Sekite naujienas

Verslas

Lietuvos verslo konkurencingumas auga: pasauliniame tyrime įsitvirtino kaip Baltijos šalių lyderė

Paskelbta

-

Šveicarijos vadybos instituto IMD kasmet sudaromame pasaulio konkurencingumo reitinge – pozityvios naujienos Lietuvai. Ji pakilo per dvi pozicijas ir 2024 m. rikiuojasi 30-ta tarp 67 vertintų šalių. Lietuva taip pat įsitvirtino ir kaip Baltijos šalių lyderė užnugaryje palikusi Estiją bei Latviją.

Kasmetiniame pasaulio konkurencingumo reitinge Lietuva užima 30 vietą ir pirmą kartą nuo 2020 m. aplenkė Estiją, kuri nukrito į 33 vietą. Taip pat Lietuva net 15 pozicijų lenkia Latviją, šiemet užimančią 45 vietą.

„Lietuvos lyderystė regione yra svarbus mūsų šalies pasiekimas ir nuoseklaus darbo rezultatas. Per metus didžiausią šuolį padarėme valdžios sektoriaus efektyvumo srityje ir pakilę per 7 pozicijas rikiuojamės 26-oje vietoje. Itin aukštai yra vertinama ir verslo reguliacinė aplinka, naujų verslų kūrimasis šalyje, viešųjų finansų valdymas. Dėsime pastangas, kad išliktume šiame kelyje ir toliau“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Inovacijų agentūros Strategijos departamento direktorės Oksanos Krutikovos teigimu, Lietuvos verslo efektyvumas, vadybinės praktikos, produktyvumas, tarptautinė prekyba ir technologinė infrastruktūra reitingo sudarytojų yra vertinami kaip pagrindiniai šalies konkurenciniai pranašumai.

„Verslo lyderių apklausoje dalyvavę Lietuvos įmonių vadovai taip pat didelę reikšmę teikė patikimai šalies infrastruktūrai – net 70,8 proc. apklaustųjų pasirinko tai kaip vieną iš 5 svarbiausių Lietuvos konkurencingumo faktorių. Vadovų nuomone, stiprius įgūdžius turinti darbo jėga, geras aukštojo mokslo lygis, stipri ekonomikos raida ir verslui draugiška reguliacinė aplinka yra pagrindiniai mūsų šalies konkurencingumo varikliai“, – tyrimo rezultatus komentuoja O. Krutikova.

Inovacijų agentūros analitikų vertinimu, didžiausi iššūkiai Lietuvos ekonomikos konkurencingumui, kaip rodo indekso dedamosios, buvo stebimi užimtumo ir tarptautinių investicijų srityje.

Į Šveicarijos vadybos instituto IMD sudaryto reitingo lyderio pozicijas 2024 m. sugrįžo Singapūras, aplenkęs Šveicariją, Daniją ir Airiją.

IMD reitingas remiasi tiek statistine informacija, tiek verslo atstovų apklausomis. Statistiniai duomenys dažnu atveju atspindi šalies būklę praeityje, tuo tarpu vadovų apklausos leidžia įvertinti dabartines verslo bendruomenės nuotaikas ir nuostatas bei atskleisti statistiniuose duomenyse neatspindėtus konkurencingumo faktorius, tokius kaip kultūrinės nuostatos, vadybos praktikos ar verslo aplinkos vertinimas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |