Sekite naujienas

Verslas

Inovacijų agentūra pradeda veiklą naujame biure, pristatyta agentūros vadovė

Paskelbta

-

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pagal geriausią užsienio šalių praktiką įkurta Inovacijų agentūra pradeda veiklą. Pirmadienį vykusiame naujosios agentūros biuro atidarymo renginyje pristatyta ir agentūros vadovė – didelę patirtį versle sukaupusi Romualda Stragienė.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė agentūros atidarymo proga pažymėjo Vyriausybės siekį, jog Lietuva būtų lanksti, gebanti greitai reaguoti į pokyčius ir įgyvendinti inovacijas valstybė.

Reklama:

„Turime ir toliau ryškinti savo stiprybes ir būti nuoseklūs bei kūrybingi, todėl labai svarbu pasitelkti inovacijas. Akivaizdu, kad būtent jos yra vienas iš dabartinės mūsų veiklos prioritetų. Puikiai suprantame, kaip svarbu į šią sritį prisikviesti geriausius specialistus, suburti talentingą ir stiprią komandą, kad galėtume didinti tempą. Tiesa, ekonomikos plėtra nėra sprinto rungtis – veikiau maratonas, kuriame reikia ištvermės ir tvirtybės. Tačiau ateina laikas, kai turime didinti greitį ir parodyti, kad sugebame įgyvendinti tai, ką sumanėme. Inovacijų agentūros ir naujojo biuro atidarymas yra labai reikšmingas įvykis, kuriam skyrėme daug jėgų ir su kuriuo siejame daug vilčių“, – sakė Vyriausybės vadovė, padėkojusi visai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komandai bei prisidėjusiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, o taip pat į diskusijas įsitraukusiems ir vertingų pastabų pateikusiems socialiniams partneriams.

„Jau žinome, kiek inovacijų srityje turime būti pažengę 2030 metais – dvigubai išaugusi aukštos pridėtinės vertės dalis eksporte, trigubai padidėjusios privačios investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, o kas antra įmonė –  produktyvesnė nei ES vidurkis. Be to, esame užsibrėžę tikslą pasauliniame inovacijų indekse pakilti į 20 vietą. Tokie pokyčiai per penkerius metus sukurtų daugiau nei 12 mlrd. papildomo bendrojo vidaus produkto arba papildomai 5 tūkstančius eurų vienam gyventojui.  Inovacijų agentūros ir naujos vadovės uždavinys – siekti šių tikslų, didinti verslo proveržio rodiklius ir auginti pasauliniu mastu konkurencingą ir inovatyvų verslą“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

R. Stragienė, ilgus metus dirbusi versle ir vadovavusi didžiausiai Lietuvoje kosmetikos gamybos bendrovei „BIOK laboratorija“, konkurse į Inovacijų agentūros direktoriaus pareigas nurungė kitus 28 pretendentus.

Karjerą pradėjusi reklamos ir žiniasklaidos planavimo agentūrose, bendrovėje „BIOK Laboratorija“ R. Stragienė dirbo nuo 2005 metų, čia užėmė rinkodaros vadovės, direktorės, o pastaraisiais metais – valdybos pirmininkės pareigas ir buvo atsakinga už  verslo strategijos įgyvendinimą. Lietuvos marketingo asociacijos 2015 m. R. Stragienė buvo išrinkta Metų marketingo vadove, ji yra aktyvi verslo ir švietimo bendruomenės narė.

„Mano asmeninė misija yra kūryba. Man patinka kurti skirtingais būdais skirtingose srityse, man patinka padėti kurti kitiems, kurti su kitais, matyti bendrai sukurtą vertę. Inovacijų agentūros misija labai rezonuoja su mano asmenine misija, nes inovacijų ekosistemos efektyvumą lems ne kas kita, o bendra kūryba – apsikeitimas vertėmis tarp inovacijų ekosistemos dalyvių. Trijų verslo skatinimo politiką įgyvendinančių agentūrų susijungimas į Inovacijų agentūrą yra pažadas, kad inovacijų ekosistema Lietuvoje bus aiški, vientisa, darni ir dabar yra viso to kūrimo pati pradžia. Tikiu, kad su agentūros inovacijų entuziastų komanda ir paslaugų verslui bendrakūrėjais padėsime Lietuvos verslui kurtis, augti, inovuoti, o Lietuvos ekonomikai – klestėti“, – sakė R. Stragienė.

Balandį pradėjusi veikti Inovacijų agentūra atsakinga už Lietuvos inovacijų ekosistemą ir inovacijų skatinimą visuose verslo vystymo etapuose – nuo idėjų plėtojimo iki produktų pateikimo galutiniams vartotojams. Ji teiks verslo pradžios ir plėtros konsultacijas, tarptautinės verslo plėtros galimybes, augins verslo kompetencijas, suteiks prieigą prie finansavimo bei tinklaveikos resursų bei jungs paslaugų verslui bendrakūrėjus.

Agentūra  administruos įvairias paramos verslui priemones, kurių bendra vertė per artimiausius kelerius metus viršys 500 mln. Eur. Didinant eksportą ir konkurencingumą, daug dėmesio bus skiriama Lietuvos įmonių tarptautiškumui skatinti, eksporto kompetencijoms didinti, naujų kontaktų paieškai ir partnerių tinklo plėtrai, eksporto rinkų diversifikacijai. Į eksporto skatinimą iki 2030 m. planuojama investuoti daugiau kaip 80 mln. Eur.

Agentūroje dirbs daugiau kaip 300 darbuotojų, ji taip pat turės regioninius padalinius 13-oje Lietuvos miestų. Ji įkurta agentūros „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas.

Agentūra įsikūrusi biurų parke „Technopolis”, Beta pastato 7 aukšte (J. Balčikonio g. 3, Vilnius).

Atidarymo renginio įrašą galite peržiūrėti čia.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |