Sekite naujienas

Verslas

J. Sestakauskaite: Baltijos šalyse – daug potencialo tvarioms partnerystėms

Paskelbta

-

„Pokyčiams reikalingi drąsūs vėliavnešiai“, – sako „Neste“ tvarių partnerysčių vadovė Baltijos šalyse Jone Sestakauskaite. Konferencijoje „Tvarus verslas“ J. Sestakauskaite akcentavo skirtingų sektorių įmonių bendradarbiavimo svarbą, siekiant efektyviai mažinti taršą ir poveikį klimatui.

Auganti atsinaujinačios energijos paklausa, vis ryškėjančios klimato kaitos problemos ir geopolitinė įtampa skatina ieškoti alternatyvių energijos ir degalų šaltinių. Anot J. Sestakauskaites, tai ir siekis atitikti ES žaliąjį kursą bei ženkliai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas išryškina bendradarbiavimo tarp vertės grandinės dalyvių naudą.

one Sestakauskaite

„Kartu su partneriais iš visiškai skirtingų sektorių – nuo baldų gamintojų iki siuntų pristatytojų – anglies dvideginio pėdsaką kasmet sumažiname apytiksliai 10 milijonų tonų. Šį emisijų kiekį galima prilyginti 3 milijonų lengvųjų automobilių pašalinimui iš kelių. Toks bendradarbiavimas padeda atskleisti naudą, kurios organizacijos negali realizuoti, veikdamos pavieniui“, – patirtimi dalijasi J. Sestakauskaite.

Tarp „Neste“ partnerių – baldų pardavėja „Ikea“, Suomijos avialinijos „Finnair“, logistikos įmonė „DB Schenker“ ir kitos kompanijos. Tačiau, pasak J. Sestakauskaites, svarbu į tvarias partnerystes įtraukti ir viešąjį sektorių.

„Porvo – pirmasis miestas Suomijoje, kuris visose savo dyzelinėse miesto institucijų transporto priemonėse naudoja mūsų 100% iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą „Neste MY“ dyzeliną. Šis sprendimas kasmet pakeičia daugiau nei 100 tūkst. litrų degalų iš iškastinės naftos ir leidžia miestui sumažinti savo anglies dvideginio pėdsaką“, – sako ji.

Porvo gamykla (Bendrovės nuotr.)

Prieš mažiau nei metus tvarių partnerysčių vadovės Baltijos šalyse pareigas pradėjusi eiti Švedijos lietuvė sako, jog šiame regione mato daug potencialo vienyti jėgas dėl klimato taršos mažinimo.

Vienas ryškiausių tvarios partnerystės Baltijos šalyse pavyzdžių – bendradarbiavimas su greitojo maisto restoranų tinklu „Hesburger“. Iš Suomijoje ir Baltijos šalyse veikiančių daugiau nei 300 šio tinklo restoranų surinktas panaudotas kepimo aliejus yra perdirbamas ir panaudojamas dyzelino „Neste MY Renewable Diesel“ gamybai. Per metus ši partnerystė leidžia sutaupyti vidutiniškai tiek ŠESD emisijų, kiek išskiria 350 lengvųjų automobilių.

J. Sestakauskaite atskleidė įmonės planus praplėsti žaliavų, kurios galės būti panaudojamos kuriant degalus ir kitus įvairioms pramonės šakoms skirtus produktus.

„Jau dabar naudojame aliejus ir kitus riebalus savo gamyboje, tačiau ateityje planuojame dar labiau išplėsti atliekų, iš kurių galime gaminti aukštos kokybės produkciją, asortimentą ir naudoti tokias medžiagas kaip lignoceliuliozės ir komunalines atliekas, plastiko šiukšles ir atsinaujinantį vandenilį. Tam, kad išnaudotume šių medžiagų potencialą, reikia naujovėms atvirų partnerių – pokyčiams reikalingi drąsūs vėliavnešiai“, – konferencijoje kalbėjo J. Sestakauskaite.

Suomijos bendrovė „Neste“ ne vienerius metus iš eilės atsiduria tarp „Corporate Knights“ sudaromo tvariausių pasaulio įmonių reitingo „Global 100“ lyderių bei kasmet yra įtraukiama į „Dow Jones“ tvarumo indeksą. Tarp įmonės įsipareigojimų – iki 2035 m. pasiekti anglies dvideginio atžvilgiu neutralią gamybą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |