Sekite naujienas

Verslas

„Elektrum Lietuva“ žengia į vėjo energetiką: investuos 30 mln. eurų

Paskelbta

-

Latvijos kapitalo energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ žengia į vėjo energetiką ir pradeda plėtoti savo pirmąjį vėjo parką šalyje. Bendrovė iš privačių vystytojų įsigijo įmonę, turinčią leidimą statyti iki 15 megavatų (MW) galios vėjo parką Akmenės rajone, į kurį pasiruošusi investuoti 30 mln. eurų.

Numatoma, kad netoli Naujosios Akmenės bus pastatytos 3 vėjo jėgainės, kurių galia sudarys po 5000 kilovatų (kW). Planuojama, jog gaminti elektrą šis vėjo parkas pradės antrąjį 2025 metų pusmetį ir per metus sugeneruos 54 tūkst. megavatvalandžių (MWh).

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Šalių susitarimu sandorio vertė, įsigytų juridinių asmenų pavadinimai bei kitos detalės – neatskleidžiami. „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga sako, kad šis sandoris atitinka ir pačios bendrovės, ir jos akcininko – didžiausio Baltijos šalyje energetikos koncerno „Latvenergo“ – tikslą stiprinti lyderystę regiono žaliosios energijos gamyboje.

„Nuo pat elektros gamybos pajėgumų diegimo pradžios Lietuvoje žinojome, kad vien saule tikrai neapsiribosime, o tarp potencialių plėtros krypčių rimtai vertinome vėjo energetiką. Tai pirmasis projektas šioje srityje, tačiau čia turime didelių ambicijų“, – tvirtina bendrovės vadovas.

Vienintelis bendrovės „Elektrum Lietuva“ akcininkas, Latvijos koncernas „Latvenergo“ plėtoja ir saulės, ir vėjo, ir hidro elektros energijos gamybos pajėgumus. Iš visos jo pagaminamos elektros žalioji sudaro 77 proc. ir šis rodiklis yra aukščiausias Baltijos šalyse.

„Nuosavų elektros gamybos parkų diegimas mums yra svarbus keliais aspektais: prisidedant prie žaliosios elektros gamybos plėtros šalyje bei siekiant lanksčiau valdyti elektros kainą, kadangi šalies rinkoje esame vienas iš nepriklausomų elektros tiekimo lyderių“, – pabrėžia „Elektrum Lietuva“ vadovas.

Jo teigimu, būsimajam vėjo energetikos parkui jau suteiktas statybų leidimas, o plėtojimas bus patikėtas rangovams. Šiame vėjo parke pagaminta elektros energija bus tiekiama į Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) tinklą, bendrovė ją galės parduoti ir tiesiogiai savo klientams – mažmenai – ir didmeninei rinkai į biržą.

Vien pernai į žaliosios elektros gamybos pajėgumus „Elektrum Lietuva“ investavo 8,8 mln. eurų. Šiuo metu bendrovė valdo iš viso 16,7 MW galios saulės elektros parkus visoje Lietuvoje, kuriuos dalimis yra išpardavusi savo klientams. Taip pat vysto didelės apimties elektros iš saulės gamybinius pajėgumus, kurių bendra galia siekia 300 MW.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |