Sekite naujienas

Startuoliai

Laikino darbuotojų apgyvendinimo versle – vis didėja nerimas dėl šildymo sezono kaštų!

Paskelbta

-

Nors laikinų darbuotojų apgyvendinimo verslas pelninga verslo niša nuomotojams: iššūkių, o paskutiniu metu ir labai nemenkų, kyla ir šiame sektoriuje.

Surasti laikiną apgyvendinimo variantą dirbančiam žmogui didžiuosiuose Lietuvos miestuose paskutiniais mėnesiais prilygo adatos paieškai šieno kupetoje: išaugusios būsto nuomos paklausos kainos šoktelėjo kone du kartus.

Reklama:

Tačiau rinka netrukus taps dar sunkiau nuspėjama: elektros ir dujų įkainiams kopiant į neregėtas aukštumas ant nosies ir šildymo sezonas.

Vietiniams darbininkų kaimynystė nepatraukli

Nors nuomojant lovas darbuotojams ir galima užsidirbti daugiau nei užsiimant įprasta ilgalaike butų nuoma, bėda ta, kad dalis žmonių nepageidauja įsileisti darbininkų. Ypač opi ši problema didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Nuomojamo būsto šeimininkai, vos tik sužinoję, kas gyvens jų bute, atsuka darbininkams nugarą nesigilindami į jų mokumą ar kitas detales. Situaciją dar labiau pablogino karas Ukrainoje.

Realybė tokia, kad darbininkai nepageidaujami kone tiek pat, kiek čigonai ar musulmonai kaimynystėje“, apie apverktiną darbuotojų apgyvendinimo situaciją rinkoje pasakojo pirmosios ir vienintelės darbuotojų apgyvendinimo platformos workerbed.lt įkūrėja E.Drūnė.

Eglė Drūnė

Anot jos, rasti laikiną apgyvendinimo variantą dirbančiam žmogui didžiuosiuose Lietuvos miestuose paskutiniais mėnesiai prilygo adatos paieškai šieno kupetoje: kainos šoktelėjo kone du kartus. Tikėtina, kad rinka netrukus taps dar sunkiau nuspėjama: ant nosies šildymo sezonas“.

„Situacija išties sudėtinga. Nuolatos bendrauju su įvairiomis apgyvendinimo įstaigomis, dabar didžiausias sopulys joms yra artėjantis šildymo sezonas. Vidutiniškai praeitų metų lovos nuomos kaina asmeniui siekė 200-240 Eur.

Praeitą šildymo sezoną asmeniui komunaliniai su šildymu ir mokesčiais siekė 50-100 Eur, žinoma, priklausomai nuo energetinės būsto klasės. Bet, kokios kainos bus šį sezoną, prognozuoti, matyt, negali niekas“, – reziumavo E.Drūnė.

Rinka ruošiasi iššūkių sezonui

Darbuotojų apgyvendinimo įstaigos pasimetusios, sunku nuspėti, kokiu keliu pasuks dauguma jų ir kokią kainodarą taikys jau artimiausiu metu. Dalis jų šiuo metu papildomus resursus investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius, apšildo ir sandarina pastatus, automatizuoja šildymo sistemas, taip tikėdamiesi sumažinti kaštus.

Girdėti ženklų, kad mažesniuose miestuose esantys viešbučiai, moteliai ar svečių namai žada „konservuoti“ patalpas ir užsidaryti arba dirbti tik savininkams atleidus dalį darbuotojų. Žinoma, bus ir tokių, kurie išgyventi mėgins palaikydami tokias pat kainas aukodami dalį savo pelno.

Įžvalgesni jau dabar tikina sutartyje nusimatę papildomą punktą, t.y. taikyti sutarties kainos peržiūrėjimą, jei išaugtų komunalinių paslaugų kaina daugiau nei 10 proc. Verslas žino ir dar vieną kelią – išnuomoti būstą apgyvendinimo įstaigai už patrauklią kainą (savininkas neuždirbs tiek, kiek praeitą sezoną), bet kiekvienas, matyt, spręs individualiai.

Tad, kokia gi išeitis ir kokių gairių reiktų laikytis atvykusiems į Lietuvą darbuotis statybos ar pramonės sektoriuose laikinai? Pašnekovė tikina, jog aiškumo visada daugiau, kai patalpų savininkas ir nuomininkas yra įmonė, esą tuomet ir dėl kainų, ir dėl mokesčių paprasčiau.

Pasiūlė išeitį atvykusiems dirbti iš svetur

Stebint laikinojo apgyvendinimo versle besiklostančią situaciją pašnekovei gimė mintis sukurti platformą, padedančia surasti nuomojamą būstą visoje Lietuvoje.

„Ilgą laiką stebėjau iš šalies, kaip laikino įdarbinimo sektoriuje dirbančios įmonės dairosi nebrangaus darbuotojų įkurdinimo. Bėda ta, kad privatininkai atsisako jiems teikti šias paslaugas. Žinoma, situaciją dar labiau pablogino NVS šalių darbo antplūdis“, – pastebi klaipėdietė E.Drūnė.

„Jei verslas sprendžia problemas, jis yra reikalingas. Nuo to savo veiklą pradėjo ne vienas startuolis.

Workerbed.lt taip pat padeda atvykstantiems dirbti į Lietuvą sutaupyti daug laiko ir pastangų resursų ieškant, kur laikinai apsinakvindinti“, – apie pirmąją darbuotojų apgyvendinimo platformą, buriančią tiek juridinius, tiek ir privačius asmenis į bendrą nebrangios apgyvendinimo paslaugos rinką pasakojo pašnekovė.

Pasidomėjus, kokios sąnaudos šiuo atveju tenka nuomotojui, E.Drūnė detalizavo, kad reikia pritaikyti patalpas darbuotojų apgyvendinimui. Kitas momentas yra tas, kad verslui patogiau nuomotis iš juridinio asmens (reikia išrašyti sąskaitas ir pan.).

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |