Sekite naujienas

Verslas

Kylančios kainos gali praryti ir draudimo išmokas: gyventojai raginami peržiūrėti draudimo sutartis

Paskelbta

-

Ekonominė situacija šalyje pakeitė gyventojų įpročius ne tik perkant ir įsirengiant, bet ir remontuojant būstus. Specialistai pastebi, kad dėl darbo ir medžiagų kainų augimo būsto įrengimas pabrango mažiausiai 30 procentų. Tuo metu draudimo bendrovė BTA akcentuoja, kad būsto savininkams patyrus žalą išmokos sumos gali nepakakti padengti remonto darbų išlaidoms.

Draudimo bendrovės BTA duomenys rodo, kad kelis pastaruosius metus gyventojai dažnai nukenčia dėl daugiabučiuose įvykstančių avarijų, susijusių su vandentiekiu. Seni vamzdynai prakiūra, nauji užsikemša, o išsiliejęs didelis vandens kiekis žalos padaro net keliuose butuose vienu metu.

Reklama:

Tai – tik vienas draudiminio įvykio pavyzdys, kai tenka kreiptis dėl žalos atlyginimo. Būtent dėl žalos atlyginimo sumos gali kilti rūpesčių, jeigu draudimo įmoka, draudžiant turtą, buvo simbolinė, nes išmokos, atrodė, niekada neprireiks.

„Keičiantis ekonominei situacijai vertėtų peržvelgti ir turto draudimo sąlygas. Išmokos dydis nelaimės atveju priklauso nuo draudimo sumų pasirašytoje sutartyje. Todėl augant turto vertei derėtų atkreipti dėmesį į turimo draudimo sąlygas. Tai nesunkiai galima padaryti atsivertus pasirašytą draudimo sutartį ar susisiekus su savo draudimo bendrove“, – sako Mindaugas Ratkevičius, BTA draudimo Turto ir specialiųjų rizikų žalų reguliavimo skyriaus vadovas.

Anot jo, kylant kainoms žmonės mėgina sutaupyti įvairiais būdais: vieni atsisako pramogų ar kokių nors pirkinių, kiti stengiasi sutaupyti draudimo ar kitų paslaugų kaina.

„Turimo turto vertei įtakos turi ekonominiai veiksniai. Pavyzdžiui, jei grindų dangos klojimas su medžiagomis ir darbu prieš metus kainavo 2 tūkst. Eur, tai šiandien tokios pačios grindys jau gali atsieiti ir 2500 Eur“, – sako interjero ir apdailos sprendimus siūlančios bendrovės „Interjero dialogas“ dizainerė Paulina Biežytė-Urbonė.

Jai antrina ir draudimo bendrovės atstovas. Jo teigimu, stipriai pakilus medžiagų ir remonto darbų kainai, o turto draudimo sumoms ilgą laiką nesikeičiant kyla tikimybė, kad žalos atveju išmokos užtektų tik daliai darbų.

Darbų kaina augo dvigubai

P. Biežytė-Urbonė pažymi, kad per pastaruosius metus pastebimai pabrango būsto įrengimas ir remonto darbai.

„Jei anksčiau įmonės atliekamos apdailos kvadratinio metro darbų kaina siekė apie 350 eurų, tai dabar sunku rasti pigiau nei už 500 eurų. Pastaruoju metu kaina kai kur jau siekia ir 700 eurų už kvadratinį metrą, įskaičiuojant medžiagas bei atliekamą darbą“, – sako specialistė.

Ji sako, kad darbus pabrangino dėl infliacijos išaugusios medžiagų kainos, taip pat – pakilę apdailos specialistų, meistrų atlyginimai. Pabrangęs yra ir medžiagų transportavimas, todėl, pavyzdžiui, prie pastaruoju metu apie 5 proc. pabrangusių baldinių plokščių pridėjus pakilusias atvežimo kainas, anot dizainerės, gauname pastebimą kainos pokytį.

Planuokite darbus iš anksto

M. Ratkevičius pažymi, kad atėjus pavasariui būstų savininkams vertėtų susimąstyti apie namų, butų ir sodybų būklę.

„Atėjus pavasariui žmonės daugiau laiko praleidžia vasarnamiuose ir gryname ore. O nelaimės, kaip tyčia, ir nutinka netikėtai. Todėl reguliariai tikrinkite, ar nenusidėvėjusi vandentiekio sistema, žarnelės, išvykdami ilgam nepalikite į elektros lizdą įjungtų prietaisų. Patikrinkite ir išvalykite dūmtraukius, kurie po šaltojo sezono neretai būna užsinešę. Šie paprasti veiksmai leis sumažinti nelaimių riziką“, – sako draudimo ekspertas.

Tuo metu P. Biežytė-Urbonė ragina iš anksto numatyti planuojamus remonto darbus, nes kainą diktuoja ir sezonai. Pasak jos, nemaža dalis naujakurių išsikelia tikslą įsikelti į naują būstą iki tam tikro laiko, pavyzdžiui, Kalėdų ar Naujųjų metų.

„Lapkritį-gruodį didėja apdailos specialistų paklausa, o jų trūkumas daro įtaką paslaugų kainoms. Panaši situacija pastebima ir vasarą, kai atostogauja ne tik būstų savininkai, bet ir meistrai, todėl dalis specialistų nori greičiau pasibaigti darbus. Pasitaiko ir tokių, kurie didina paslaugų kainą norėdami prisidurti atostogoms“, – pasakoja specialistė.

Pakilusios medžiagų, baldų ir buitinės technikos kainos keičia ir naujakurių požiūrį į būsto įrengimą. Anot pašnekovės, kai kurie naujakuriai linkę rinktis pigesnes medžiagas, akyliau renkasi baldų sudedamąsias dalis, ieško, kaip galėtų sutaupyti.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |