Sekite naujienas

Verslas

Inovacijų agentūra prisidės prie personalizuotos medicinos sektoriaus vystymo Europoje

Paskelbta

-

Inovacijų agentūra kartu su 24 partneriais dešimtyje šalių skatins personalizuotos medicinos sektoriaus Europoje vystymąsi. Dalyvaudama PRECISEU (angl. Personalised Medicine Empowerment Connecting Innovation ecoSystems across EUrope) konsorciumo veikoje Inovacijų agentūra prisidės prie didelės apimties projekto, kuriuo siekiama išnaudoti regioninių inovacijų ekosistemų potencialą sveikatos priežiūros sistemų Europoje transformacijai.

Personalizuotos medicinos vystymasis Europoje bus skatinamas išnaudojant skirtingų regionų stiprybes ir didinant regioninių inovacijų ekosistemų efektyvumą, įgalinant inovacijų kūrėjų ir institucijų bendradarbiavimą, dalijimąsi žiniomis bei resursais.

Suformuotame konsorciume Inovacijų agentūra bus atsakinga už analitinių veiklų parengimą ir koordinavimą, taip pat prisidės prie personalizuotos medicinos iniciatyvų bei dalyvių žemėlapio sudarymo. Agentūra bus atsakinga ir už finansavimo kvietimų suformavimą ir paskelbimą personalizuotos medicinos seityje veikiačioms Lietuvos įmonėms.

„Tai, kad Lietuva yra įtraukta į tokio masto projektą yra svarbus pasiekimas mūsų šaliai, tačiau tikrai ne atsitiktinumas. Lietuvos gyvybės mokslų ir medicinos technologijų sektorius sparčiai auga ir įsitvirtina kaip vienas perspektyviausių Europoje. Tam pagrindą sudaro stipri gyvybės mokslų tyrimų bazė su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centru priešakyje ir šioje srityje plėtojama inovacijų infrastruktūra. Lietuva tikrai gali svariai prisidėti prie PRECISEU projekto tikslų įgyvendinimo, o tuo pačiu toliau stiprinti savo pačios medicinos inovacijų ekosistemą“, – sako Inovacijų agentūros „Biotech Lab“ skyriaus vadovė Jekaterina Kalinienė.

Anot J. Kalinienės, personalizuota medicina yra laikoma sveikatos priežiūros ateitimi. Ši besivystanti sritis yra paremta individualiems pacientams ar jų grupėms pritaikytais gydymo ir sveikatos priežiūros sprendimais, priemonėmis bei praktikomis. Personalizuotą mediciną įgalina nauji diagnostikos ir gydymo metodai, tokie kaip molekulinis profiliavimas, kuriems kelią atveria pasiekimai genomikos ir kitose naujose mokslo srityse.

„Atsižvelgiant į kiekvieno paciento genetiką galima tiksliau diagnozuoti ligą, prognozuoti jos eigą, paskirti efektyvesnį gydymą ir pasiekti geresnių jo rezultatų. Be to, personalizuota medicina suteikia geresnes galimybes ligų prevencijai, nes leidžia tiksliau įvertinti kiekvieno paciento sveikatos rizikas ir užkirsti kelią ligos progresavimui dar prieš pasireiškiant simptomams. Su pasiekimais personalizuotos medicinos srityje yra siejamos didelės viltys gydant onkologines ligas, diabetą, Alzhaimerį ir kitus sveikatos sutrikimus“, – pažymi J. Kalinienė.

PRECISEU projektu siekiama išnaudoti sveikatos duomenų potencialą personalizuotos medicinos vystymui, palaikyti pažangios terapijos medicininių priemonių vystymą, kurti personalizuotos medicinos inovacijų vystymui ir taikymui palankius rinkos, pramonės bei verslo modelius. Visa tai sudarys sąlygas tvarią ir prieinamą personalizuotą mediciną įtraukti į regionines sveikatos apsaugos sistemas. Šiems tikslams pasiekti bus pasitelkiamos „Horizon Europe“ programos lėšos. Jos bus skiriamos ir Lietuvos įmonėms.

Projektas bus įgyvendinamas dviem etapais. Pirmiausiai bus siekiama stiprinti koordinaciją tarp partnerių, suvienodinant darbotvarkes, dalinantis žiniomis ir resursais, sukuriant gaires inovacijų veiksmų skatinimui. Antrajame etape bus kuriamos finansavimo sistemos ir skelbiami projekto tikslus atitinkantys finansavimo kvietimai.

PRECISEU konsorciumą sudaro partneriai iš Lietuvos, Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Bulgarijos, Rumunijos, Italijos, Švedijos, Nyderlandų, Graikijos ir Ukrainos. Konsorciumo dalyviai apima regionų valdžios institucijas, sveikatos priežiūros ir technologijų klasterius, tyrimų institucijas ir infrastruktūras, sektoriaus įmones, startuolių tinklus. Jų bendradarbiavimas ir dalinimasis žiniomis leis kurti pridėtinę vertę visoje Europos rinkoje. Projektas vyks 5 metus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |