Sekite naujienas

Verslas

„Enefit“ stiprina tinklą galingais įkrovikliais ir skelbia apie elektromobilių lenktynes

Paskelbta

-

Viešojo elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą intensyviai įgyvendinanti žaliųjų energijos sprendimų bendrovė „Enefit“ Klaipėdoje įrengė naują ypač spartaus įkrovimo stotelę – šie įkrovikliai yra galingiausi tiek „Enefit Volt“ tinkle, tiek visame uostamiesčio regione.

640 kW bendros instaliuotos galios stotelė su dviem 320 kW galios įkrovikliais, kuriais vienu metu galima krauti keturis elektromobilius, nuo birželio 20 d. veikia šalia Klaipėdos „Švyturio“ arenos, Dubysos g. 10.

Iki liepos 7 d. visiems savo transporto priemones šiose stotelėje krausiantiems vairuotojams bus suteikiama 50 proc. nuolaida.

„Tikimės, jog visame Klaipėdos regione galingiausia įkrovimo stotelė taps traukos tašku tiek elektromobilius vairuojantiems uostamiesčio regiono gyventojams, tiek į pajūrį vykstantiems poilsiautojams bei keltais iš Klaipėdos uosto į Skandinaviją ar Vakarų Europą vykstantiems keliautojams. Joje pasikrauti elektromobilius patogiai galės ir „Švyturio“ arenoje vykstančių renginių lankytojai“, – sako „Enefit“ viešojo įkrovos tinklo vystymo vadovas Tomas Žilionis.

Jis pažymi, kad šiuo metu vyksta intensyvi „Enefit Volt“ tinklo plėtra – jo stotelių skaičius iki 2026 m. pabaigos išaugs iki 1 000, o pirmieji itin greito įkrovimo taškai – tik pradžia.


„Aktyviai ieškome vairuotojams patogių vietų, turinčių pakankamus elektros tinklo pajėgumus, ir vien šiais metais visoje šalyje planuojame įrengti 25 itin greito įkrovimo įkroviklius, kurių galia sieks daugiau kaip 240 kW. Jose vienu metu galės būti kraunama 50 elektromobilių. Taip pat jau dabar aišku, kad dar birželį tokio paties galingumo įkrovimo stotelės pradės veikti ir Vilniuje, prekybos centro „Outlet Park“ teritorijoje “, – pažymi T. Žilionis.

Klaipėdoje įrengti 320 kW galios įkrovikliai transporto priemonę, priklausomai nuo jos modelio ir baterijos talpos, 100 km kelionei leidžia įkrauti vos per 5-8 minutes. Tuo buvo galima įsitikinti ir stotelės atidarymo renginyje, kuriame įkrovimo efektyvumas buvo pademonstruotas kraunant naująjį „Nissan Ariya“, „Porsche Taycan“, „Hyundai IONIQ 5“ ir kitus naujausius rinkoje esančius elektromobilius.

Laukia azartiškos lenktynės

Naujosios Klaipėdos įkrovimo stotelės atidarymo renginyje taip pat oficialiai buvo paskelbta ir jau tradicinių „Enefit 24H EV RACE“ lenktynių data bei vieta. Jos šiemet rugsėjo 20 d. vyks Panevėžio mokymo centro autodrome.

„Prieš trejus metus Kuršėnuose „Kart3“ autodrome pirmą kartą Lietuvos automobilių sporto istorijoje surengėme 24 valandų lenktynes. Projektas pasiteisino, kasmet sulaukiame vis daugiau komandų dėmesio. Kuršėnų trasa visiems labai patinka, tačiau siekiame renginį priartinti prie žiūrovų, kuriems šiemet žadame ir daugiau pramogų “, – sako „Enefit 24H EV RACE“ lenktynių organizatorius Darius Grinbergas.

Šios jau trečią kartą vyksiančios lenktynės sulaukia vis daugiau dėmesio tiek iš profesionalių lenktynininkų, tiek iš mėgėjų ir elektromobilių entuziastų. Nors varžybos įtrauktos į Lietuvos automobilių sporto federacijos kalendorių, jose gali dalyvauti visi B kategorijos pažymėjimą turintys vairuotojai.

„Enefit“ 24 valandų lenktynių trasoje varžysis 15 komandų, kuriose galės būti nuo 3 iki 12 vairuotojų, vairuojančių pakaitomis visas 24 valandas. Lenktynėse galės dalyvauti tik nemodifikuoti tikrieji elektromobiliai, kurie bus suskirstyti į 4 klases, atsižvelgiant į jų vienu įkrovimu įveikiamus atstumus.

Specialiai lenktynėms Panevėžio mokymo centro autodrome „Enefit“ įrengs tris greito įkrovimo stoteles.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |