Sekite naujienas

Verslas

Lietuvos banko valdybos nutarimai

Paskelbta

-

Lietuvos banko valdyba už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus skyrė poveikio priemones Medicinos bankui, patvirtino 2022 m. galiosiančią pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelio didžiausią kainą ir

UAB OPAY Solutions suteikė pilnos apimties licenciją.

Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos banko veiklos inspektavimą. Jo metu buvo vertinama, kaip ši kredito įstaiga laikosi pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų.

Inspektavimo metu nustatyta, kad bankas netinkamai vertino ir visos veiklos, ir individualių klientų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką, neužtikrino tinkamo nuolatinės klientų mokėjimo operacijų stebėsenos proceso, reikalavimų dėl sustiprinto kliento tapatybės nustatymo vykdymo, aptikta trūkumų dėl politiškai pažeidžiamo (paveikiamo) asmens nustatymo.

Be to, banko įdiegtos vidaus kontrolės priemonės ir procedūros neužtikrino tinkamo tarptautinių finansinių sankcijų ir ribojamųjų priemonių reikalavimų įgyvendinimo.

UAB Medicinos bankas jau inspektavimo metu ėmėsi šalinti nustatytus trūkumus ir pažeidimus.

Įvertinusi inspektavimo rezultatus ir atsižvelgusi į aplinkybes, Lietuvos banko valdyba skyrė įspėjimą, 300 tūkst. Eur baudą ir įpareigojo visus nurodytus pažeidimus bei trūkumus pašalinti iki š. m. gruodžio 31 d.

Apsispręsta dėl pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio

Lietuvos banko valdyba patvirtino 2022 m. galiosiančią pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelio didžiausią kainą.

Kaip ir šiemet, bankai ir kredito unijos 2022 m. privalės suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kaip 1,45 Eur, o nepasiturintiems gyventojams – 0,72 Eur per mėnesį kainą.

Tokia maksimali kaina nustatyta pagal Lietuvos banko patvirtintą metodiką ir galios nuo 2022 m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d.

Pagrindinės mokėjimo sąskaitos sudėtis 2022 m. taip pat nėra keičiama.

Vartotojai gali laisvai pasirinkti, ar naudotis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšeliu, ar kitais bankų ir kredito unijų siūlomais mokėjimo paslaugų krepšeliais.

Į Lietuvos banko patvirtintą pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio sudėtį šiuo metu įtrauktos būtiniausios mokėjimo paslaugos, kurios kas mėnesį būtų teikiamos be papildomų mokesčių, yra tokios:
– sąskaitos atidarymas ir tvarkymas;
– el. bankininkystė, saugi sąskaitos valdymo ir prisijungimo prie jos priemonė (kodų generatorius, speciali programėlė ir pan.);
– gautų mokėjimų eurais įskaitymas;
– grynųjų pinigų įmokėjimas kredito įstaigos parinktu būdu;
– mokėjimo kortelė ir atsiskaitymai kortele prekybos vietose ir internetu;
– ne mažiau kaip 10 bet kokių pervedimų eurais internetu kas mėnesį, įskaitant momentinius mokėjimus, įmokas, e. sąskaitų apmokėjimą, pervedimus įstaigos viduje ir į kitus mokėjimo paslaugų teikėjus, tiesioginio debeto operacijas;
– grynųjų pinigų išmokėjimas – ne mažiau kaip 550 eurų per mėnesį banko bankomatų tinkle ar kredito unijos parinktu būdu.

Suteikė pilnos apimties licenciją

UAB OPAY Solutions, nuo 2012 m. Lietuvoje turinti ribotos veiklos mokėjimo įstaigos licenciją ir teikianti pinigų perlaidos paslaugą, nuo šiol galės išplėsti savo teikiamų mokėjimo paslaugų spektrą.

Lietuvos banko valdyba tenkino įstaigos prašymą išduoti pilnos apimties mokėjimo įstaigos licenciją, suteikiančią teisę atlikti pervedimus iš sąskaitos į sąskaitą, teikti mokėjimo priemonių išleidimo ir gaunamų mokėjimų apdorojimo, mokėjimo inicijavimo ir sąskaitos informacijos paslaugas.

Pilnos apimties mokėjimo įstaigos licencija suteiks įstaigai teisę plėsti savo veiklą ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |