„Patys organizuosime ir prižiūrėsime parko statybą, mums svarbu, jog būtų naudojamos tik pažangiausios technologijos. Išskirtinį dėmesį skirsime aukštai efektyvumo kartelei ir kokybei“, – sako M. Giga.

Jo teigimu, bendrovė jau turi patirties vystydama mažesnius saulės parkus, todėl tolimesnė plėtra buvo natūralus žingsnis didinant žaliosios elektros gamybos bazių skaičių. M. Giga taip pat neatmeta galimybės, jog ateityje šie parkai gali tapti hibridiniais.

„Stipriname ir vėjo energetikos segmentą, todėl atsiradus galimybei šiuos parkus planuotume paversti hibridiniais. Taip pat integruotume pagamintą elektros energiją galinčias pasaugoti baterijas“, – teigia „Elektrum Lietuva“ vadovas.

Šiuo metu bendrovė yra įrengusi šešis saulės parkus, kurių bendra galia siekia 29,7 MW. Taip pat vysto naujus saulės ir vėjo parkus, kurių generuojama galia sieks beveik 350 MW.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |