Sekite naujienas

Verslas

„Klaipėdos terminalo grupės“ investicijas Klaipėdoje finansuos „OP Corporate Bank“

Paskelbta

-

Verslo bankas „OP Corporate Bank“ susitarė su UAB „Klaipėdos terminalo grupė“ (toliau – KTG) dėl 14,7 mln. Eur paskolos. Finansavimas bus skirtas KTG investicinio plano įgyvendinimui, įsigyjant naują techniką – kranus.

Planuojamos investicijos skirtos dar labiau didinti krovos efektyvumą vienoje iš KTG valdomų įmonių – Klaipėdos konteinerių terminalas, UAB (toliau – KKT). Už numatytas investicijas bus perkami 2 STS tipo kranai iš Suomijos bendrovės „Konecranes“. Naujieji kranai pakeis senuosius du, iki šiol naudotus, ir bus skirti konteinerių krovai iš laivo į krantą, taip pat bus draugiški gamtai, nes krovos procesuose naudos elektrą.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Džiaugiamės sėkmingu ilgalaikiu bendradarbiavimu su „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialu. Uosto krovos verslas reikalauja nuolatinių didelių investicijų į ilgalaikį turtą, o patikimas finansinis partneris šiuos rūpesčius ženkliai palengvina“, – sako Vytautas Pikturna, „Klaipėdos terminalo grupės“ finansų vadovas.

„Pasaulinės laivybos tendencijos lemia tai, kad į terminalą ateina vis didesni laivai. Pagrindinis terminalo klientų – laivybos linijų – reikalavimas yra kuo spartesnis laivų aptarnavimas, jos suinteresuotos, kad laivai uoste praleistų kuo mažiau laiko. Norint išlaikyti mūsų bendrovės konkurencingumą, investuojame į terminalo technikos atnaujinimą“, – sako Vaidotas Šileika, KKT generalinis direktorius.

Pasak V. Šileikos, prieš 5 metus buvo investuota į tokio pačio tipo du naujus STS kranus, kuriuos pagamino ir į terminalą pristatė kompanija „Konecranes“.


„Jau šeštus metus bendradarbiaujame su KTG ir jos valdomomis įmonėmis bei padedame įgyvendinti investicijas, auginančias įmonę ir kuriančias pridėtinę vertę visai Lietuvos ekonomikai, nes efektyvus uosto darbas – itin svarbus šalies vystymuisi. Pastaroji investicija – puikus žaliojo investavimo pavyzdys, kuris kuria ekonominę naudą įmonei, o taip pat – mažina klimato kaitą ir skatina perėjimą prie tvarios ekonomikos“, – sako Leda Iržikevičienė, verslo banko „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo vadovė.

Naujieji kranai iš Suomijos „Konecranes“ gamyklos į Klaipėdą bus pristatyti šių metų II-ąjį ketvirtį.

Didžiausiai Suomijos finansinių paslaugų grupei „OP Financial Group“ priklausantis bankas „OP Corporate Bank“ Lietuvoje dirba su didžiosiomis ir savo srityse pirmaujančiomis vidutinėmis įmonėmis ir yra penktas didžiausias bankas šalyje pagal paskolų ir lizingo portfelį, kuris siekia 1,24 mlrd. Eur.


Klaipėdos terminalo grupė yra 100 proc. lietuviško kapitalo įmonė, kuri vienija bendroves, teikiančias specializuotas terminalų operatoriaus, logistikos, krovinių ekspedijavimo, laivų agentavimo ir kitas paslaugas. Vienas iš valdomų krovos terminalų – KKT per metus aptarnauja daugiau nei 1200 įvairių tipų laivų. Praėjusiais metais bendrovė perkrovė 6,27 mln. tonų krovinių, tai 7% daugiau nei prieš metus. Matuojant konteinerių ekvivalentais, krova pernai didėjo 15,5% iki 494.062 TEU. Klaipėdos konteinerių terminalas 2023 metais tapo lyderiu pagal krovos apimtis Klaipėdos uoste.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |