Sekite naujienas

Verslas

Laikas pereiti: kaip įdiegti naująją „Windows 11“

Paskelbta

-

Spalio pradžioje „Microsoft“ oficialiai pristatė naujos kartos „Windows“ operacinę sistemą. Tai svarbus įvykis kompiuterių pasaulyje, nes nuo „10“ išleidimo praėjo šešeri metai. Kas naujo yra „Windows 11“, kaip ją įdiegti ir ar apskritai ar verta tai daryti.

Perėjimo sunkumai

Griežtai kalbant, „Windows 11“ buvo pristatyta dar birželį, tačiau iki šiol ja galėjo naudotis nedaug beta testuotojų ir entuziastų, kurie kruopščiai išnagrinėjo kiekvieną naująją versiją, ieškojo ir garsiai pranešdavo apie bet kokias klaidas. Tačiau, kaip rodo rekordinis išleidimo grafikas, jų nėra daug – „Microsoft“ dar niekada nebuvo taip greitai atkreipusi į tai dėmesį.

Reklama:

Tačiau tai kainuoja: „Windows 11“ keliami aukšti kompiuterio reikalavimai. Norėdami patikrinti, ar palaikoma aparatinė įranga, „Redmond“ netgi sukūrė atskirą kompiuterio būklės patikrą, kuri suteiks (arba ne) žalią šviesą diegti. Mūsų atveju visos sąlygos (pvz., aštuntos kartos „Intel“ procesorius arba patikimos platformos modulis) buvo įvykdytos. Ir, žinoma, kompiuteris turi būti atnaujintas iki naujausios „dešimtuko“ versijos.

Tada eikite į „Windows 11“ atsisiuntimo puslapį ir pradėkite diegimo procedūrą. „Microsoft“ visada teigė, kad platinamąją programą turite atsisiųsti tik iš oficialaus šaltinio, nes tik tada galite būti tikri dėl saugumo. Ateityje palaikomuose kompiuteriuose bus automatiškai atnaujinama į „vienuolika“, o tie, kurie nori atlikti operaciją rankiniu būdu.

Idealiu atveju įrengimas užtruks apie valandą. Taip pat turėjome tam tikrų problemų. Klaida, kurios kodas 0x8007007f, yra didelė, o „Microsoft“ dar nepaaiškino, kodėl diegimas staiga nutrūko. Tačiau tai ištaisyti paprasta: diegimo programą reikia paleisti rankiniu būdu su administratoriaus teisėmis.
Kitais atvejais atnaujinimas į „Windows 11“ vyksta sklandžiai – galite net dirbti kompiuteriu. Tiems, kurie nori įdiegti operacinę sistemą į švarią sistemą, yra galimybė

Reklama:

įkrauti ją iš USB atmintinės – „Redmond“ to nedraudžia.

Kas naujo?

Neoficialiais duomenimis, „Windows 11“ idėja „Microsoft“ gimė likus vos keliems mėnesiams iki pristatymo – prieš tai programuotojai dirbo su svarbiu „Windows 10“ atnaujinimu ir jutikliniams įrenginiams skirta versija 10X. Operacinei sistemai buvo pakeista grafinė sąsaja, kuri dažnai lyginama su „macOS“. Paralelės su „Apple“ kūrimu nėra atsitiktinės.

Pradžios meniu buvo iš esmės pertvarkytas – atsisakyta „Windows 8.x“ ir „10“ naudotų „gyvų plytelių“. Dabar tai yra prisegtų programų tinklelis kartu su naujausių programų ir dokumentų sąrašu. Naujasis pradžios meniu labai panašus į mobiliųjų operacinių sistemų meniu.

Daug nepasitenkinimo sukėlė sprendimas užduočių juostą pritvirtinti prie apatinio ekrano krašto – nuo šiol jos negalima perkelti į viršutinį, kairįjį ar dešinįjį kraštą. Pagal numatytuosius nustatymus piktogramos centruojamos (kaip ir „MacOS“), tačiau rankiniu būdu įjungiamas įprastas kairės pusės lygiavimas.

Skydelyje į akis krinta dvi naujos piktogramos: mini programėlės ir pokalbiai. Pirmasis iš jų yra „Windows 10“ naujienų ir įdomybių evoliucija, tačiau kol kas jame yra tik „Microsoft“ prekės ženklo paslaugų valdikliai. Pokalbiai grindžiami „Microsoft Teams“ – žinučių programa. kur pirmenybė teikiama „Zoom“ arba „Telegram“. Įdomu tai, kad iš skydelio negalima pašalinti piktogramų ir padaryti vietos tikrai reikalingoms programoms.

Pirmą kartą per visą ilgą „Windows“ gyvavimo laikotarpį suapvalinti atidarytų langų kampai – tai dar vienas žingsnis link mobiliųjų operacinių sistemų. Apskritai 11-oje programoje pastebimas akivaizdus palankumas jutikliniams įrenginiams: sąsajos elementai tapo didesni, o „Nustatymai“ buvo visiškai pertvarkyti. Dabar labai sunku patekti į „Windows XP“ laikų nustatymus. Net jei ten pateksite, grafika buvo pertvarkyta. Tačiau kai kuriuose languose galime pastebėti nemalonų sąsajos trūkčiojimą – čia kažkas negerai su veikimu.

Ypač naujos tendencijos paveikė „Explorer“ – integruotą failų tvarkyklę „Windows“, kurios kūrimas, atrodė, sustojo maždaug prieš 15 metų. Vietoj įrankių juostos „Explorer“ viršuje esančioje komandų juostoje yra svarbiausių ir dažniausiai naudojamų funkcijų rinkinys. Prie kai kurių piktogramų nėra užrašų, todėl turime atspėti, ką jos reiškia. Pasikeitė kontekstiniai meniu „Explorer“ (ir ne tik jame). Įprasti veiksmai – iškirpti, kopijuoti, trinti ir kiti – perkelti į kontekstinio meniu viršų arba apačią be jokių etikečių.

Galiausiai gerokai patobulintas pranešimų centras. Dabar yra kalendorius, garsas, įkrovimo indikatorius ir greitieji veiksmai, įtartinai panašūs į „Android“ ar „iOS“ nustatymų ekraną. Sprendimas prieštaringas – bandomajame nešiojamajame kompiuteryje dingo kai kurie naudingi greitųjų nustatymų elementai, taip pat galimybė greitai pakeisti įrenginio maitinimo planą. Bet atrodo gražiai, taip.

Tačiau vis dar nematėme „Android“ programėlių palaikymo, apie kurį buvo paskelbta pristatymo metu. Daug žadanti įterptosios virtualiosios mašinos funkcija dar tik bandoma ir bus prieinama tik 2022 m.

Ar verta atnaujinti „Windows 11

Kelios „Windows 11“ veikimo dienos parodė, kad „Microsoft“ pavyko išleisti OS iki visavertės produkto būsenos. Nebuvo jokių programos gedimų, mėlyno (dabar juodo) „mirties ekrano“ ar kitų rimtų nesklandumų.

Naująją sąsają tikrai įvertino nešiojamųjų kompiuterių su jutikliniais ekranais savininkai ir keli „Windows“ planšetinių kompiuterių gerbėjai – „Microsoft“ operacinė sistema pagaliau išmoko efektyviai mastelizuoti grafiką, ekrano klaviatūra veikia greičiau, o gerai pažįstamos programos, pavyzdžiui, „Žirklės“, pritaikytos pirštui.

Tačiau ar turėtume skubėti atnaujinti „Windows 11“? Tikrai ne. Pirma, agregatai dar neišsiskiria stabilumu dirbant su tam tikra aparatine įranga – pavyzdžiui, bandomame nešiojamajame kompiuteryje, perėjus prie naujos operacinės sistemos versijos, prarastas gebėjimas įkrauti per USB-C jungtį. Pranešama, kad „Windows 11“ prastai suderinama su AMD procesoriais. Antra, daugelis funkcijų bus pridedamos palaipsniui – kaupiamaisiais atnaujinimais. Galiausiai dabar, išskyrus atnaujintą „Windows 11“ sąsają, objektyviai nėra jokio pranašumo prieš pažįstamą „10“, kuris išliks aktualus dar kelerius metus.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |