Sekite naujienas

Verslas

M. Skuodis: Lietuvą ir Pietų Korėją sies glaudesni ryšiai jūrų transporto ir logistikos srityse

Paskelbta

-

Lietuva ir Pietų Korėja ketina stiprinti bendradarbiavimą gerindamos jūrų transporto ir tarpusavio logistikos jungtis ir plėtodamos ryšius transporto infrastruktūros srityje. Tokias galimybes susisiekimo ministras Marius Skuodis aptarė su šios šalies ministrais, šią savaitę lankydamasis Pietų Korėjoje.

Susitikimuose su Pietų Korėjos vandenynų ir žuvininkystės ministru Seung-Hwan Cho ir žemės, infrastruktūros ir transporto ministru Hee-ryong Won taip pat kalbėta apie krovinių vežimo krypčių diversifikaciją, investicijas į Klaipėdos jūrų uosto ir kitus strateginius transporto infrastruktūros projektus, susisiekimo inovacijų bei jūrinės inžinerijos plėtrą.

Reklama:

„Pietų Korėja yra viena inovatyviausių ekonomikų pasaulyje ir natūrali mūsų partnerė diversifikuojant prekybą ir stiprinant šalių bendradarbiavimą aukštą pridėtinę vertę kuriančiose susisiekimo srityse. Ypač daug potencialo plėtoti abipusiškai naudingus verslo ryšius matome vystydami žaliąją ir išmaniąją laivybą, logistikos inovacijas, investicijas į transporto infrastruktūros plėtrą“, – sakė ministras M. Skuodis.

Vizito metu Lietuvos susisiekimo ministras ir jo vadovaujama Klaipėdos uosto ir šalies verslo delegacija pristatė krovinių gabenimo per Klaipėdos valstybinį jūrų uostą galimybes ir pajėgumus. Svarbiausi 2023–2026 m. uosto infrastruktūros projektai – bangolaužių rekonstrukcija, laivybos kanalo gilinimas iki 17 metrų, uosto žalinimo ir tvarumo didinimas. Iki 2026 m. pabaigos taip pat planuojama įrengti uosto infrastruktūrą, skirtą jūrinių vėjo elektrinių Baltijos jūroje parko statybai, kurio numatoma galia apie 700 MW. Siekiama, kad Klaipėdos uostas taptų pagrindine platforma jūrinių vėjo elektrinių ir jų komponentų komplektavimo veiklai.

Susitikimų metu, be to, pabrėžtas didelis Pietų Korėjos inžinerinių įmonių potencialas prisidėti prie Lietuvos ir Baltijos regiono strateginių transporto infrastruktūros projektų plėtros. Numatyta skatinti tolesnį dialogą organizuojant Pietų Korėjos verslo atstovų vizitus Lietuvoje, taip pat aktyvinant tarpusavio ryšių ir kontaktų tinklą, siekiant plačiau pristatyti Lietuvos infrastruktūros plėtros prioritetus.

Atskirai aptartas šalių bendradarbiavimas skatinant susisiekimo inovacijas, žalinimą ir skaitmenizavimą Tarptautinėje laivybos organizacijoje, Tarptautiniame transporto forume (ITF) ir kituose tarptautiniuose formatuose. Šių metų gegužės mėnesį prasidedantis Lietuvos pirmininkavimas ITF suteikia daugiau galimybių tarptautinei bendruomenei prisidėti prie naujų transporto koridorių ir tiekimo grandinių su Ukraina sukūrimo.

Siekiant sustiprinti šalių ryšius, vizito Pietų Korėjoje metu taip pat bus pasirašomas Klaipėdos ir Inčono jūrų uostų susitarimo memorandumas.

Šiuo metu Lietuvoje sparčiai vystoma „Sandbox“ iniciatyva – teisinė, reguliacinė ir finansinė aplinka praktiškai pritaikomoms susisiekimo inovacijoms išbandyti. Šia priemone norima paskatinti sprendimus inovatyviose autonominio transporto, bepiločių orlaivių, daiktų interneto, virtualios realybės, 5G ryšiu paremtos robotizacijos ar automatizacijos srityse. Šios temos taip pat buvo aptartos susitikimuose vizito metu.

Pietų Korėja yra Lietuvai strategiškai svarbi valstybė Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Lietuvai diversifikavus tiekimo grandines Azijos ir Okeanijos rinkose, 2021 metais prekyba tarp Lietuvos ir Korėjos išaugo 39 proc., pernai fiksuotas 26 proc. prekybos augimas.

M. Skuodis balandžio 17–21 dienomis lankosi Pietų Korėjoje kartu su Klaipėdos uosto vadovu Algiu Lataku ir Lietuvos verslo atstovais.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai2 savaitės prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |