Sekite naujienas

Verslas

„Gjensidige“ jau atlygino 1,3 mln. eurų nukentėjusiems nuo rugpjūčio audrų

Paskelbta

-

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nuo rugpjūtį šėlusios stichijos nukentėjusiems žmonėms jau atlygino daugiau 1,3 mln. eurų už jų būstui, automobiliams ir kitam turtui padarytus nuostolius. Statistika rodo, kad didžiausią žalą visose Baltijos šalyse padarė krušos ledėkai ir gūsingas vėjas.

„Didžiąją dalį klientų jau pasiekė draudimo išmokos už audros metu padarytą žalą. Nukentėjo ne tik žmonių būstai, bet ir transporto priemonės, nusiaubtos viešosios erdvės, sužeisti gyvūnai. Daugiausiai buvo apgadinti namų fasadai bei jų apdailos detalės, krušos ledėkai šįkart išsiskyrė dydžiu, todėl jų kritimas suniokojo pastatų stogus, langus, automobilių kapotus ir stiklus, netgi automobilių salonus. Krušos užkluptos transporto priemonės nukentėjo ne tik stovėjimo vietose, bet važiuodamos keliais ar sustoję kelkraščiuose“, – pasakoja draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Pasak draudimo bendrovės atstovės, dėl rugpjūčio mėnesį šėlusios audros dvigubai išaugo gamtos stichijų vidutinė žala, kuri dabar sudaro apie 2500 eurų.

Didžiausių nuostolių šiemet atnešė kruša, kuri iki šiol tik nežymiai pažeisdavo automobilių kapotus ar stogų dangą. Šįkart kruša atnešė dešimtis tūkstančių nuostolių, pavyzdžiui, kiaurai sukapodama septynis vienos sodybos pastatų stogus. Kai kurių klientų nuostoliai sudarė nuo 30 iki 40 tūkst. eurų.

Draudimo bendrovės duomenimis, visose šalyse daugiausia nuostolių atlyginta privatiems bei verslo klientams, apsidraudusiems turto draudimu. „Nukentėjo ne tik privatūs asmenys, bet ir verslo sektorius bei valstybinės įstaigos. Apgadintas įmonės automobilių parkas, sandėlis, ugdymo ir medicinos įstaigos. Draudimo išmokos skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių“, – kalba V. Katilienė.

Ekspertės teigimu, rudens sezonas išsiskiria kritulių, ypač lietaus, kiekiu, todėl žmonės turėtų iš anksto apsisaugoti nuo šiam metų laikui būdingų gamtos rizikų. „Rudenį pasitaiko, kad krentantys lapai užkemša lietaus nubėgimo sistemas ir lietaus vanduo nespėja nutekėti. Sutapdinti (plokšti) stogai tampa „baseinais“ ir tokiu būdu vanduo per įvairias angas sunkiasi į pastatų vidų, o žala padaroma ir viduje esančiam turtui. Šlaitinių stogų vanduo pradeda tekėti fasadais bei juos apgadina”, – sako draudikė.

Pasak V. Katilienės, pasitaiko atvejų, kai stogo dangoje esančios lietaus nuvedimo įlajos užsikemša. „Tada nereikia net stichinio lietaus, kad ant stogo susidarytų „baseinas“. Pagal taisykles, stogai reguliariai turi būti prižiūrimi, lietvamzdžiai valomi, įtartinos siūlės pertepamos izoliacine medžiaga, patikrinama, ar parapetai gerai pritvirtinti. Šiuos darbus pastatų savininkai turėtų atlikti bent kartą per metus, deja, dažnai susirūpinama per vėlai, laiku nesiimant prevencinių priemonių“, – teigia V. Katilienė.

Draudimo bendrovės atstovė įvardija ir svarbiausias priemones, kuriomis žmonės turėtų pasirūpinti rudenį:

1. Apsaugokite stogą: Pasitikrinkite būsto stogą ir užtikrinkite, kad jis būtų sandarus. Pastatų stogai turi atlaikyti liūtį be jokių pratekėjimų. Jei pastebėjote stogo pažeidimus, nedelsdami juos sutvarkykite.
2. Įvertinkite lietaus nutekėjimo sistemų būklę. Svarbu užtikrinti, kad liūtis nesiveržtų per stogą ar langus. Lietaus nutekėjimo sistemos nukreips vandenį nuo pastato.
3. Sutvarkykite nuotekų sistemą. Užtikrinkite, kad ji būtų nepriekaištingai pralaidi. Nuotekų užsikimšimas gali sukelti vandens kaupimąsi ir nutekėjimus į būstą.
4. Skirkite dėmesio sodui. Venkite aukštų, senų medžių ar kitų objektų, kurie gali sugadinti pastatus siaučiant gamtos stichijai.
5. Pasirūpinkite žaibolaidžiais. Apsaugokite būstą nuo elektros išlydžių, kuriuos gali sukelti žaibas.
6. Saugokite elektros prietaisus: Elektronikos įrenginius išjunkite iš elektros tinko ir laikykite juos aukštai, kad išvengtumėte pažeidimo, jei vanduo patektų į garažą ar būstą.
7. Atsakingai planuokite remontą: Jei planuojate atnaujinti būstą, įsitikinkite, kad naudojate liūtims atsparias medžiagas ir konstrukcinius sprendimus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |