Sekite naujienas

Verslas

„Elektrum Lietuva“ ir „Capitalica“ plečia elektromobilių įkrovimo tinklą Klaipėdoje: įrengė tris naujas stoteles

Paskelbta

-

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ plečią viešąjį elektromobilių įkrovimo tinklą ir Klaipėdoje įrengė tris naujas įkrovimo stoteles šalia investicijų valdymo įmonei „Capitalica Asset Management“ priklausančio uostamiesčio prekybos centro „Luizė“ Šiaurės prospekte.

„Elektrum Lietuva“ naujose stotelėse įdiegė populiariausio tipo jungtis (CCS ir CHAdeMo), tinkančias daugumai rinkoje esančių elektromobilių, o vienu metu čia galima įkrauti 5 elektromobilius.

Reklama:

„Nuosekliai įgyvendiname savo strategiją didinti elektromobilių įkrovimo taškų prieinamumą Lietuvoje, kurdami viešą elektromobilių įkrovimo tinklą. Elektra varomų automobilių šalyje daugėja, tad ir įkrovimo paklausa yra auganti. Kol kas nė vienas miestas, išskyrus sostinę, negali pasigirti šios rinkos užpildymu, tad matome dideles plėtros perspektyvas“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

Prie „Luizės“ įrengtos vidutinio ir greito įkrovimo stotelės leis prekybos centro lankytojams taupyti laiką ir įkrauti automobilius apsipirkimo metu. Neabejojama, kad ši naujovė padidins ir paties prekybos centro patrauklumą.

„Įsigydami prekybos centrą „Luizė“, siekėme, ne tik kad būtų pagerinta jo priežiūra ir pajamos, bet taip pat buvome atviri žaliosioms inovacijoms”, – sako „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Mindaugas Liaudanskas. „Tad džiaugiamės, kad dėka mūsų bendradarbiavimo su „Elektrum Lietuva“, „Luizė“ tampa prekybos centru, pritaikytu šiuolaikiniam, elektromobilius vairuojančiam lankytojui“.

Šiemet pradėjusi plėtoti savo elektromobilių įkrovimo tinklą bendrovė „Elektrum Lietuva“ jau yra įrengusi 8-ias įkrovimo stoteles ir pasirašiusi sutartis dar dėl 160 naujų prieigų visoje Lietuvoje, daugiausia tai greito įkrovimo, 150–300 kW galios, stotelių.

„Klaipėda yra trečias pagal dydį šalies miestas, kuriame iki šiol labai trūko greito įkrovimo vietų elektromobiliams. Greitasis įkrovimas vairuotojų patirtį priartina prie apsilankymo tradicinėje degalinėje. Neabejojame, tokio tipo elektromobilių infrastruktūra bus paklausi ir, savo ruožtu, pagelbės didinti pačių elektromobilių patrauklumą“, – teigia M. Giga.

Pasak M. Gigos, plečiant įkrovimo infrastruktūros tinklą bendrovė šiuo metu labiausiai orientuojasi į kelius, lankytinus objektus ar prekybos centrus skirtinguose šalies regionuose, nes dažniausiai elektromobilių įkrovimo stotelių vairuotojams prireikia ilgesnio nuotolio kelionių po šalį metu.

Latvijos kapitalo „Latvenergo“ grupė, kuriai priklauso bendrovė „Elektrum Lietuva“, elektromobilių įkrovimo paslaugų srityje Latvijoje veikia nuo 2019 m. 2023 m. birželį „Elektrum Drive“ elektromobilių įkrovimo tinklas jungė daugiau nei 220 įkrovimo taškų Baltijos šalyse, o vien per pirmą šių metų pusmetį jame buvo atlikta daugiau nei 20 300 įkrovų, kurioms prireikė 421 MWh elektros energijos. Visa tai sumažino CO2 emisijų kiekį net 257 tonomis.

 

Naujienos

Ekspertai1 val prieš

„Citus“ ekspertai: koks svarbus interjero sprendimas padės ir žiemą išlaikyti gerą nuotaiką bei energiją

Atėjusi žiema atsineša ne tik minkštą sniegą ir Kalėdas, bet ir tamsą, kuri veikia nuotaiką bei darbingumą. Šviesos poveikis žmogaus...

Nekilnojamas turtas22 val prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Technologijos1 d. prieš

Pasaulinė 5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais, o Lietuva toliau lenkia kaimynus

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023...

Finansai2 d. prieš

Renata Medvedeva. Šiais metais Kalėdoms išleisiu mažiau. Bet ar tai įmanoma?

Praėjusiais metais persistengiau. Tad šiais metais ruošiantis šventėms tikrai pataupysiu ir išlaidausiu protingiau. Tikėtina, jog tai yra situacija bent kartą...

Verslas2 d. prieš

„Estoty Vilnius“ ir „Kilo Health“ ėmėsi bendro projekto: sukūrė žaidimą vaikams, mokysiantį sveikos gyvensenos įpročių

Atsižvelgdami į tai, kiek vaikų ir paauglių visame pasaulyje susiduria su sveikatos problemomis, mobiliuosius žaidimus kurianti studija ,,Estoty Vilnius“, bendradarbiaudama...

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |