Sekite naujienas

Verslas

Iš pramogų pasaulio – į IT specialisto kėdę: kas skatina keisti profesiją?

Paskelbta

-

Pasaulyje, kuriame technologijos skatina pokyčius, IT sritis yra viena iš sparčiausiai augančių ir dinamiškiausių industrijų. Dėl nuolatinių technologinių inovacijų ir jų svarbos kasdieniam gyvenimui, vis daugiau žmonių svarsto apie karjeros galimybes šioje srityje. Remiantis Inovacijų agentūros atliktos pasaulinių tendencijų apžvalgos duomenimis, iki 2025 m. planuojama išugdyti 250 tūkst. naujų specialistų, kurie galės diegti naujausias technologijas įmonėse visoje Europos Sąjungoje, ir šis skaičius, prognozuojama, tik dar labiau augs, rašoma „Tietoevry Create Baltic Market“ pranešime žiniasklaidai.

Nuo scenos techniko iki plėtros operacijų inžinieriaus

Prieš pradėdamas dirbti IT srityje, Dainius Žandaravičius daugiau nei dešimtmetį praleido teatro pasaulyje – dirbo scenos techniku. Pasukti kitu karjeros keliu, pasak jo, įkvėpė ironiškas vaizdo įrašas, pamatytas socialiniame tinkle „Youtube“.

„Keisti karjerą daugiausia įkvėpimo suteikė komedijos siužetas apie universitetų absolventus, plušančius greito maisto užkandinėse, kai profesinių mokyklų atstovai mėgaujasi gerai apmokama karjera. Pagalvojau, kad man visada patiko kompiuteriai, tad kodėl nepabandžius ir neišmokus naujo amato“, – pasakoja D. Žandaravičius.

Pasak specialisto, sakyti, kad IT sektorius skirtas tik programuotojams, yra tas pats, kas teigti, jog literatūra skirta tik rašytojams. Galimybių, anot pašnekovo, atsiranda vystantis sektoriui, tad kasmet gimsta vis naujų ir kūrybiškų saviraiškos būdų.

„Tikriausiai net nėra konkretaus IT žmogaus tipo. Svarbu daryti tai, kas įdomu, ir būti pasirengusiam iššūkiams. Degti noru mokytis ir skirti savo laiko, nebijoti patirti nesėkmių, gauti grįžtamąjį ryšį bei viską kartoti iš naujo – tai yra kiekvieno IT specialisto „mantra“. Technologijos yra ateitis, o dabar matome tik ledkalnio viršūnę“, – sako „Tietoevry Create Baltic Market“ plėtros operacijų (angl. DevOps) inžinierius.

Keičiant sektorių, žinių trūkumas gali būti privalumas

Savo IT kelionę pradėjęs nuo tuščio lapo, tačiau turėdamas daug ryžto bei noro Dainius pradėjo mokytis žiniatinklio kūrimo: tai, anot jo, buvo sudėtinga.

„Šokinėjau tarp skirtingų programavimo kalbų ir įgijau „Javascript“, tada „PHP“, o paskui – ir „Java“ kalbų pagrindus. Buvo tikrai nelengva, bet kai turi nuostabių mentorių ir mokytojų, taip pat pakankamai laiko ir pastangų – įvyksta stebuklas. IT srityje kiekvienam atsiveria nesibaigiančios galimybės mokytis ir tobulėti. Be to, nuostabu, kad visada gali panaudoti tai, ką išmokai“, – savo patirtimi dalijasi specialistas.

Prireikia laiko

Dėl naujos specialybės Dainius ryžosi palikti ankstesnį darbą bei stabilias pajamas. „Metus mokiausi IT subtilybių, ieškojau darbo, dalyvavau pokalbiuose bei praktikose. Tada atradau „Tietoevry Mėnuo su IT“ programą, kur buvo pastebėtas mano potencialas ir įvertintas noras mokytis – to ir užteko.“

Pasak D. Žandaravičiaus, iš renginių ir kūrybinio pasaulio atsinešta ankstesnė patirtis bei įgyti komunikacijos įgūdžiai taip pat pasitarnavo keičiant darbo pobūdį.

„Programuoti galima išmokti, bet kai turi patirties iš visiškai skirtingų sričių, tai prisideda prie pridėtinės vertės kūrimo įmonei. Manau, kad kiekvienas žmogus, į IT sektorių atėjęs iš kitos srities, gali atsinešti ir naują požiūrį į problemų sprendimą. Kuo įvairiapusiškesnis talentas esi, tuo daugiau gali pasiūlyti savo naujajai įmonei“, – pabrėžia D. Žandaravičius.

Svarbiausia – pradėti

Tiems, kurie dar tik svarsto apie karjeros pokyčius, bet nesiryžta žengti pirmojo žingsnio, Dainius pataria nebijoti pradėti.

„Mano pavyzdys rodo, kad programuoti tikrai galima išmokti. Tačiau keičiant karjerą, svarbu nesilygiuoti į kitus, ypač tuos, kurie programuoja jau 10, 12 ar daugiau metų – tai niekam nepadės. Ne lyginkite save su kitais, o pradėkite nuo pradžių ir lyginkitės tik su savimi, nebijokite klysti, o suklydus – tęskite toliau. Žinoma, sunkiausia yra pradėti, o ir ne viskas pavyks iš pirmo karto. Prireikė ne vienerių metų, kad bandyčiau ir nepasiduočiau, kai man sako „ne“, – kitus drąsina IT specialistas.

Anot „Tietoevry Create Baltic Market“ plėtros operacijų inžinieriaus D. Žandaravičiaus, visos baimės bei abejonės yra tik žmogaus galvoje, o pradėti keisti sritį pataria nuo ten, kur jautiesi saugus.

„Pavyzdžiui, galima žiūrėti pamokas internete, vėliau aplikuoti į IT mokymus, įvairias programas ar neapmokamas praktikas. Mokantis visada yra šiek tiek baimės, kaip ir viską bandant daryti pirmą kartą – tai žingsnis iš pažįstamo į nepažįstamą pasaulį. Vis dėlto, tikiu, kad kiekviename žmoguje slypi smalsumo ir noro augti sėkla. Gyvenimas sparčiai juda į priekį, tik ar esate pasirengę eiti kartu su juo?“

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |