Sekite naujienas

Verslas

„European Merchant Bank” pelnas išaugo 2,4 karto

Paskelbta

-

2023 m. III ketv. „European Merchant Bank” („EMBank”) pavyko išlaikyti spartų augimą ir pagerinti visus pagrindinius finansinius rodiklius.

Šiemet sausį–rugsėjį „EMBank” uždirbo 550 tūkst. eurų grynojo pelno, t. y. 2,4 karto daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Banko turto dydis pasiekė 123 mln. eurų, o verslo paskolų portfelis išaugo net 53 proc. ir pasiekė 33,5 mln. eurų.

Reklama:

Banko indėlių bazė, palyginus su 2022 m. III-iuoju ketvirčiu, išaugo iki 110 mln. eurų, t. y. 17 proc. daugiau nei 2022 m. III-iąjį ketvirtį, o tam įtakos turėjo klientų skaičiaus augimas.

Banko bendrosios pajamos siekė 6,694 mln. eurų ir padidėjo 39 proc. Spartų augimą lėmė 2,4 karto padidėjusios grynosios palūkanų pajamos (GPP), kurios sudarė 2,319 tūkst. eurų.

Banko grynosios mokesčių ir komisinių pajamos augo 14 % ir pasiekė 4,375 mln. eurų. Visi „EMBank” banko riziką ribojantys rodikliai gerokai viršijo reguliacinius reikalavimus. 2023 m. III-iąjį ketvirtį bankas baigė su atitinkamai 18,1 % kapitalo pakankamumo rodikliu, 212,8 % likvidumo padengimo rodikliu ir 222,6 % grynojo stabilaus finansavimo rodikliu.

„Stabiliai augantys mūsų rezultatai rodo, kad kuriame vertę savo klientams. Stiprinome savo pozicijas rinkoje ir nuosekliai didinome klientų portfelį – pritraukdami smulkųjį ir vidutinį verslą, „fintech” įmones. Šiais metais mums pavyko pasiekti svarbių laimėjimų, leidžiančių pagerinti savo paslaugų kokybę, įskaitant naujus produktus, kaip, pavyzdžiui, lizingas, bei klientams jau gerai pažįstamas verslui skirtas sąskaitas – atsiskaitomąją ir taupomąją. Taip pat atnaujinome savo interneto, mobiliąją platformą, patobulinome API sprendimą. Atsižvelgdami į banko verslo planą, taip pat daug dėmesio skyrėme tam, kad klientai galėtų dar patogiau naudotis įvairiomis mokėjimų sistemomis. Verta paminėti, kad verslui pristatėme šiuo metu aktualius pasiūlymus. Pavyzdžiui, indėlius su EURIBOR dydžio palūkanomis, galimybę kai kuriomis banko paslaugomis naudotis nemokamai, apyvartinio kapitalo paskolas su 0 proc. marža 3 mėnesių laikotarpiui ir kt.

Daug investavome į savo komandos plėtrą, rinkoje pirmaujančių sprendimų naudojimą, kad sukurtume geriausią rizikos valdymo praktiką. Planuojame rinkoje būti dar aktyvesni, o tai leis iki 2025 m. pabaigos padidinti savo turto vertę iki daugiau kaip 225 mln. eurų, o paskolų portfelį – iki 85 mln. eurų”, – sako „EMBank” generalinis direktorius Sarp Demiray.

„EMBank” stebėtojų tarybos pirmininkas Ekmel Cilingir pabrėžė banko tikslą būti stipriu partneriu smulkiajam ir vidutiniam verslui – prisidėti prie SVV augimo Lietuvoje ne tik finansuojant, konsultuojant, bet ir dalijantis naudingomis įžvalgomis bei tendencijomis.

„EMBank” turi Europos centrinio banko (ECB) išduotą licenciją ir yra SEPA, SWIFT ir TARGET2 narys. Bankas teikia apyvartinio kapitalo ir investicines paskolas, pagrindinės klientės – mažos ir vidutinės įmonės. Bankas taip pat siūlo bankininkystės kaip paslaugos (angl. Banking as a Service, BaaS), sprendimus.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |