Sekite naujienas

Verslas

„Ignitis“ pataria, ką svarbu padaryti dabar, norint žiemą už energiją mokėti mažiau

Paskelbta

-

Artėjant šaltajam sezonui rekomenduojama pradėti galvoti apie ateisiantį šildymo poreikį. Ekspertai ragina galvoti apie efektyvius šildymo sprendimus, kurie gali realiai sumažinti mėnesio išlaidas už dujas ir elektrą.

Atsinaujinančiai energijai prioritetą teikiančios integruotos energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis grupės“ energetinio efektyvumo programos vadovės Astos Vaitulevičės teigimu, inovatyvūs šildymo sprendimai užtikrina ilgaamžį ir patikimą rezultatą, efektyvesnį elektros ir dujų suvartojimą, energijos išteklių taupymą, aplinkos tausojimą ir mažesnes išlaidas. Vienas iš tokių sprendimų yra šilumos siurbliai. Pastarieji, pasak tarptautinės organizacijos „Eurelectric“, yra maždaug 2,9 karto efektyvesni nei tradiciniai katilai. Juos eksploatuoti yra ženkliai pigiau nei dujų, biokuro ar kietojo kuro deginimu grįstas sistemas. Tuo pačiu šilumos siurbliai yra aplinkai gerokai draugiškesnis sprendimas.

Reklama:

Įrangos montavimą ir priežiūrą būtina patikėti profesionalams

Bendrovės „Bosch“ šildymo technikos Lietuvoje atstovas Linas Panavas pabrėžia profesionalaus šilumos siurblio įrengimo ir priežiūros svarbą. Šiuos darbus būtina patikėti profesionalams, turintiems reikiamas kompetencijas ir patirtį patvirtinančius sertifikatus.

„Įrangos montavimą svarbu patikėti profesionalams. Tik tokiu būdu bus užtikrinta, kad šilumos siurblys bus sumontuotas tinkamai ir leis efektyviai naudoti energiją. Kai įrangą diegia kvalifikuoti profesionalai, įvertinti jų darbo atvyksta autorizuoti serviso tarnybos specialistai, kurie tikrina, ar šildymo sistema sumontuota tinkamai – ją pajungia, ištestuoja ir pakonsultuoja naudotoją. Tik atlikus šias procedūras įsigalioja įrangos garantinė apsauga. Tai leidžia išvengti nekokybiškų darbų, sumažina gedimų riziką ir apsaugo nuo nuostolių“, – sako L. Panavas.

Eksperto teigimu, ne mažiau svarbu ir tinkama šilumos siurblio priežiūra, tad jeigu naudotojui kyla kokių nors įtarimų ar abejonių, reikia nedelsti ir kreiptis į techninio aptarnavimo specialistus. Pavyzdžiui, jei staiga išaugo elektros suvartojimas, įranga skleidžia nebūdingus jai garsus, krito jos slėgis ar nustojo veikti karšto vandens paruošimas bei šildymas.

„Ypatingą dėmesį namo šildymo sistemai reikėtų skirti artėjant šildymo sezonui. Prieš jį svarbu atlikti pilną sistemos profilaktiką ir tai padaryti nelaukiant iki paskutinės minutės, nes prieš pat šildymo sezono pradžią servisų užimtumas būna itin didelis. Apie sistemos profilaktiką verta pradėti galvoti jau dabar“, – pataria L. Panavas.

Svarbu – nešvaistyti šilumos

Anot eksperto, taip pat svarbu nepamiršti ir nesudėtingų bei nemokamų būdų sutaupyti. Pvz., jei toje pačioje patalpoje – arba patalpose, tarp kurių yra atviros durys – yra keli radiatoriai su termostatais, geriausia termostatus nustatyti vienodai. Tada šildymas yra efektyviausias. Taip pat saulėtos dienos metu atitraukite užuolaidas, leiskite saulei šildyti patalpas.

„Galiausiai, šildymo sezono metu reikėtų nepersistengti vėdinant patalpas. Nors šviežias oras patalpose, be abejo, yra svarbu, tačiau ilgą laiką laikant atidarytus langus patiriami šilumos nuostoliai, kurie atsispindi ir sąskaitose už energiją. Žiemą patalpų vėdinimui užtenka kelis kartus per dieną langus pravirus palikti 5-10 minučių, o ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį – kiek ilgėliau. Žinoma, pastatams, turintiems rekuperacijos ir ventiliacijos sistemas tai neaktualu“, – sako L. Panavas.

Visgi L. Panavas pabrėžia, kad reikšmingą šildymo kaštų sumažėjimą galima pajusti tik užtikrinus aukštą pastato energinį efektyvumą ir pasirūpinus modernia šildymo sistema. Tuomet žiemos nereikės laukti su nerimu.

2020 m. gruodžio mėn. „Ignitis grupė“ ir jos dukterinė bendrovė „Ignitis“ su Energetikos ministerija pasirašė energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą. Juo „Ignitis“ įsipareigoja šviesti ir konsultuoti vartotojus energijos vartojimo efektyvumo didinimo klausimais taip padedant vartotojams mažinti energijos vartojimo kaštus bei didinti energijos vartojimo efektyvumą.

Naujienos

Ekspertai2 val prieš

„Citus“ ekspertai: koks svarbus interjero sprendimas padės ir žiemą išlaikyti gerą nuotaiką bei energiją

Atėjusi žiema atsineša ne tik minkštą sniegą ir Kalėdas, bet ir tamsą, kuri veikia nuotaiką bei darbingumą. Šviesos poveikis žmogaus...

Nekilnojamas turtas23 val prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Technologijos1 d. prieš

Pasaulinė 5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais, o Lietuva toliau lenkia kaimynus

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023...

Finansai2 d. prieš

Renata Medvedeva. Šiais metais Kalėdoms išleisiu mažiau. Bet ar tai įmanoma?

Praėjusiais metais persistengiau. Tad šiais metais ruošiantis šventėms tikrai pataupysiu ir išlaidausiu protingiau. Tikėtina, jog tai yra situacija bent kartą...

Verslas2 d. prieš

„Estoty Vilnius“ ir „Kilo Health“ ėmėsi bendro projekto: sukūrė žaidimą vaikams, mokysiantį sveikos gyvensenos įpročių

Atsižvelgdami į tai, kiek vaikų ir paauglių visame pasaulyje susiduria su sveikatos problemomis, mobiliuosius žaidimus kurianti studija ,,Estoty Vilnius“, bendradarbiaudama...

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |