Sekite naujienas

Verslas

Ilja Laurs: Jei nori naudotis technologijų suteikiama galia, turi mokėti tam tikrą kainą

Paskelbta

-

Praėjusiais metais pasaulyje buvo matoma išaugusi asmens duomenų paklausa ir tai nulėmė dažnesnes tokių duomenų vagystes ir (ar) anksčiau nutekintų duomenų paviešinimą, rašoma Krašto apsaugos ministerijos Nacionalinėje kibernetinio saugumo ataskaitoje. Verslininkas, investuotojas Ilja Laurs sako, kad silpnoji šios srities vieta – žmogiškasis faktorius.

„Technologinė bazinė higiena, t. y. bent jau pagrindinių konkrečių naudojamų kanalų saugumo įpročiai panaikina labai daug su saugumu susijusių bėdų. Šiandien drąsiai galima sakyti, kad kibernetinis saugumas jau yra kiekvieno žmogaus higiena. Jei tu nuo vaikystės nesupranti, kaip tą bazinį saugumo lygį kasdien taikyti, tada nesvarbu, kokio ilgio bus piktografiniai raktai tavo kortelėje“, – savo pranešime „Samsung“ organizuotame renginyje „Mobilumas ir saugumas versle: kaip rasti balansą?“ atkreipė dėmesį verslininkas.

Reklama:

Žmonės labiau pažeidžiami nei technologijos

I. Laurs teigimu, 90 proc. duomenų vagysčių įvyksta ne dėl techninio nulaužimo, o naudojant socialinę inžineriją. Tai kenkėjiška veikla, vykdoma paveikiant žmones. Įvairių paskyrų naudotojai patiria psichologinę manipuliaciją ir apgaulės būdu yra priverčiami padaryti saugumo klaidų arba atskleisti itin jautrią informaciją.

„Žmogiškasis faktorius yra silpniausia vieta, tad reikia saugotis. Vienas iš socialinės inžinerijos pavyzdžių ‒ skambučiai, kurių metu sakoma: „Mama, padariau avariją, pervesk pinigų“. Taip išnaudojamas žmogaus saugumas, asmeninės savybės, tingėjimas. Deja, nuo to apsaugos nėra, todėl reikia įdėti pastangų tam, kad suprastum, kas vyksta. Reikia kruopščiai, preciziškai žiūrėti į viską, kas mus supa gyvenime“, ‒ sako verslininkas.

Jis pratęsią mintį pabrėždamas, kad budrumas ir elementari bazinė higiena gali padėti išvengti problemų.

„Jei nori naudotis galia, kuri ateina su technologijomis, turi mokėti tam tikrą kainą. Gera žinia ‒ užtenka vadovautis keliais bazinės higienos principais. Jei jų laikysimės, 100 proc. neapsisaugosime, bet 95–98 proc. „išdūrimų“ ar vagysčių išvengsime“, ‒ tvirtina investuotojas.

Kaip apsisaugoti nuo kenkėjų internete?

Paprasčiausia, ką reikia padaryti, siekiant savo duomenų saugumo – sukurti tinkamus slaptažodžius ir, poreikiui esant, pasirinkti papildomus autentifikavimo būdus.

„24 proc. JAV vartotojų yra panaudoję vieną iš šių slaptažodžių: „abc123“, „Password“, „123456“, „iloveyou“, „111111“, „Qwerty“, „Admin“, „Welcome“. Kitaip tariant, atėjus į bet kokią JAV įmonę, kurioje nėra antro faktoriaus ar kitų apsaugos priemonių, bei į įrenginį suvedus vieną iš šių slaptažodžių, yra ketvirtadalis šanso, kad į jį pateksite“, ‒ pasakoja I. Laurs.

Verslininkas rekomenduoja niekada nenaudoti to paties slaptažodžio ar netgi į jį panašaus, taip pat jungtis ne su „Facebook“, „Google“ ar kt. jau turimomis paskyromis, o susikurti naują. Ten, kur reikia aukšto lygio apsaugos, naudoti dviejų faktorių autentifikaciją, pavyzdžiui, slaptažodį ir SMS ar slaptažodį ir el. paštą.

„Patarimas kalbant ne tik apie saugumą, bet ir darbo organizavimą ‒ niekada neturėti visų duomenų vienoje vietoje. Reikia turėti duomenų kopijas. Aš pats naudoju „Dropbox“, kiti „Google Drive“ ir pan. Debesijos duomenų saugojimo sistemų yra daug“, ‒ sako verslininkas.

Paskutinis I. Laurs patarimas ‒ įdiegiant naują įrangą visada susipažinti su saugumo instrukcija ir atlikti bazinius saugumo veiksnius. Pavyzdžiui, įsigijus naują maršrutizatorių nedelsiant pakeisti jo slaptažodį.

Saugumo sprendimų lyderės „Samsung“ organizuotas renginys „Mobilumas ir saugumas versle: kaip rasti balansą?“ įvyko spalio 5 d. Vilniuje. Pranešimus taip pat skaitė „Frontu“ generalinis direktorius Arūnas Eitutis, „Sign on Tab“ direktorius Mindaugas Kežionis bei „Samsung Electronics Baltics“ atstovai Andrius Mateika ir Šarūnas Gališanka.

Naujienos

Verslo Vikingai

Dirbtinis intelektas6 d. prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |