Sekite naujienas

Verslas

Lietuvos audiosensorinei bibliotekai „Telia“ dovanoja 10 naujų audioknygų

Paskelbta

-

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ Kalėdų laukimo laikotarpį pasitinka regos ir skaitymo sutrikimų turintiems vaikams dovanodama galimybę pasinerti į spalvingą, nuotykių ir įtraukiančių pasakojimų kupiną knygų pasaulį. Vedina šūkio „Būkime vieni kitų Kalėdos“ bendrovė įgarsino ir Lietuvos audiosensorinei bibliotekai padovanojo dešimt Lietuvos bei užsienio autorių knygų vaikams ir paaugliams.

Regėjimo ir skaitymo sutrikimai – ne kliūtis mėgautis knygomis

Reklama:


„Knygos ir filmai ar netgi miestų gatves bei aikštes nušviečiančios kalėdinės šviesos – tai dalykai, kuriuos dažnas priima kaip savaime suprantamus ir lengvai pasiekiamus. Tačiau tarp mūsų yra daugybė žmonių, kurie pasaulį patiria liesdami, klausydami ir jausdami. Šie žmonės taip pat nori ir gali patirti skaitymo džiaugsmą, pasinerti į intriguojantį filmo siužetą ar įsitraukti į diskusijas dėl amžino klausimo – kurio gi miesto kalėdinė eglė šiemet yra gražiausia? Dėl to šiemet prieš šventes raginame atsigręžti vieniems į kitus ir padėti šventinę šilumą patirti visiems, o patys tęsiame nuosekliai dedamas pastangas daryti daugiau, kad visiems gyvenimas būtų įdomesnis. Dovanojamos audioknygos yra dalelė šių pastangų“, – sako bendrovės „Telia“ vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.

Anot Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus vyr. bibliotekininkės Elvyros Liaudanskienės, susidomėjimas audioknygomis yra išties didelis. Auga karta žmonių, kurie, nepaisant turimų sutrikimų ir patiriamų skaitymo sunkumų, mėgsta knygas bei ieško vis naujo garsinio turinio.


„Tai, kad negali skaityti įprasto teksto, nereiškia, kad nemėgsti istorijų. Priešingai – vis daugiau regos ir disleksijos sutrikimus turinčių vaikų, jaunuolių bei suaugusiųjų atranda virtualią garsinių knygų biblioteką ELVIS. Tuo labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo partneriais, kurie prisideda prie atrandančių knygų pasaulį gausėjimo bei knygų formatų įvairovės“, – sako E. Liaudanskienė.

Audioknygose – nuotykiai ir praturtinančios patirtys

„Telia“ įgarsintos knygos skirtos įvairaus amžiaus vaikams ir atskleidžia platų gyvenimiškų patirčių spektrą. Mažiausiems skirtos trumpos linksmos pasakos apie gyvūnus ir žaismingi pasakojimai apie katiną, varną bei šikšnosparnį. Kiek vyresni vaikai gali pasinerti ir į detektyvinės serijos apie Domą ir Tomą herojų nuotykius. E. Liaudanskienės teigimu, „YouTube kanalo byla“ yra pirmoji įgarsinta ir virtualioje bibliotekoje ELVIS patalpinta „Domo ir Tomo“ serijos knyga, kurios vaikai labai laukė.

Paaugliai nuo 11 metų gali rinktis naujai įgarsintas audioknygas apie draugystę, magiją ir pasiaukojimą ar persikelti į stebuklingą viešbutį, kuriame patirs daug nuotykių ir išgyvenimų. Jaunuolius praturtins įspūdinga knygos „Sniego šokėjas“ istorija apie vilko širdį turinčio vaikino išgyvenimo nuotykį Šiaurės Kanados sniegynuose beieškant tėvo ir savęs paties. Įgarsinta ir šiuolaikinės jaunimo literatūros klasika tapusi knyga „Kalbėk“, paliečianti sudėtingas prievartos, atstūmimo, atsivėrimo temas.

ELVIS bibliotekoje „Telia“ iniciatyva taip pat patalpinta audioknyga „Išskirtinis spindesys“ – pasakojimas apie Adę, kuri keičia miestelio gyventojų požiūrį į raganas, nes pati jaučiasi nepritampanti ir kitokia. Dėmesio neabejotinai vertas ir knyga „Jūs nežinote, kas yra karas“ tapęs sukrečiantis, bet kartu šviesos kupinas dvylikametės ukrainietės Jevos dienoraštis, kurį ji pradėjo rašyti Rusijai užpuolus Ukrainą.

Siekia, kad kokybiškos paslaugos ir pramogos būtų pasiekiamos visiems

„Telia“ ne tik dovanoja audioknygas, bet taip pat remia ELVIS autobusiuką, kuris keliauja po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus ir veikia kaip mobili garsinių knygų biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunkiau skaityti. Specialistų komanda pristato garsines knygas, apmoko naudotis leidinių klausymo grotuvėliu ir grąžina skaitymo džiaugsmą.

Siekdama suteikti kokybišką pramogą regėjimo sutrikimus turintiems žmonėms didžiausia Lietuvos telekomunikacijų bendrovė savo „Telia Play+“ platformoje taip pat pristatė visus Hario Poterio filmus, kurių žiūrėjimas neretuose namuose tampa kalėdine tradicija, su garsiniu vaizdavimu.

Visos šios pastangos yra bendresnių „Telia“ įtraukties ir įvairovės siekių pritaikyti savo biurus, salonus, paslaugas ir produktus visiems, dalis.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |