Sekite naujienas

Verslas

Koronaviruso poveikis gyvenamajam NT: išliks išskirtiniai projektai bei augs sodybų paklausa

Paskelbta

-

Tikrasis koronaviruso poveikis gyvenamojo būsto sektoriui daugiausia priklausys nuo to, kaip ilgai tęsis ribojimai ir kaip jie paveiks Lietuvos ekonomiką. Tačiau nežiūrint į pandemijos sukeltą stabtelėjimą rinkoje, stabili didžiausių būsto plėtotojų finansinė situacija, gyventojų sukauptos piniginės lėšos bei istoriškai aukšti būsto įperkamumo rodikliai, leidžia tikėtis, kad Lietuvos NT rinka per artimiausius dvylika mėnesių sugrįš į buvusias vėžes.

Kaip pastebi UAB „Resolution“ vadovė Džiuginta Daujotaitė, rinkoje ir toliau išliks paklausa išskirtiniams, gerose lokacijose vystomiems būsto projektams, tačiau ekonominės klasės būstas ir sklypai be infrastruktūros gali sulaukti tam tikrų kainų korekcijų.

„Situacija dėl įvestų apribojimų pakeitė ir nekilnojamojo turto tarpininkų veiklą: organizuojamos virtualios būsto apžiūros, dokumentai ir paskolos tvirtinami elektroniniu būdu, turto vertinimas atliekamas laikantis socialinės distancijos, o su klientais bendraujame virtualiomis priemonėmis. Pagaliau sandorius po savaitės pauzė pradėjo tvirtinti ir notarai. Todėl džiaugiamės, kad mūsų brokeriai ir klientai, greitai perėjo prie naujų bendradarbiavimo formų “, – teigia D. Daujotaitė.

Anot ekspertės, jei pirmojo būsto rinka išgyveno pauzę, tai susidomėjimas antrojo būsto įsigijimu smarkiai šoktelėjo į viršų.

„Sulaukėme nemažai užklausų dėl galimybės įsigyti sodybas bei būstą pajūryje ir kurortuose. Matyt, galintys rinktis, kur norėtų karantinuotis, mieliau renkasi atokesnes, gamtos apsuptyje įsikūrusias vietoves, kur galėtų išeiti pasivaikščioti nebijodami sutikti daug žmonių“, – pastebi UAB „Resolution“ vadovė.

Daugiau pastebėjimų kaip elgiasi būsto pirkėjai šiuo metu, galite išgirsti tarptautinės nekilnojamojo turto bendrovės „Newsec“ analizės ir tyrimų vadovo Baltijos šalyse Mindaugo Kulboko ir UAB „Resolution“ vadovės Džiugintos Daujotaitės interviu:

https://youtu.be/5FsQyjTixWM

Skaitykite
1 komentaras

1 komentaras

  1. Derick

    7 balandžio, 2020 at 03:26

    Hey, Great post buddy. Completely enjoyed reading it. Thank you. I wrote this article on my website

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos