Sekite naujienas

Verslas

Latvijoje pradeda veikti 16 mln. eurų vertės augalinių baltymų gamykla

Paskelbta

-

Žemės ūkio bendrovė „Golden Fields“, veikianti trijose Baltijos šalyse, atidarė augalinių baltymų gamyklą Liepojoje (Latvija). Investicijos į šią gamyklą siekia 16 mln. eurų. Joje iš žirnių ir fava pupelių bus gaminami gyvulininkystei ir maisto gamybai skirti augaliniai baltymai, jų granulės, skaidulos, krakmolas bei miltai. Kompanija svarsto panašaus tipo gamyklas atidaryti ir kitose Baltijos šalyse.

„Golden Fileds“ generalinis direktorius Mahmoud Ahmed teigė, kad augalinių baltymų gamybos veiklą vykdys bendrovė „Golden Fields Alternative Protein“. Anot jo, gamyklos Latvijoje atidarymas yra naujas „Golden Fields“ plėtros etapas po to, kai bendrovė 2023 m. sudarė išskirtinę tiekimo sutartį su „Al Dahra Group“, Abu Dabyje (JAE) įsikūrusia viena didžiausių pašarų tiekėjų pasaulyje.

„Šiandien mes taip pat didžiuojamės galėdami pranešti apie naują bendradarbiavimą su pasauline žemės ūkio, maisto produktų ir ingredientų gamybos lydere „Bunge“. Turėdama platų klientų ratą, stiprią tiekimo grandinę, pirmaujančią kokybės užtikrinimo ir taikymo patirtį maisto ir pašarų rinkose, „Bunge“ vykdys komercines funkcijas, leisiančias palengvinti mūsų pagamintų augalinių baltymų pardavimus“, – sakė M. Ahmed.

„Bunge“ emulsiklių ir baltymų padalinio viceprezidentas Brian Douville pažymėjo, kad kompanija padeda klientams, kurie ieško tvarių ir atsekamų augalinių baltymų bei vysto veiklą alternatyvios mėsos gaminių, naminių gyvūnėlių maisto, gyvūnų pašarų ir kitose srityse.

„Bendradarbiaudami su „Golden Fields“ savo klientams tieksime žirnių ir fava pupelių baltymų koncentratus. Jie bus gaminami taikant diferencijuotą ir paprastesnį metodą, nereikalaujantį vandens, tirpiklių ir užtikrinantį energijos vartojimo efektyvumą. Ankštiniai augalai šiems baltymams bus gaunami iš ūkininkų, užsiimančių regeneracine žemdirbyste, pavyzdžiui, sėjomaina“, – teigė B. Douville.

Daugiau galimybių Baltijos šalių ūkininkams


M. Ahmed teigimu „Golden Fields Alternative Protein“ yra pirmaujanti žirnių ir pupelių ingredientų perdirbėja, kurios specializacija – sausai apdoroti koncentratai, krakmolas ir miltai. Pasak jo, šios produkcijos paklausą skatina augalinės mitybos plitimas ir vartojimo įpročių kaita, perėjimas prie mėsos alternatyvų, ypač išsivysčiusiose šalyse.

Be to, anot jo, produkcija Latvijoje bus gaminama iš Baltijos šalyse užaugintų kultūrų.

„Augalinių baltymų gamyklos atidarymas bus itin naudingas Baltijos šalių rinkoms. Tai leis užtikrinti geresnį didesnį aprūpinimą maistu, galimybę naudotis inovatyviomis žemės ūkio technologijomis, o ūkininkams – įvairinti pasėlius ir didinti gaunamas pajamas“, – pasakojo M. Ahmed.

Pasak jo, naujoje gamykloje Liepojoje bus sukurta 50 darbo vietų, o jos pajėgumai leis pagaminti apie 50 tūkst. tonų produkcijos per metus. Iš žirnių ir pupelių bus gaminamos baltymų granulės, skaidulos, krakmolas, miltai ir kita produkcija, kurią vėliau bus galima panaudoti mėsos pakaitalų ar gyvulinių pašarų gamybai.

„Golden Fields“ vertina galimybes panašias gamyklas atidaryti ir kitose Baltijos šalyse.

„Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriame gamyklai Liepojoje. Tačiau analizuojame ir panašių gamyklų pastatymo galimybes kitose Baltijos šalyse. Tai leistų mums dar labiau išplėsti savo veiklos mastą“, – teigė M. Ahmed.

„Golden Fields“ yra žemės ūkio bendrovė, kurios specializacija – aukščiausios kokybės pašarų gyvūnams gamyba. Bendrovė jau yra investavusi 10 mln. eurų į stambiųjų pašarų gamyklą Joniškyje (Lietuva), taip pat 7 mln. eurų į analogišką gamyklą Lėnės apskrityje (Estija). Kompanija Lietuvoje bendradarbiauja su kooperatyvu „Joniškio aruodas“, o Estijoje su kooperatyvu „Kevili“.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |