Sekite naujienas

Verslas

„LTG Link“ naujų elektrinių traukinių įsigijimas: Lietuvos apeliacinis teismas atmetė tiekėjo apeliacinį skundą

Paskelbta

-

Didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių grupės LTG dukterinė bendrovė „LTG Link“ laimėjo teisinį ginčą Lietuvos apeliaciniame teisme dėl naujų elektrinių traukinių įsigijimo konkurso reikalavimų pagrįstumo. Naujųjų ekologiškų traukinių įsigijimo techninių reikalavimų teisėtumą skundė vienas viešojo pirkimo dalyvių.

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė tiekėjo apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad bendrovės „LTG Link“ reikalavimai buvo pagrįsti ir teisėti, siekiant įgyvendinti bendrovės strateginius tikslus, patenkinti keleivių poreikius ir lūkesčius bei užtikrinti maksimalią tiekėjų konkurenciją.

Reklama:

„LTG Link“ teigia, jog konkurso sąlygos buvo sudarytos remiantis tvirtais argumentais, kitų Europos šalių gerąja praktika ir į jį pavyko pritraukti didžiausius Europos traukinių gamintojus, todėl teismo sprendimą vertina teigiamai.

Nors teismui pateiktuose dokumentuose konkurso dalyvis teigė, jog, paskelbtos pirkimo sąlygos yra perteklinės, neaiškios, riboja ieškovų dalyvavimą pirkime, „LTG Link“ vadovas Linas Baužys teigia, buvęs įsitikinęs reikalavimų teisėtumu ir teisingumu.

„Naujųjų traukinių įsigijimas – vienas svarbiausių įmonės prioritetų. Ši apeliacinio teismo nutartis leis atnaujinti naujųjų traukinių pirkimo procedūras, kurios dėl tiekėjo ieškinio buvo sustabdytos beveik pusei metų. Siekdami užtikrinti komfortiškas, saugias ir individualiems visuomenės poreikiams pritaikytas keliones moderniais ir aplinkai draugiškais traukiniais, pirkimo procesą organizavome po išsamių konsultacijų su rinkos dalyviais, išanalizavę geriausius pavyzdžius, konsultuodamiesi su tarptautiniais ekspertais ir besiremdami geriausiomis praktikomis“, – teigia L. Baužys.

Pasak bendrovės vadovo, šis konkursas buvo skelbiamas suvokiant poreikį tvirtai žengti žalumo link ir užtikrinti tęstinį paslaugos tiekimą keleiviams: „2025 m. mūsų geležinkeliais kursuoti pradėsiantys traukiniai turės būti eksploatuojami iki pat 2050 m. Suvokdami atsakomybę, siekiame, kad jie atitiktų aukštus komforto, tvarumo ir ilgalaikio eksploatavimo reikalavimus.

Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą patvirtino, kad mūsų reikalavimai elektrinių traukinių ergonomiškumui ir patogumui buvo pagrįsti ir teisėti, todėl džiaugiamės, jog mūsų keleiviai ateityje galės mėgautis kelionėmis traukiniais, pritaikytais visų visuomenės narių individualiems poreikiams“.
Visi naujieji elektriniai traukiniai bus pritaikyti individualių poreikių turintiems keleiviams, tarp jų – ir senjorams, šeimoms su mažyliais ar riboto judumo žmonėms. Viešojo pirkimo, skirto jiems įsigyti, vertė siekia daugiau kaip 200 mln. Eur.

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2022 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt