Sekite naujienas

Verslas

„Ignitis“ pataria, ką svarbu padaryti dabar, norint žiemą už energiją mokėti mažiau

Paskelbta

-

Artėjant šaltajam sezonui rekomenduojama pradėti galvoti apie ateisiantį šildymo poreikį. Ekspertai ragina galvoti apie efektyvius šildymo sprendimus, kurie gali realiai sumažinti mėnesio išlaidas už dujas ir elektrą.

Atsinaujinančiai energijai prioritetą teikiančios integruotos energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis grupės“ energetinio efektyvumo programos vadovės Astos Vaitulevičės teigimu, inovatyvūs šildymo sprendimai užtikrina ilgaamžį ir patikimą rezultatą, efektyvesnį elektros ir dujų suvartojimą, energijos išteklių taupymą, aplinkos tausojimą ir mažesnes išlaidas. Vienas iš tokių sprendimų yra šilumos siurbliai. Pastarieji, pasak tarptautinės organizacijos „Eurelectric“, yra maždaug 2,9 karto efektyvesni nei tradiciniai katilai. Juos eksploatuoti yra ženkliai pigiau nei dujų, biokuro ar kietojo kuro deginimu grįstas sistemas. Tuo pačiu šilumos siurbliai yra aplinkai gerokai draugiškesnis sprendimas.

Įrangos montavimą ir priežiūrą būtina patikėti profesionalams

Bendrovės „Bosch“ šildymo technikos Lietuvoje atstovas Linas Panavas pabrėžia profesionalaus šilumos siurblio įrengimo ir priežiūros svarbą. Šiuos darbus būtina patikėti profesionalams, turintiems reikiamas kompetencijas ir patirtį patvirtinančius sertifikatus.

„Įrangos montavimą svarbu patikėti profesionalams. Tik tokiu būdu bus užtikrinta, kad šilumos siurblys bus sumontuotas tinkamai ir leis efektyviai naudoti energiją. Kai įrangą diegia kvalifikuoti profesionalai, įvertinti jų darbo atvyksta autorizuoti serviso tarnybos specialistai, kurie tikrina, ar šildymo sistema sumontuota tinkamai – ją pajungia, ištestuoja ir pakonsultuoja naudotoją. Tik atlikus šias procedūras įsigalioja įrangos garantinė apsauga. Tai leidžia išvengti nekokybiškų darbų, sumažina gedimų riziką ir apsaugo nuo nuostolių“, – sako L. Panavas.

Eksperto teigimu, ne mažiau svarbu ir tinkama šilumos siurblio priežiūra, tad jeigu naudotojui kyla kokių nors įtarimų ar abejonių, reikia nedelsti ir kreiptis į techninio aptarnavimo specialistus. Pavyzdžiui, jei staiga išaugo elektros suvartojimas, įranga skleidžia nebūdingus jai garsus, krito jos slėgis ar nustojo veikti karšto vandens paruošimas bei šildymas.

„Ypatingą dėmesį namo šildymo sistemai reikėtų skirti artėjant šildymo sezonui. Prieš jį svarbu atlikti pilną sistemos profilaktiką ir tai padaryti nelaukiant iki paskutinės minutės, nes prieš pat šildymo sezono pradžią servisų užimtumas būna itin didelis. Apie sistemos profilaktiką verta pradėti galvoti jau dabar“, – pataria L. Panavas.

Svarbu – nešvaistyti šilumos

Anot eksperto, taip pat svarbu nepamiršti ir nesudėtingų bei nemokamų būdų sutaupyti. Pvz., jei toje pačioje patalpoje – arba patalpose, tarp kurių yra atviros durys – yra keli radiatoriai su termostatais, geriausia termostatus nustatyti vienodai. Tada šildymas yra efektyviausias. Taip pat saulėtos dienos metu atitraukite užuolaidas, leiskite saulei šildyti patalpas.

„Galiausiai, šildymo sezono metu reikėtų nepersistengti vėdinant patalpas. Nors šviežias oras patalpose, be abejo, yra svarbu, tačiau ilgą laiką laikant atidarytus langus patiriami šilumos nuostoliai, kurie atsispindi ir sąskaitose už energiją. Žiemą patalpų vėdinimui užtenka kelis kartus per dieną langus pravirus palikti 5-10 minučių, o ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį – kiek ilgėliau. Žinoma, pastatams, turintiems rekuperacijos ir ventiliacijos sistemas tai neaktualu“, – sako L. Panavas.

Visgi L. Panavas pabrėžia, kad reikšmingą šildymo kaštų sumažėjimą galima pajusti tik užtikrinus aukštą pastato energinį efektyvumą ir pasirūpinus modernia šildymo sistema. Tuomet žiemos nereikės laukti su nerimu.

2020 m. gruodžio mėn. „Ignitis grupė“ ir jos dukterinė bendrovė „Ignitis“ su Energetikos ministerija pasirašė energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą. Juo „Ignitis“ įsipareigoja šviesti ir konsultuoti vartotojus energijos vartojimo efektyvumo didinimo klausimais taip padedant vartotojams mažinti energijos vartojimo kaštus bei didinti energijos vartojimo efektyvumą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |