Sekite naujienas

Verslas

Išrinktos geriausios Lietuvos „fintech“ įmonės, pristatytas ir šalies „fintech“ žemėlapis

Paskelbta

-

Ketvirtuose iš eilės įvykusiuose „Lithuanian Fintech Awards“ apdovanojimuose pagerbti šio sektoriaus atstovai ir jų pasiekimai. Savo sėkmės istorijas pristačiusios bendrovės varžėsi septyniose kategorijose. Pagrindinėje – „Metų „fintech“ įmonė“ – triumfavo šiuolaikines mokėjimų paslaugas teikianti „Paystrax“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Anot apdovanojimus organizuojančio finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovės Linos Žemaitytės-Kirkman, šis kasmet vykstantis renginys leidžia įvertinti, kaip sparčiai bręsta ir tobulėja Lietuvos „fintech“ sektorius.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Šalies „fintech“ bendruomenė tvirtai auga jau ne vienerius metus – artėjame prie 300 bendrovių ribos. Plečiasi ir industrijos teikiamų paslaugų sfera – įmones suskirstėme jau į 10 skirtingų kategorijų. Todėl kasmet darosi vis sunkiau atrinkti geriausius iš geriausių, o tai tik įrodo, kaip sparčiai tobulėja ir tvirtėja Lietuvos „fintech“ ekosistema“, – sako L. Žemaitytė-Kirkman.

2024 m. apdovanojimų komisiją iš viso sudarė net 18 narių, tarp kurių – atstovai iš „Fintech Futures“, Lietuvos ir Estijos „Swedbank“ padalinių, Latvijos ir Estijos „fintech“ asociacijų vadovai. Prie komisijos taip pat prisijungė tarptautinės žiniasklaidos atstovai, Lietuvos „fintech“ rinkos ekspertai iš Finansų ministerijos, Lietuvos banko ir tarptautinio akseleratoriaus „Plug&Play“.

Metų bendrove tapo šiuolaikines mokėjimų paslaugas teikianti „Paystrax“, įvertinta už reikšmingą indėlį skolinimo ir investavimo rinkose bei pagalbą augantiems verslams.

Metų „fintech“ inovatoriais paskelbti „Super How?“ – bendrovė šioje kategorijoje apdovanojimą pelnė jau antrą kartą istorijoje. Pasak „Super How?“ bendraįkūrėjo ir vadovo Andriaus Bartmino, jų tikslas – kurti vertę per novatoriškus sprendimus, ir tai mato visa „fintech“ ekosistema.

„Praėjusiais metais pristatėme dar pakankamai mažai siūlomą inovacijų kūrimo paslaugą, nes siekiame, kad net ir didelėms ar valstybinėms įmonėms inovuoti taptų paprasčiau. Mūsų šalis neturi ypatingų gamtos išteklių, tačiau tikrai gali pasigirti kūrybiškais ir talentingais žmonėmis, o inovacijos bei technologijų sritis iš tiesų yra Lietuvos stiprybė“ – teigia A. Bartminas.

Metų „fintech“ įgalintojo kategorijoje, kurioje galėjo dalyvauti kibernetinio saugumo, „insurtech“, „regtech“, analitikos, didžiųjų duomenų, tapatybės, finansinės programinės įrangos ir susijusių sričių bendrovės, laimėtoju paskelbtas automatizuotus pinigų plovimo prevencijos sprendimus teikiantis startuolis „Amlyze“.

Metų „fintech“ poveikiu paskelbta sutelktinio finansavimo platforma „Heavy Finance“, o Metų „fintech“ plėtros istorijos apdovanojimas atiteko finansavimo platformai „smeGo“. Tuo metu daugiausiai publikos balsų po metų pertraukos vėl surinko elektroninių mokėjimų bendrovė „Paysera“.


Be įmonių, „Lithuanian Fintech Awards“ komisija įvertino ir vieną asmenybę, kuri praėjusiais metais labiausiai prisidėjo prie Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus plėtros ir bendruomenės stiprėjimo. Metų „fintech“ lydere paskelbta Gintarė Bačiulienė, „Investuok Lietuvoje“ Technologijų sektoriaus komandos vadovė. Pasak jos, tamprūs ekosistemos ryšiai yra vienas iš Lietuvos „fintech“ išskirtinumų ir sėkmės raktų.

„Džiaugiuosi, kad pastangos ir įdirbis atstovaujant Lietuvą tarptautiniuose renginiuose ir leidiniuose, pritraukiant užsienio investuotojus, išleidžiant kasmetinę Lietuvos „fintech“ sektoriaus apžvalgą buvo pastebėti bei įvertinti. Šis apdovanojimas yra ne tik mano, bet visų „Investuok Lietuvoje“ kolegų ir Lietuvos „fintech” ekosistemos bendražygių įvertinimas. Todėl ypatingai džiaugiuosi, kad kryptingas bendras darbas auginant sektorių ar didinant jo žinomumą pasaulyje atsispindi ne tik įvertinimuose, bet ir rezultatuose“, – tikina G. Bačiulienė.

Be daugybės įvertinimų ir apdovanojimų, jau ketvirtus metus iš eilės įvykusiuose „Lithuanian Fintech Awards“ apdovanojimuose pristatytas ir vienintelis toks – Lietuvos „fintech“ žemėlapis. Jame į 10 skirtingų kategorijų – mokėjimų, skaitmeninės bankininkystės, taupymo ir investavimo, skolinimo ir kt. – suskirstytos visos 277 šalies „fintech“ bendrovės.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |