Sekite naujienas

Verslas

Ginčų nagrinėjimas: neturtinę žalą atlygins tik pateikus įrodymus

Paskelbta

-

Lietuvos bankas, išnagrinėjęs kilusį ginčą dėl neturtinės žalos atlyginimo po eismo įvykio, atkreipia vartotojų dėmesį – tam, kad draudikas kompensuotų ir patirtą neturtinę žalą, ją būtina pagrįsti dokumentais, pavyzdžiui, medicinos išrašais. Trumpiau tariant, jei po eismo įvykio jaučiate padarinius sveikatai, patiriate fizines ar dvasines kančias, būtinai apsilankykite pas sveikatos specialistus – jų išvados bus pagrindas prašyti draudiko atlyginti neturtinę žalą. Jei toks dokumentas nepateikiamas, draudimo įmonė neturtinės žalos kompensuoti negali.

Taip atsitiko ir vienai pareiškėjai, kuri pateko į eismo įvykį dėl kito vairuotojo kaltės ir kaltininko draudiko prašė atlyginti ne tik patirtą turtinę, bet ir neturtinę žalą. Moteris tvirtino per eismo įvykį išsigandusi, patyrusi stresą, jai pradėjo skaudėti galvą, naktį kankino nerimas, be to, pavėlavo į darbą, taip pat atsirado baimė vairuoti. Patirtą neturtinę žalą nukentėjusioji įvertino 500 eurų.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Draudikas, ADB „Gjensidige“, nesutiko su nukentėjusiosios reikalavimais – jis rėmėsi Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymu, kuriame nurodyta, kad nustatydamas asmeniui padarytos žalos dydį draudikas turi remtis dokumentais, įrodančiais padarytos žalos aplinkybes, faktą ir dydį, bei medicininės apžiūros pažymomis. O šio eismo įvykio deklaracijoje nėra nurodyta, kad apdraustoji būtų sužalota. Moteris taip pat buvo nurodžiusi, kad į gydymo įstaigą nesikreipė ir jokios gydytojo pažymos nepateikė. Todėl draudimo bendrovė tvirtino nenustačiusi ir negalinti nustatyti patirtos neturtinės žalos, nes neturi šią žalą pagrindžiančių dokumentų. 

Lietuvos bankas, nagrinėdamas šį ginčą, nustatė: nukentėjusioji nepateikė jokių įrodymų nei draudimo bendrovei, nei Lietuvos bankui, kad jai dėl įvykio buvo taikytas gydymas ar kad ji kreipėsi į medicinos įstaigas dėl sveikatos sutrikdymo. Nors moteris nurodė aplinkybes dėl patirto streso ir nerimo, tačiau nei draudikui, nei Lietuvos bankui nepateikė duomenų, kad dėl juntamo nerimo ir streso buvo konsultuota gydytojo neurologo ar kito specialisto ir kad jai buvo taikytas neurologinių simptomų ar kitoks gydymas.

Kadangi Lietuvos bankui nebuvo pateikta duomenų, kad pareiškėja dėl eismo įvykio būtų patyrusi fizinių ar psichinių padarinių, nėra pagrindo teigti, kad pareiškėjos patirta neturtinė žala turi būti atlyginta.

Svarbu žinoti vartotojams! 

  • Jei nukentėjote eismo įvykio metu, draudimo bendrovė, apdraudusi už eismo įvykį atsakingo automobilio valdytojo civilinę atsakomybę, pagal privalomąjį transporto priemonės valdytojų civilinės atsakomybės draudimą padengia ne tik turtinius nuostolius, bet ir patirtą neturtinę žalą.
  • Neturtinė žala – tai asmens fizinis skausmas, dvasiniai išgyvenimai, nepatogumai, dvasinis sukrėtimas, emocinė depresija, pažeminimas, reputacijos pablogėjimas, bendravimo galimybių sumažėjimas ir kitos piniginės išraiškos neturinčios pasekmės, atsiradusios dėl padarytos per eismo įvykį žalos asmens sveikatai ar dėl asmens gyvybės atėmimo.
  • Svarbu! Neturtinė žala privalo būti pagrįsta dokumentais – draudimo bendrovei reikės pateikti kreipimosi į medikus išrašą, pažymą iš sveikatos įstaigos ar pan. Jei nukentėję eismo įvykio metu, patyrę stresą ir iš jo kylančias sveikatos problemas, susijusias su eismo įvykiu, nesikreipsite į medikus, draudimo bendrovė neturės pagrindo padengti patirtą neturtinę žalą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |