Sekite naujienas

Verslas

„Latvenergo“ investuos 200 mln. eurų į vėjo energetikos projektą Lietuvoje

Paskelbta

-

Latvijos energetikos grupė „Latvenergo“, kuriai priklauso ir Lietuvoje veikianti bendrovė „Elektrum Lietuva“, iš bendrovės „Utilitas Wind“ įsigijo 100 proc. Telšių rajone vystomo vėjo parko projekto akcijų. Didžiausias „Latvenergo“ vėjo parkas Lietuvoje veikti pradės 2026 m. pirmąjį ketvirtį, o jo bendroji instaliuota galia sieks 124 megavatus (MW).

Svarbus žingsnis link energetinės nepriklausomybės

Įgyvendinant projektą Telšių rajone planuojama pastatyti dvidešimt vėjo turbinų po 6,2 MW galios, jų bendrai sugeneruojamu metiniu elektros energijos kiekiu bus galima aprūpinti daugiau kaip 125 tūkst. namų ūkių. Preliminarios vėjo jėgainių parko statybos išlaidos sieks apie 200 mln. eurų.
Šio projekto įgyvendinimas – svarbus žingsnis stiprinant įmonės konkurencines pozicijas Baltijos rinkoje, leisiantis sumažinti elektros energijos kainą viso regiono vartotojams.

„Latvenergo“ valdybos pirmininko Mārtiņš Čakste teigimu, projektas yra ne tik labai ambicingas, kalbant apie jo apimtis, bet ir suteiks pranašumą komercinės veiklos požiūriu – mažiau nei po 24 mėnesių bus galima eksploatuoti modernius ir efektyvius žaliosios energijos įrenginius, kurie aprūpins elektra gerai sujungtą Baltijos šalių rinką.

„Latvenergo“ siekia sukurti diversifikuotą atsinaujinančiosios energijos gamybos pajėgumų portfelį visoje vidaus rinkoje – Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, taip pat vykdyti geografinę plėtrą už jos ribų.

Telšių rajone suplanuotam projektui vėjo jėgainių turbinas gamins, tieks ir montuos pasaulyje pirmaujanti gamintoja „Vestas“, jungties, privažiavimo kelių, kabelių, turbinų pamatų ir surinkimo aikštelės statybą vykdys „Merko statyba“, o projekto valdymą užtikrins „Utilitas Wind“.

Stiprina pozicijas Lietuvoje

Pastaraisiais metais „Latvenergo“ grupė smarkiai plėtė savo veiklą Lietuvoje, „Elektrum Lietuva“ šiuo metu yra vienu iš pagrindinių Lietuvos elektros energijos tiekėjų. 2023 m. „Latvenergo“ klientams Lietuvoje pardavė 30 proc. visos bendrovės parduodamos elektros energijos – 60 proc. daugiau, lyginant su ankstesniais metais. Šiuo metu „Elektrum Lietuva“ klientų skaičius jau viršija 200 tūkst.

„Elektrum Lietuva“ vadovo Martyno Gigos teigimu, tai, kad „Latvenergo“ grupė imasi tokio plataus masto projektų mūsų šalyje – neša gerą žinią elektros energijos vartotojams Lietuvoje. Didesni elektros gamybos pajėgumai leis užtikrinti geresnes „Latvenergo“ konkurencines pozicijas Baltijos regione ir palankesnes sąlygas vartotojams.

„Džiaugiamės išties solidžiomis „Latvenergo“ investicijomis Lietuvoje ir vis stiprėjančiu Baltijos šalių bendradarbiavimu. Didžiuojamės, kad mūsų Grupės plečiamas atsinaujinančios energetikos tinklas reikšmingai prisideda prie regiono energetinės nepriklausomybės bei tvarumo tikslų”, – sako M. Giga.

Šių metų pradžioje „Elektrum Lietuva“ pranešė apie savo pirmuosius Lietuvoje pradėtus plėtoti vėjo parkus – 30 mln. eurų vertės Akmenės rajone ir 37 mln. eurų investicijų sieksiantį Panevėžio rajone. Lietuvoje taip pat jau veikia šeši „Elektrum Lietuvos“ saulės parkai, kurių bendra galia siekia 29,6 MW. Bendrovė šiuo metu vysto daugiau nei 300 MW galios saulės ir vėjo parkų.

„Latvenergo“ grupė yra atsinaujinančios energijos gamybos lyderė ir viena didžiausių energijos tiekimo paslaugų teikėjų Baltijos šalyse. Jos akcijos priklauso Latvijos Ekonomikos ministerijai. 2023 m. grupės gaminamos elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių dalis siekė 73 proc.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |