Sekite naujienas

Verslas

„European Merchant Bank” pelnas išaugo 2,4 karto

Paskelbta

-

2023 m. III ketv. „European Merchant Bank” („EMBank”) pavyko išlaikyti spartų augimą ir pagerinti visus pagrindinius finansinius rodiklius.

Šiemet sausį–rugsėjį „EMBank” uždirbo 550 tūkst. eurų grynojo pelno, t. y. 2,4 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Banko turto dydis pasiekė 123 mln. eurų, o verslo paskolų portfelis išaugo net 53 proc. ir pasiekė 33,5 mln. eurų.

Banko indėlių bazė, palyginus su 2022 m. III-iuoju ketvirčiu, išaugo iki 110 mln. eurų, t. y. 17 proc. daugiau nei 2022 m. III-iąjį ketvirtį, o tam įtakos turėjo klientų skaičiaus augimas.

Banko bendrosios pajamos siekė 6,694 mln. eurų ir padidėjo 39 proc. Spartų augimą lėmė 2,4 karto padidėjusios grynosios palūkanų pajamos (GPP), kurios sudarė 2,319 tūkst. eurų.

Banko grynosios mokesčių ir komisinių pajamos augo 14 % ir pasiekė 4,375 mln. eurų. Visi „EMBank” banko riziką ribojantys rodikliai gerokai viršijo reguliacinius reikalavimus. 2023 m. III-iąjį ketvirtį bankas baigė su atitinkamai 18,1 % kapitalo pakankamumo rodikliu, 212,8 % likvidumo padengimo rodikliu ir 222,6 % grynojo stabilaus finansavimo rodikliu.

„Stabiliai augantys mūsų rezultatai rodo, kad kuriame vertę savo klientams. Stiprinome savo pozicijas rinkoje ir nuosekliai didinome klientų portfelį – pritraukdami smulkųjį ir vidutinį verslą, „fintech” įmones. Šiais metais mums pavyko pasiekti svarbių laimėjimų, leidžiančių pagerinti savo paslaugų kokybę, įskaitant naujus produktus, kaip, pavyzdžiui, lizingas, bei klientams jau gerai pažįstamas verslui skirtas sąskaitas – atsiskaitomąją ir taupomąją. Taip pat atnaujinome savo interneto, mobiliąją platformą, patobulinome API sprendimą. Atsižvelgdami į banko verslo planą, taip pat daug dėmesio skyrėme tam, kad klientai galėtų dar patogiau naudotis įvairiomis mokėjimų sistemomis. Verta paminėti, kad verslui pristatėme šiuo metu aktualius pasiūlymus. Pavyzdžiui, indėlius su EURIBOR dydžio palūkanomis, galimybę kai kuriomis banko paslaugomis naudotis nemokamai, apyvartinio kapitalo paskolas su 0 proc. marža 3 mėnesių laikotarpiui ir kt.

Daug investavome į savo komandos plėtrą, rinkoje pirmaujančių sprendimų naudojimą, kad sukurtume geriausią rizikos valdymo praktiką. Planuojame rinkoje būti dar aktyvesni, o tai leis iki 2025 m. pabaigos padidinti savo turto vertę iki daugiau kaip 225 mln. eurų, o paskolų portfelį – iki 85 mln. eurų”, – sako „EMBank” generalinis direktorius Sarp Demiray.

„EMBank” stebėtojų tarybos pirmininkas Ekmel Cilingir pabrėžė banko tikslą būti stipriu partneriu smulkiajam ir vidutiniam verslui – prisidėti prie SVV augimo Lietuvoje ne tik finansuojant, konsultuojant, bet ir dalijantis naudingomis įžvalgomis bei tendencijomis.

„EMBank” turi Europos centrinio banko (ECB) išduotą licenciją ir yra SEPA, SWIFT ir TARGET2 narys. Bankas teikia apyvartinio kapitalo ir investicines paskolas, pagrindinės klientės – mažos ir vidutinės įmonės. Bankas taip pat siūlo bankininkystės kaip paslaugos (angl. Banking as a Service, BaaS), sprendimus.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |