Sekite naujienas

Verslas

Farmacijos bendrovėms duotas leidimas vykdyti koncentraciją

Paskelbta

-

Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „AS Magnum“, kuri galės įsigyti 100 proc. įmonių „Medikona“ ir „Apotheca vaistinė“ akcijų ir per „Apotheca vaistinę“ netiesiogiai įgyti 100 proc. bendrovių „Naujakiemio vaistinė“, „Premeda vaistinė“, „Jonavos vaistinė“ ir „Smėlynės vaistinė“ akcijų bei perimti vienvaldę pastarųjų kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2022 m. vasario 14 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Reklama:

„AS Magnum“ vykdo kontroliuojamų bendrovių valdymo (holdingo) veiklą. Su ja susijusios įmonės „Magnum Medical“, „Allium UPI“ ir „InBio“ vykdo didmeninę prekybą vaistais, maisto papildais, kosmetikos priemonėmis bei medicinos priemonėmis, o „Apotheka Pharma vaistinė“ valdo vaistinių tinklą ir užsiima mažmenine prekyba vaistais bei kitomis vaistinės prekėmis.

Kiti su bendrove „AS Magnum“ susiję ūkio subjektai vykdo kontroliuojamų bendrovių valdymo (holdingo) veiklą, užsiima nekilnojamojo turto vystymu, logistika, sandėliavimu, didmenine ir mažmenine prekyba veterinarijos prekėmis, laboratorine įranga ir odontologijos produktais bei kitomis veiklomis.

„Medikona“ vykdo didmeninę prekybą vaistais, maisto papildais, kosmetikos priemonėmis ir medicinos priemonėmis. Su ja susijusi bendrovė „Apotheca vaistinė“ valdo vaistinių tinklą ir užsiima mažmenine prekyba vaistais bei kitomis vaistinės prekėmis.

„Naujakiemio vaistinė“, „Premeda vaistinė“, „Jonavos vaistinė“ ir „Smėlynės vaistinė“ taip pat vykdo mažmeninę prekybą vaistais ir kitomis vaistinės prekėmis.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

 

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt