Sekite naujienas

Verslas

Gargžduose duris atvėrė 15-asis „Spiečius“: suburs verslius gargždiškius ir augins verslumo kompetencijas

Paskelbta

-

Inovacijų agentūra, kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe, Gargžduose atidarė bendradarbystės centrą „Spiečius“. Tai – jau 15-asis centras šalyje, veiksiantis kaip erdvė, kurioje teikiamos nemokamos verslumo skatinimo paslaugos, buriama aktyvi ir versli regiono bendruomenė.

Pasak atidarymo renginyje apsilankiusios ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, vieta naujajam bendradarbystės centrui pasirinkta neatsitiktinai – Klaipėdos rajone kasmet auga mažų įmonių skaičius, o verslūs gargždiškiai verslumo kompetencijų auginti neretai keliauja į Klaipėdos „Spiečių“.

„Smulkus verslas regionuose užima svarbų vaidmenį vietos ekonomikoje – čia veikiančios įmonės yra darbo vietų kūrėjos, reikšmingai prisideda prie regioninės infrastruktūros plėtros, investicijų pritraukimo. Verslų stiprinimas reiškia ir regiono potencialo didinimą, todėl pasitelkiame bendradarbystės centrus „Spiečius“, kurių paslaugas gavę verslai savo apyvartą augina mažiausiai 60 procentų, o kas ketvirtas pritraukia investicijas. Tikiu, kad šis centras dar labiau paspartins Gargžduose verslo plėtrą, suteiks gyventojams daugiau verslumo kompetencijų“, – sakė A. Armonaitė.

Pasak susirinkusius pasveikinusios Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovės Patricijos Reut, bendardarbystės centrai „Spiečius” yra viena tikslingiausių verslumo skatinimo regionuose priemonių – nuo kompetencijų smulkaus verslo pradžiai ir vystymui, verslo kontaktų iki tikslinių subsidijų verslo skaitmenizavimui augimo stadijoje.

„Lietuviai versli tauta – kasmet nuosekliai auga besikuriančių naujų verslų skaičius, Nepaisant didelės motyvacijos verslo pradžioje, pradedantys verslininkai susiduria su įvairiais augimą stabdančiais veiksniais, tokiais kaip ribota prieiga prie finansavimo, klientų trūkumu, mažu veiklos pelningumu, todėl „Spiečius” paslaugų paketas atliepia aktualias verslo pradžios ir vystymo problemas.

Bendradarbystės centruose „Spiečius“, kur kasmet susiburia daugiau nei 350 verslininkų bendruomenė, dirbame siekdami auginti rinkoje galimybėmis grįstus ir produktyviai, šiuolaikiškai veikiančius ir augančius verslus. Įvairios programos – nuo mentorystės, verslo akceleravimo, iki specializuotų e. komercijos dirbtuvių, o taip pat individualios konsultacijos bei bendruomenės susitikimai suteikia ne tik įkvėpimo – čia smulkieji verslininkai išsigrynina verslo idėjas, susidėlioja strateginius verslo augimo planus, neretai atranda naujas rinkas ir realiai padidina pardavimus. Paslaugas gavę verslininkai vertina jas itin teigiamai – 4,7 iš 5 balų, o kas antras teigia, kad užsimezgė nauji projektai su kitais „Spiečiaus” nariais ar mentoriais“, – sako P. Reut.

„Spiečiai“ – iššūkių įveikimui ir sėkmingai verslo kelionei


„Spiečiaus“ atidaryme apsilankę verslūs gargždiškiai teigė, kad veikimas verslioje bendruomenėje, įgūdžių ir kompetencijų stiprinimas – nepamainoma siekiant įveikti verslo pradžioje ir vystyme kylančius iššūkius.

„Pradėjus verslą išbandymų išties netrūksta, ypač – grįžus iš emigracijos. Pati, grįžusi į Lietuvą ir pradėjusi natūralios kosmetikos verslą, susidūriau su aibe klausimų – kur ieškoti informacijos, kaip užmegzti taip reikalingus kontaktus. Prisijungimas į „Spiečių“, čia gaunamos žinios, bendraminčiai, palaikymas – neįkainojama. Savas verslas reikalauja daug energijos, laiko, tad abejonė – jungtis į bendruomenę ar nesijungti – tikrai gali kilti, tačiau verta, tai atveria daug kelių”, – sako J. Pliuškienė, šiuo metu veikianti Klaipėdos „Spiečiuje“.

Gargždiškis verslininkas ir jau Klaipėdos „Spiečiaus“ alumnas Deividas Daukšys pasakoja, kad narystė „Spiečiuje“ atnešė daug kontaktų – o kai kurie sutikti bendraminčiai net tapo verslo partneriais: „Taip pat gavau inspiracijos kurti – juk kai aplink save matai kitus, kuriančius verslus, nori ir pats tobulėti savo srityje. Gargždiškiams, jau turintiems ar dar tik galvojantiems apie savo verslą, taip pat palinkėčiau burtis į verslių žmonių bendruomenę ir dalintis patirtimis – taip verslo ir asmeninis augimas vyksta sparčiau.”

Bendradarbystės centrai „Spiečius“ vienija beveik 350 regionų verslininkų. Prie centrų prisijungę nariai gali pusantrų metų nemokamai naudotis verslumo skatinimo paslaugomis, individualiai konsultuotis ir būti aktyvios verslo bendruomenės dalimi. „Spiečiaus“ erdve galima naudotis kaip darbo vieta, dalyvauti renginiuose.

Norintys prisijungti prie bendradarbystės centrų „Spiečius“ ir tapti nariais, kviečiami užpildyti registracijos formą interneto svetainėje: https://spiecius.inovacijuagentura.lt/

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |